Przejście na emeryture

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20155
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Felice »

Ja mam zaliczone 23 lata takiej pracy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przejście na emeryture

Post autor: andrzej1955 »

Witam-jeszcze w sprawie braku RP-7 można przedłożyć też zamiast niego-angaże ze stawką jaką otrzymywaliśmy-a wymiana informacji tylko nam pomoże w tym gąszczu przepisów,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Fionka »

Andrzej właśnie z tymi angażami muszę do sądu , bo ZUS nie będzie tego przeliczał . Mam starą książeczkę zdrowia ale nie wpisywali mi zarobków . Jest angaż , jest podstawowa pensja , inne zaświadczenia o wysokości dochodów i info w że nie przebywałam na zwolnieniu lekarskim przez cały okres pracy ale nie będa obliczać.
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 830
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przejście na emeryture

Post autor: bozenka999 »

Witam,opiszę prawdziwą historię ,oto osoba nie pracująca wybrała się do ZUS po należną emeryturę,a że nie świadoma zrobiła to w m-cu czerwcu 2018,niestety pracownik nie poinformował jej że to najgorszy miesiąc,zadowolona że otrzymała 1450 zł.pochwaliła się napotkanej koleżance,a ta jej otworzyła "oczy",ta biegusiem do ZUS,wycofała i złożyła w lipcu i ma przeszło 1600 zł.tj.rocznie 1800 zł.Ile musi zyskać ktoś,aby tak wpuszczać ludzi ? :?: :?:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Dzia_dek »

Nie od dziś wiadomo, że "Ignorantia iuris nocet ". Pracownicy ZUS-u nie mają obowiązku informowania nas o takim fakcie
jak opisałaś. O swoje sprawy musimy sami zadbać. Jeśli ktoś myśli, że ta instytucja za nas to zrobi to na pewno się myli.
Moim zdaniem nikt tu nikogo, w nic nie wpuszczał i nic na tym nie zyskał. Przyszedł petent to urzędnik załatwił sprawę i już.
Aczkolwiek zupełnie nie rozumiem tego fragmentu posta:
(...)osoba nie pracująca :o wybrała się do ZUS po należną emeryturę :? (...)
... szczególnie tych podkreślonych zwrotów. :shock:
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 830
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przejście na emeryture

Post autor: bozenka999 »

Przepraszam,żle się wyraziłam,obecnie nie pracująca,chodziło mi o to ,że jak są kadry i one szykują pracownika na emeryturą przynajmniej większości się starają wybrać odpowiedni moment dla niego.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Fionka »

Krajanko polemizowała bym co do tych kadr . Kadry to kiedyś dbały o interesy pracowników w szczególności w małych firmach . Obecnie dbają o interes właścicieli. Tak jak pisze Dziadek sami musimy zadbać o siebie . Właśnie te nasze wymiany zdań , dzielenie się wiedzą jest w ostatnich czasach chyba jedynym realnym zródłem . Język urzędowy potrzebuje wielokrotnie tłumacza.
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 830
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przejście na emeryture

Post autor: bozenka999 »

Elu,masz rację,ale pomyśl ile ludzi nie korzysta z internetu z tych roczników blisko emerytury.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Dzia_dek »

Szkoda, że ludzie nie korzystają z Internetu. Oprócz całej masy różnych "śmieci"
można tam znaleźć sporo pożytecznych, a czasem bardzo potrzebnych informacji.
Na stronie internetowej: www.zus.pl po lewej stronie u góry pod logiem ZUS
w zakładce "Świadczenia", a w niej jest sporo informacji na temat emerytur,
rent, świadczeń, zasiłków, kapitału początkowego oraz rehabilitacji i prewencji.
Myślę, że warto tam zajrzeć. Poruszono tam sporo tematów, napisanych dość
"czytelnym językiem", co pomoże rozwiać niektóre wątpliwości.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Przejście na emeryture

Post autor: Fionka »

Dziadku , ja to wiem , Ty to wiesz, Forumowicze zapewne też , ale o właśnie ALE Spora grupa ludzi z tej grupy zainteresowanych emeryturą nie potrafi poruszać się w wirtualnym świecie . Ja osobiście znam spora grupę osób która mimo iż w pracy musi korzystać z dobrodziejstwa techniki potrafi jedynie obsługiwać obowiązkowe programy no i może sprawdzi Rozkład Jazdy MPK. Sama osobiście mam spore braki , mim ciągłego doszkalania :lol:
ODPOWIEDZ