Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: B35 »

Wienia pisze:B 35 u mnie też cisza , też czekam w dalszym ciągu na pisemko z funduszu już dwa miesiące.Nasz fundusz spowolnił.Ostatnio po miesiącu miałam nadany numer.i pewnie będzie wysoki zmieścimy się w 60 tyś :?: Pozdrawiam kolejeczkę. :)
Witaj :) właśnie zadzwoniłam do NFZ i okazało sie ze moje skierowanie nie zostało rozpatrzone ponieważ lekarz wypisał na starym druku . i teraz mam 2 alternatywy albo isc osobiście jeszcze raz do lekarza albo czekac jak oni wysla do lekarza i on poprawi. Przy składaniu wniosku ni mi nie zwrócił uwagi i NFZ nie przysłał zadej informacji więc Wienia zadzwoń sobie bo kto wie czy Ty też nie masz takiej sytuacji
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: Wienia »

A czy fundusz nie powinien mnie o tym powiadomić, skąd mamy wiedzieć jakie druki obowiązują,a co z kolejką przez ten czas oczekiwania.Wiem ,że pytanie nie do Ciebie ,ale mi się podniosło ciśnienie,Też będę dzwonić .Dziękuję. :kwiat:
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: B35 »

Wienia pisze:A czy fundusz nie powinien mnie o tym powiadomić, skąd mamy wiedzieć jakie druki obowiązują,a co z kolejką przez ten czas oczekiwania.Wiem ,że pytanie nie do Ciebie ,ale mi się podniosło ciśnienie,Też będę dzwonić .Dziękuję. :kwiat:
Tez się wkurzyłam . Pani mnie poinformowała ze obowiązkiem lekarza jest mieć aktualne druki a na pytanie dlaczego przyjęli stary druk nie umiała mi udzielić info . i zadngo pisma tez nie wysłali ze jest zły druk a co do kolejki to pewnie zaczynamy od nowa po dostarczeniu nowego druku bo tam ten się nie zakwalifikował .napisz co Tobie powiedzieli. pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: Wienia »

Jestem po rozmowie z funduszem i ustaliłam ,że wniosek wpłynął i czeka na ocenę lekarza-mają opóźnienia.Nie udało mi się uzyskać informacji czy
druk jest odpowiedni [ wtedy mogłabym już zareagować ] .Zostanie pani poinformowana pismem czy wniosek został zakwalifikowany. Więc czekam dalej .Pozdrawiam! :)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: Bietka »

Złożyłam 4 września 2016 nr 130 000 termin 26 miesięcy Mazowieckie
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: forumowicz »

Widać, że coraz dłuższe są czasy oczekiwania na wyjazd do sanatorium z NFZ.
Przecież po dwóch latach od złożenia wniosku wyniki podstawowych badań mogą być inne. Człowiek po dwóch latach też jest nie ten sam.
Szkoda słów :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: Felice »

Przecież po dwóch latach od złożenia wniosku wyniki podstawowych badań mogą być inne
Dlatego robiona jest weryfikacja wniosku po 18 miesiącach.A człowiek czasem po miesiącu już nie jest taki sam.
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: B35 »

Witam Wszystkich oczekujących dziś dostałam dokumenty w których NFZ informuje ze mam nr 4080 i czas oczekiwania 11 miesięcy .
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: Bietka »

A gdzie trzeba mieszkać aby tak krótka czekać na przydział. W Mazowieckiem 2 lata i trochę to norma od kilku lat.
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kto złożył wniosek w sierpniu 2016?

Post autor: B35 »

Bietka pisze:A gdzie trzeba mieszkać aby tak krótka czekać na przydział. W Mazowieckiem 2 lata i trochę to norma od kilku lat.

to jest tzw szpitalne i czas 11 miesięcy to nie tak krótko. :| rozmawiałam z kilkoma kuracjuszami jak byłam na wcześniejszych turnusach i słyszałam ze czekali tylko 3 miesiące...
ODPOWIEDZ