Przejście na emeryture

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jolanta54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 19 maja 2018 15:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Przejście na emeryture

Post autor: jolanta54 »

witaj mercedes, nic nie słyszałam na ten temat, ale proszę o kontakt jeśli jest prawdziwa twoja wersja,bo to by dotyczyło też mojego męża.pozdrawiam
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przejście na emeryture

Post autor: bozenka999 »

Jan ma rację,może źle to napisałam,ale kwota za warunki szkodliwe jest w jakiś sposób zależna od kapitału początkowego jest to z komplikowane wyliczenie,i trzeba pracować do wieku emerytalnego 60 i 65.Przy wcześniejszej emeryturze trzeba wybrać się do ZUS i dobrze trafić,ja korespondowałam z ZUS i na to samo pytanie otrzymałam 3 różne odpowiedzi i gwarantuje,że przeciętny Kowalski nic by z tego nie zrozumiał,aż sama ich podziwiałam ,za takie umiejętne lawirowanie.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przejście na emeryture

Post autor: andrzej1955 »

Witam,jeszcze jedno pytanie do tych co już to przerabiali-jak długo trwa w ZUS obliczanie kapitału początkowego i czy obligatoryjnie mają jakiś termin realizacji,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Przejście na emeryture

Post autor: jan19557 »

Od złożenia papierów o emeryturę +obliczenie kapitału do otrzymania decyzji końcowej upłynęło 3 tygodnie a jaki jest obligatoryjny czas tego nie wiem ale w ZUS-ie powiedzieli, że około miesiąca może potrwać.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przejście na emeryture

Post autor: andrzej1955 »

Dzięki Janie za informację :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przejście na emeryture

Post autor: andrzej1955 »

Witam,odświeżam temat bo jest bardzo istotny a nasze doświadczenia mogą komuś pomóc-jestem na etapie obliczania kapitału początkowego i przeżyłem szok po jego obliczeniu-po pierwsze zakwestionowano-nie uwzględniono ZSZ którą ukończyłem-była to tzw,przy-zakładówka-nie odpowiednie dokumenty-według mnie właściwe-postaram się o dodatkowe zaświadczenie z Drukiem RP-7.podobnie z pracą w tzw,4-brygadówce-światki,piątki i niedziele-brak druku RP-7 spowodował że policzono mi z najniższej krajowej-marne grosze :!: Uczulam wszystkich starających się o emeryturę o dostarczenie tych sławetnych RP-7 bo to jest istota właściwego policzenia Kapitału :!: obiecuję opisać jak to się zakończy,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Fionka »

Andrzej ale gdzie szukać RP-7 . Ja mam też problem . Mam zarobki kiedy pracowałam na 1/4 etatu w czasie studiów , potem mam 10 lat pracy gdzie osiągałam bardzo dobre zarobki ale nie potwierdzone bo zaginęły dokumenty dotyczące wynagrodzeń , potem przez kupę czasu własna działalność (głodowa emerytura) i na szczęście teraz 10 lat pracy na etacie . ZUS odmówił przeliczenia np. umów o prace . Oddaję sprawę do sądu .
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Ewucha »

Witajcie ale Rp7 zakład pracy powinien dostarczyć do Zusu wiem poniewaz tak jest u mnie choc do emerytury jeszcze troche to kapitał juz naliczony mam jesli czegos brak to trzeba do zakładu w ktorym sie pracowało u mnie tak bylo jak byl obowiazek złożenia to zaklad takie sprawy zalatwiał orginały do Zusu a kopie mam dla potwierdzenia
Do czego to doszło żeby człowiek sam musial za tym chodzic od tego są instytucje poza tym powiem ze choc idąc na emeryture bede miala 42 lata pracy to aby nie przymierac smiercią głodową Zus mi proponuje do 65 pracować czy ja dam rade :o
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przejście na emeryture

Post autor: andrzej1955 »

Witam,ZUS idzie po najmniejszej linii oporu-jeżeli chcesz rzeczywisty kapitał to masz mieć te zaświadczenia na sławetnych RP-7,to że powinni mieć na swoich serwerach wszystkie wpływy to nie ważne-ja dodatkowo te Zakłady mam w Małopolsce-inny oddział ZUS i już jest problem z wewnętrzną komunikacją i przepływem danych :!: pojadę,przywiozę w zębach bo nie dam się oszkapić :!: Elu-spróbuj może poszukaj tych danych w archiwach,a do sądu zawsze zdążysz-mnie miły pracownik poinformował że w każdej chwili przy odnalezieniu jakiegoś dodatkowego dokumentu-można wystąpić o ponowne przeliczenie kapitału-mam nadzieję że informacja jest prawdziwa i rzetelna,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Ewucha »

Andrzeju życze pozytywnego załatwienia sprawy w końcu to twoje pięniążki i będziesz musiał za nie sie utrzymać pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ