Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Anka1084 »

Kawoszko jak długo czekałas na przydział i z jakim nr dostałas? Ja papiery do NFZ zlozylam na początku maja , czas oczekiwania 6 ms . Dzis dowiedziałam sie ze okres oczekiwania moze sie przedłużyć :cry:
Danuta Pietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 216
Na forum od: 05 paź 2012 21:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poszpitalne

Post autor: Danuta Pietka »

wiesniaczkaela pisze:Czy jeżeli oczekuje w kolejce na Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne a w między czasie przechodzę operacje ortopedyczną i lekarz skieruje na tzw. poszpitalne to przyśpieszają mi ten wyjazd na uzdrowiskowe i przekształcają na poszpitalne , czy tamto uzdrowiskowe spokojnie czeka na przydział miejsca i terminu a dodatkowo jadę na poszpitalne po operacji.Trochę zagmatwałam ale w NFZ tak to wytłumaczyli mojej przyjaciółce że nic nie zrozumiała.


Witam jak ja miałam złożony wniosek do sanatorium a w między czasie byłam w szpitalu i po leczeniu szpitalnym szpital złożył mi wniosek do sanatorium na tak zwane poszpitalne to mój NFZ pierwszy wniosek mi anulował a poszpitalne dostałam po miesiącu .Tak się sprawy mają w Mazowieckim a jak jest w Łódzkim to nie wiem bo każdy NFZ rządzi się swoim regulaminem . :roll:
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

Anka1084 pisze:Kawoszko jak długo czekałas na przydział i z jakim nr dostałas? Ja papiery do NFZ zlozylam na początku maja , czas oczekiwania 6 ms . Dzis dowiedziałam sie ze okres oczekiwania moze sie przedłużyć :cry:
Anka1084, wniosek złożyłam 18 kwietnia mój numer wyjściowy był 275, dzisiaj rano miałam 84, a w południe już miałam przydział.
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Anka1084 »

Dzieki Kawoszko ja numer dostałam 498 , na dzien dzisiejszy mam 270 . Musze uzbroić sie w cierpliwość i czekac na przydzial .
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Danuta , dziękuję . :)
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

Anka1084 pisze:Dzieki Kawoszko ja numer dostałam 498 , na dzien dzisiejszy mam 270 . Musze uzbroić sie w cierpliwość i czekac na przydzial .
Witam
Anka1084 ja otrzymałam przydział pod koniec maja, a pobyt w szpitalu zaczynam od 23 08 17 :)
Wniosek wpłynąl do NFZtu 3 03 17.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Czy ktoś pamięta symbole które kwalifikują na poszpitalne bo ja gdzieś podziałam tą stronę .Chodzi mi o M-43 -sprawa mojego znajomego , który wyje z bólu.Termin operacji planowany w trybie pilnym -czerwiec 2018 r ale najpierw rehabilitacja w celu wzmocnienia mięśni .Lekarz nie skierował na poszpitalne i napisał na skierowaniu na rehabilitacje właśnie to M-43 a z tomografu wynika że ma 4 przepukliny ucisk na nerw rdzeniowy , kręgozmyk .Dodam ze facet jest ze wszczepionym kardiowerterem , bez palców u jednej ręki , insulinozależną cukrzycą , jedną nerką bo druga usunięta z powodu raka, duże niedowidzenie z powodu mokrej formy AMD , silną astmą oskrzelową a rentę ma czasową -całkowitą niezdolność do pracy do końca lipca br. natomiast orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym na 2 lata symbol O4-O.Nie bardzo wiem jak mu pomóc , bo jedynie rehabilitacja stacjonarna wchodzi w gre przy jego stanie zdrowia .Na razie napisałam odwołanie w sprawie grupy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Te schorzenia z M są w wykazie na leczenie szpitalne

g) M45, M46 – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zespół Reitera ze znacznym
ograniczeniem sprawności ruchowej, przy zachowanej zdolności do samoobsługi,
h) M47 – choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa ze znacznym ograniczeniem sprawności
ruchowej lub z towarzyszącymi powikłaniami neurologicznymi,
i) stany po operacji z przyczyn reumatycznych, w okresie do 12 miesięcy od przebytej
operacji, a w przypadku występowania powikłań neurologicznych lub zaników
mięśniowych – także po upływie tego okresu;
A na rehabilitację w szpitalu
d) M16 – zaawansowana choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych,
e) M17 – zaawansowana choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych,
f) M45 – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Dzięki Felice .Wygląda na to że to jego M-43 nie kwalifikuje.Czym się różni to leczenie szpitalne od rehabilitacji szpitalnej.Czy to leczenie to nic innego jak operacja :?: I jeszcze jedno jak byś była tak miła to podaj mi stronę albo gdzie szukać tego całego wykazu.Znalazłam jakieś ale bardzo mało czytelne .
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Poszpitalne

Post autor: emik »

Nie wiem, czy chodzi ci o sanatorium i rehabilitację szpitalną w ramach NFZ, Elu, ale leczenie w szpitalu uzdrowiskowym to mniej zabiegów niż rehabilitacja w tymże szpitalu i chyba trochę krócej.
A drugie: moja mama czekała na leczenie sanatoryjne. W czasie oczekiwania przeszła operację ortopedyczną. Wysłałam wypis do NFZ-u (Łódź) i zmienili kwalifikację. Sanatorium uzdrowiskowe przemianowali na szpital uzdrowiskowy i skróci się jej czas oczekiwania.
ODPOWIEDZ