Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poszpitalne

Post autor: Samosia »

Felice pisze: 20 gru 2017 21:18 Z tego co wiem nie wszystkie szpitale chcą wystawiać skierowania.Wtedy lekarz w przychodni + wypis.
No właśnie szpital nie chce wystawić....wiem to na przykładzie córki...gdy wstawili płytkę to usłyszała,że...są długie kolejki,że trzeba samemu coś kombinować itp.Trzeba jednak będzie coś pomyśleć bo dziewczyna chce wrócić do pracy bo jak sama mówi ....w domu zwariuje z nudów :roll: :roll: :roll:
Lidka2
Posty: 2
Na forum od: 12 sty 2018 13:47
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poszpitalne

Post autor: Lidka2 »

Witam! W lutym 2016 miałam usuniętą macicę (nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy) na czerwiec 2016r. dostałam sanatorium \. Bardzo mi pomogło, do sanatorium jechałam z obawami czy po nim moja kondycja się poprawi. Po trzech tygodniach wróciłam pełna energii. Bardzo mi pomógł pobyt w Krynicy. Teraz 4 tygodnie temu miałam operacje usunięcia nerki (guz nowotworowy ale bez nacieków po konsylium lekarze zdecydowali , że moje leczenie będzie polegać tylko na obserwacji i wizytach w poradni ). Zadzwoniłam do Wrocławskiego NFZ z pytaniem: jak długo trzeba czekać na sanatorium poszpitalne? Pani odpowiedziała, że PO USUNIĘCIU NERKI MY NIE DAJEMY. Jak mam to rozumieć? Mam jechać prywatnie? Po tej ciężkiej operacji naprawdę sanatorium byłoby dla mnie pozwoleniem na szybszy powrót do formy. Czy komuś z Was zdarzyło się coś takiego?
Jeszcze nie byłam u lekarza rodzinnego żeby o to zapytać?
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: ricolo666 »

Lidka2 pisze: 12 sty 2018 14:32 Witam! W lutym 2016 miałam usuniętą macicę (nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy) na czerwiec 2016r. dostałam sanatorium \. Bardzo mi pomogło, do sanatorium jechałam z obawami czy po nim moja kondycja się poprawi. Po trzech tygodniach wróciłam pełna energii. Bardzo mi pomógł pobyt w Krynicy. Teraz 4 tygodnie temu miałam operacje usunięcia nerki (guz nowotworowy ale bez nacieków po konsylium lekarze zdecydowali , że moje leczenie będzie polegać tylko na obserwacji i wizytach w poradni ). Zadzwoniłam do Wrocławskiego NFZ z pytaniem: jak długo trzeba czekać na sanatorium poszpitalne? Pani odpowiedziała, że PO USUNIĘCIU NERKI MY NIE DAJEMY. Jak mam to rozumieć? Mam jechać prywatnie? Po tej ciężkiej operacji naprawdę sanatorium byłoby dla mnie pozwoleniem na szybszy powrót do formy. Czy komuś z Was zdarzyło się coś takiego?
Jeszcze nie byłam u lekarza rodzinnego żeby o to zapytać?
Tak miala moja mama ,kilka lat temu ,tez po usunieciu nerki nie chcieli jej dac skierowania do sanatorium powiedzieli ze to moze negatywnie odbic sie na jej zdrowiu,dopiero za ok. 3 lat pojechala :(
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: ania »

Witaj Lidka2 :kwiat: Info ze strony NFZ: Ogólne przeciwskazania do leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej:

stan chorobowy, w którym leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitacja uzdrowiskowa przy wykorzystaniu właściwości naturalnych surowców leczniczych mogłyby spowodować pogorszenie stanu zdrowia pacjenta;
choroba zakaźna w fazie ostrej;
ciąża i połóg;
czynna choroba nowotworowa oraz okres przed upływem: 5 lat w przypadku: czerniaka złośliwego, białaczki, ziarnicy złośliwej, chłoniaków złośliwych, nowotworów nerki, 12 miesięcy w przypadku innych nowotworów złośliwych od zakończenia leczenia operacyjnego, chemioterapii lub radioterapii, z wyłączeniem leczenia hormonalnego
Lidka2
Posty: 2
Na forum od: 12 sty 2018 13:47
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poszpitalne

Post autor: Lidka2 »

Witam!
Dzięki Ania, czyli jednym słowem "kicha". Jestem uziemiona na 5 lat? a co z moim kręgosłupem i kolanami? Sanatorium na pozostałe dolegliwości też dopiero za 5 lat?
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: ricolo666 »

Lidka2 pisze: 13 sty 2018 14:47 Witam!
Dzięki Ania, czyli jednym słowem "kicha". Jestem uziemiona na 5 lat? a co z moim kręgosłupem i kolanami? Sanatorium na pozostałe dolegliwości też dopiero za 5 lat?
Pozostaje CI tylko wyjazd prywatny ,na wlasna odpowiedzialnosc :oops:,albo nie przyznawac sie ze bylas operowana :roll:
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Poszpitalne

Post autor: Dotka »

Pod koniec listopada miałam operację kręgosłupa. Teraz zaczęłam myśleć o sanatorium poszpitalnym i mam pytanie czy mogę jeszcze złożyć wniosek o takie leczenie czy już za późno i powinnam, to zrobić przy wpisie ze szpitala? Zaznaczam, ze zwykle leczenie sanatoryjne z NFZ, do którego trzeba dopłacać mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Poszpitalne

Post autor: jan19557 »

Możesz skorzystać bez problemu z kuracji bezpłatnej w NFZ I ZUS tylko musisz zrobić ksero wypisu ze szpitala i dołączyć do wniosków w obu skierowaniach. O szczegóły najlepiej pytaj w obu firmach. Powodzenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poszpitalne

Post autor: sztani »

Na poszpitalne do pół roku od zabiegu (Można sie ubiegać w NFZ) i około 6 miesięcy oczekiwania (może być szybciej)
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Poszpitalne

Post autor: Dotka »

Dziękuję: )
ODPOWIEDZ