Przesunięcie terminu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: ewa11 »

Dziękuję za odpowiedź, chyba rzeczywiście najlepiej złożyć nowe skierowanie o sanatorium a potem kiedy będę już mogła jechać, dzwonić o zwroty.
forumowicz

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: forumowicz »

ewa11 pisze:
ewa11 pisze:Mam problem, obawiam się że niedługo mogę dostać skierowanie do sanatorium, jeszcze miesiąc temu cieszyła bym się, ale w chwili obecnej nastąpiły zmiany personalne w pracy i przez kilka kolejnych miesięcy nie będę mogła wyjechać. Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem. Będę pisać prośbę i przesunięcie terminu, ale znając życie fundusz może nie przychylić się do niej. Co wtedy? Wypadam z kolejki i ląduję na końcu? Wtedy jak to wygląda? Liczy się skierowanie to które już fundusz ma? Czy muszę zaczynać wszystko od początku tz. iść do lekarza po nowe skierowanie?
Ponawiam pytanie. Czy ktoś był w takiej w takiej sytuacji?

Ewa11 ja byłam w tym roku w podobnej sytuacji. Miałam jechać na przełomie kwietnia i maja br. ale właśnie z przyczyn zawodowych musiałam przesunąć termin. Napisałam w tej sprawie wniosek z prośba o przesuniecie terminu ze wskazaniem na wrzesień. Żadnych zaświadczeń nie załączyłam do pisma. Fundusz do mojej prośby się przychylił i dostałam skierowanie na wrzesień do tego samego ośrodka.
Napisz do nich. Nowy wniosek zawsze zdążysz złożyć :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: malgonia »

Casandra pisze:
ewa11 pisze: Ponawiam pytanie. Czy ktoś był w takiej w takiej sytuacji?

Ewa11 ja byłam w tym roku w podobnej sytuacji. Miałam jechać na przełomie kwietnia i maja br. ale właśnie z przyczyn zawodowych musiałam przesunąć termin. Napisałam w tej sprawie wniosek z prośba o przesuniecie terminu ze wskazaniem na wrzesień. Żadnych zaświadczeń nie załączyłam do pisma. Fundusz do mojej prośby się przychylił i dostałam skierowanie na wrzesień do tego samego ośrodka.



Napisz do nich. Nowy wniosek zawsze zdążysz złożyć :)[/quote Nie ma reguły wszystko zależy od funduszu.W Małopolsce na takie pismo odpowiedziano że sie nie da zaplanować według wskazań kuracjusza
forumowicz

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: forumowicz »

malgonia pisze:
Casandra pisze:

Ewa11 ja byłam w tym roku w podobnej sytuacji. Miałam jechać na przełomie kwietnia i maja br. ale właśnie z przyczyn zawodowych musiałam przesunąć termin. Napisałam w tej sprawie wniosek z prośba o przesuniecie terminu ze wskazaniem na wrzesień. Żadnych zaświadczeń nie załączyłam do pisma. Fundusz do mojej prośby się przychylił i dostałam skierowanie na wrzesień do tego samego ośrodka.



Napisz do nich. Nowy wniosek zawsze zdążysz złożyć :)[/quote Nie ma reguły wszystko zależy od funduszu.W Małopolsce na takie pismo odpowiedziano że sie nie da zaplanować według wskazań kuracjusza
Ja nie napisałam, że to jest reguła, wiem, że to nie jest koncert życzeń. Może mi po prostu akurat udało mi się. Ale tez moja sytuacja świadczy o tym, że zawsze warto spróbować.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: serendipity »

Dobry wieczór :)
Kilka razy pisałam do nfz o zmianę terminu i był zmieniony, jest to możliwe. Jeśli komuś zależy, to powinien po prostu napisać, jakie ma powody i poprosić o zmianę.

Natomiast nie rozumiem tego ataku niektórych forumowiczów na Casandrę, przeczytanego też w innych wątkach, przecież każdy może mieć swoje zdanie, swoje doświadczenia i opinie. No proszę Was, to aż trzeba zamykać tematy?
forumowicz

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: forumowicz »

serendipity pisze:Dobry wieczór :)
Kilka razy pisałam do nfz o zmianę terminu i był zmieniony, jest to możliwe. Jeśli komuś zależy, to powinien po prostu napisać, jakie ma powody i poprosić o zmianę.

Natomiast nie rozumiem tego ataku niektórych forumowiczów na Casandrę, przeczytanego też w innych wątkach, przecież każdy może mieć swoje zdanie, swoje doświadczenia i opinie. No proszę Was, to aż trzeba zamykać tematy?
myślę, że temat był zamknięty z uwagi na off topic a nie z uwagi na poglądy, gdybym trzymała się tematu jaki był podjęty wątku to admin. nie miałby podstaw do zamknięcia tematu.
Pewnie też miało miejsce zbiorowe bombardowanie admian na priva .
Wiesz , na forum wypowiada się dużo osób zaprzyjaźnionych ze sobą a - jak wiadomo - wypada poprzeć w poglądach zaprzyjaźnioną koleżankę . Stąd ten atak gremialny. Ale mi się fajnie dyskutowało :D
I nie przejmuję się specjalnie niczyimi atakami. Ale dziękuję za wsparcie! :kwiat: :D
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: ewa11 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedź właśnie po 25 miesiącach oczekiwania dostałam przydział i niestety nie mogę teraz jechać :( wysłałam skierowanie wraz z prośbą o zmianę terminu, zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: Wanda Maz »

Witam.Składałam pismo do NFZ z prośbę o zmianę terminu przyznanego już sanatorium i wczoraj był ten dzień w którym wszystko się wyjaśniło.Otrzymałam kolejne skierowanie ze zmianą datą z 18 listopada 2016r. na 23 kwiecień 2017r. czyli udało się :) :).
Miejsce jest to samo czyli Nałęczów i Ciche Wąwozy ale zapewne miejsce to inaczej będzie wyglądało w kwietniu niż w listopadzie i to zrekompensuje nawet niedogodności które miałyby się pojawić . Życzę powodzenia tym którzy złożyli odwołania tak jak ja :)
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: ewa11 »

Także mi NFZ dał nowy termin, również w to same miejsce co poprzednim razem, z grudnia przesunięto mnie na styczeń.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: asia13 »

Witaj Casandra !Moja koleżanka przesunęła sobie termin nie czekając ,aż dostanie skierowanie.Zadzwoniła wcześniej z prośbą do funduszu ,zapytała kiedy może się spodziewać wyjazdu okazało się ,że w lipcu Ona jednak nie mogła poprosiła wrzesień.Pani zaznaczyła sobie w kompie i dostała wrzesień,Wszystko zależy od człowieka.To działo się w chełmskim nfz.Wydaje mi się,że nie czekaj na skierowanie tylko porozmawiaj z nimi teraz.Jak mieszkasz blisko NFZ to najlepiej przejdz do nich sama.I nie czekaj az przyjdzie skierowanie bo może być za pozno :serce: :serce: WCZEŚNIEJ NAPEWNO BYŚ NIE DOSTAŁA ,ALE PÓZNIEJ RACZEJ TAK
ODPOWIEDZ