Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

okres oczekiwania w Śl. NFZ na skierowanie do sanatorium

Post autor: jacky6 »

darek pisze: ...jednak fundusz wyrabia się w 30-32 miesiącach plus oczywiście 365 dni od powrotu czyli 44 miesiące minimum :(
Ten parametr akurat przechodzi do historii.
Ze źródeł dobrze poinformowanych wynika, że został uwolniony nowy potencjał chętnych do kuracji.
Jest zwiększona ilość wnioskodawców z odłożonej w czasie emerytury.
Czekali na emeryturę i wreszcie.
Stąd tak widać średnią wieku kuracjuszy przesuwającą się znacznie powyżej 60+.
Jedynie młodsi ZUS-owcy obniżają średnią.
Obserwuj Darku średniomiesięczny "spadek" numeracji - jesienią jest mniej komercji ...

:mrgreen: :ugeek:
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

Do darek
Dziękuję za wyczerpujące informacje :kwiat:
Pozdrawiam
Dosz
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

Witam,
chcę się podzielić z Wami " wspaniałą , optymistyczną " ;) informacją :
w śląskim NFZ kolejka oczekujących na sanatorium w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1000,
ja czekam 23 miesiące , mój aktualny nr. w kolejce to 31.000 ( z małym haczkiem ) czyli ... MASAKRA

Pozdrawiam bez optymizmu
Dosz
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: stokrotka »

DoSz ! Dostałam skierowanie po ...12 msc. --odczekanie po pierwszym wyjeździe plus 31 msc. -razem ładna sumka = 43 msc. oczekiwania od powrotu z pierwszego pobytu sanatoryjnego.A to wszystko na naszym czystym Śląsku.Może kolejny potencjalny kuracjusz nie doczeka i ? kolejka będzie krótsza dla pozostalych.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: jacky6 »

stokrotka pisze:
...12 msc. --odczekanie po pierwszym wyjeździe plus 31 msc. -razem ładna sumka = 43 msc. oczekiwania od powrotu z pierwszego pobytu sanatoryjnego.
A to wszystko na naszym czystym Śląsku.
Może kolejny potencjalny kuracjusz nie doczeka i ? kolejka będzie krótsza dla pozostalych.
A jak nie tak dawno pisałem, że w regionie Górnego Śląska czas oczekiwania zbliża się do 45 miesięcy to zdarzyli się niedowiarkowie, nie będę palcem pokazywać kto to był.

Początkujący od tej jesieni potencjalni kuracjusze muszą przyjąć za parametr realizacji czasokres około 100 - 120 miesięcy jeśli utrzymają się notowania - spadki miesięczne na poziomie 1.000 numerków.

Chciałem zakończyć sarkazmem ale na dzisiejszy wieczór wziąłem na wstrzymanie.

PS - Stokrotko - nie doczytałem nazwy kurortu którego lokalizacją łaskawie obdarował Cię fundusz z nazwy narodowy ?

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: Fionka »

Czytam i oczom nie wierzę :shock: z kąt tak ogromne okresy oczekiwania w śląskim NFZ.Z darów funduszu po raz pierwszy skorzystałam w 2015 roku po 18 miesiącach oczekiwania , teraz liczę na wyjazd w okolicach września 2017 roku, więc moja wiedza na ten temat jest nikła a moje zdziwienie wielkie.Z czego wynikają tak ogromne rozbieżności w funduszach skoro jak to jacky zauważył fundusz narodowy :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: Wienia »

Nikt Ślaskiego w oczekiwaniu nie przebije :o .Mój Małopolski wniosek złożony sierpien br i mam wpisany czas oczekiwania 25 miesięcy :roll: Ale są przykłady w moim funduszu,że osoby wyjezdżają dopiero po 28 miesiacach teraz .A za dwa lata nie wiem czy w proponowanych 25 mies wyjadę :?: i czy wogóle :?: Napisałam jaki jest okres oczekiwania na wyjazd do sanatorium.Natomiast czas po jakim czasie od ostatniego pobytu można się starać o skierowanie do sanatorium u nas nie ma takich ograniczeń.Wszystko zależy czy lekarz rodzinny widzi taką potrzebę i wniosek wypisze.Pozdrawiam. :D
wiesiaja
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 22 lis 2016 12:56
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: wiesiaja »

Racja, śląskiego nikt nie przebije ;) a po 30 miesiącach oczekiwania, ktoś się zorientuje, że "się przeterminowało". :oops:
Pozdrawiam :D
forumowicz

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Wszystko zależy czy lekarz rodzinny widzi taką potrzebę i wniosek wypisze.Pozdrawiam.
Właśnie - ja dostałam od razu - znajoma dowiedziała się od lekarza, że tak od razu nie można i musiała czekać pół roku aż wniosek jej raczył wypisać. No i czekała , pomimo, ze fundusz nie wprowadził takich ograniczeń. A choruje na RZS.
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jaki obecnie jest okres oczekiwania na skierowanie do sanatorium

Post autor: DoSz »

Witam wszystkich...
pragnę podzielić się z Wami wspaniałą nowiną w śląskim NFZ kolejka RUSZYŁA Z KOPYTA i tak w połowie listopada napisałam, że jestem 31 tyś.
dzisiaj 25 tyś czyli jest dobrze, ale mam nadzieję że nie zapeszyłam ;)
Serdecznie wszystkich pozdrawiam :kwiat:
DoSz
ODPOWIEDZ