Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

gorkaa - Sprawdziłem wykaz chorób w dziale VIII Choroby układu trawiennego / gastroenterologia i hepatologia /:
pkt 1/ szpital - nie ma trzustki,
pkt2/ sanatorium lub przychodnia uzdrowiskowa:
e/ K86 - przewlekłe zapalenie trzustki.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem P O Z, może coś doradzi .To tyle ode mnie w tym temacie .
Awatar użytkownika
gorkaa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3444
Na forum od: 23 lip 2010 10:57
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: gorkaa »

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Trzustkę mam zdrowa, wątrobę tez :-) ( po ostatniej operacji dowiedziałam się, że mam trzy wątroby:-) ) Poczekam wiec grzecznie w kolejce na wyjazd z NFZ :-)
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

gorkaa, odpisywałem również na innym forum, światło ciągle gasło, pomyliłem się przepraszam bardzo, zaraz sprawdzę raz jeszcze raz w wykazie odn, usunięcia woreczka żółciowego .
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

Niestety,nie ma w wykazie odn.- po usunięciu woreczka żółciowego.Raz jeszcze przepraszam za mój błąd. :oops:
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Poszpitalne

Post autor: gosia111 »

Dziś mąż odebrał wniosek o sanatorium od lekarza pierwszego kontaktu bez zaznaczonej opcji czy szpitalne czy uzdrowiskowe. Napewno dołączy wypis ze szpitala i chcę zapytać, czy wysłać bez zaznaczonego okienka i decyzję zostawić balneologowi czy jednak lekarz wypisujący powinien to uzupełnić. Dziękuję za odpowiedz.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Poszpitalne

Post autor: p-siak »

Zaraz nieoceniona Felice coś mądrego Ci doradzi.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Gosia111 moim zdaniem powinno być zaznaczone to okienko.To lekarz kieruje na daną formę leczenia i druk powinien być kompletny.
Ja wróciłabym do lekarza kierującego niech zaznaczy,najlepiej przykładając w tym miejscu swoją pieczątkę tak jak przy poprawkach. Skierowania na leczenie szpitalne (zaznaczone) są weryfikowane szybciej.
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Poszpitalne

Post autor: gosia111 »

Felice pisze: 20 gru 2017 18:43 Gosia111 moim zdaniem powinno być zaznaczone to okienko.To lekarz kieruje na daną formę leczenia i druk powinien być kompletny.
Ja wróciłabym do lekarza kierującego niech zaznaczy,najlepiej przykładając w tym miejscu swoją pieczątkę tak jak przy poprawkach. Skierowania na leczenie szpitalne (zaznaczone) są weryfikowane szybciej.
Dziękuję :kwiat: tak mąż zdecydował, że jeszcze raz pofatyguje się i uzupełni.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poszpitalne

Post autor: Samosia »

Witam....wybaczcie,że tak się podpinam ale mam pytanko i nie ukrywam,że liczę na Waszą pomoc i jakieś rady,otóż....czekamy z córka na wyjazd do sanatorium jednak w miesiącu sierpniu po ponad ośmiu latach oczekiwania ( choć miało to zostać zrobione po 18-22 miesiącach) córka będzie miała zabieg usunięcia płytki,która miała służyć jako przedłużenie nogi oraz kości w nodze prawej.Po tym zabiegu już wie,że przez sześć tygodni L-4 więc nie będzie mogła wrócić do pracy....pytanie...czy warto pogadać z lekarzem o jakiejś rehabilitacji lub poszpitalnym sanatorium :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Po takim zabiegu na pewno będzie wskazana rehabilitacja,kwestia tylko w jakim czasie od zabiegu.Na pewno można poprosić lekarza i to on zdecyduje kiedy.Mnie miesiąc po operacji kręgosłupa dopiero wystawili wiosek twierdząc,że tuż po nie mogą.Zrobili to bez problemu.
Rozmawiaj z lekarzem oczywiście a on myślę,że pokieruje. Z tego co wiem nie wszystkie szpitale chcą wystawiać skierowania.Wtedy lekarz w przychodni + wypis.
ODPOWIEDZ