ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Wienia »

Witaj Marlenka :kwiat: Mój kolega dostał z ZUS Szczawnicę sanatorium Hutnik.Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: malgonia »

Wlasnie wrocilam z komisji lekarskiej w ZUS.Chyba mi nie przyznano,bo informacja ma przyjsc poczta.
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Marlenka »

Wienia2 pisze: kolega dostał z ZUS Szczawnicę sanatorium Hutnik. :
Wienia a wiesz czy on tą Szczawnicę dostał z przydziału czy sam sobie wybrał?

malgonia zaczynam się martwić, daj znać jaką dostaniesz odpowiedź
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Wienia »

Marlenka wybrał sobie ,miał propozycje do ,Wysowej,Piwniczna i Rymanów.W ubiegłym roku był w Iwoniczu a miał propozycję też do Ustronia.
Miał lekarkę starsza panią i bardzo musiał walczyć aby go skierowała.Stwierdziła,że ona 50 lat pracuje i w sanatorium nie była ,ale kolega się uparł bo też pracuje 40 lat fizycznie nie za biurkiem i chce podreperować zdrowie aby dalej pracować ,ma 60 lat.Wiec o czym tu mowa,wszystko zależy na kogo trafimy,i o swoje trzeba się zdecydowanie upominać.
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Marlenka »

Wienia2 pisze: miał propozycje do ,Wysowej,Piwniczna i Rymanów.W ubiegłym roku był w Iwoniczu a miał propozycję też do Ustronia .
Dzięki Wienia :kwiat: teraz mam przynajmniej jakieś pojęcie gdzie mam jakąś szansę, pozostaje mi czekać na komisję i trzymać kciuki :)
Eurocent
Posty: 3
Na forum od: 19 maja 2018 12:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Eurocent »

Wiadomości z ostatniej chwili w telgraficznym skrócie

- ZUS KRAKÓW

- wniosek wystawiony przez lekarza a specjalizacji RECHABILATACJA MEDYCZNA 16.03.2018

- wniosek złożony w oddziale ZUS Kraków 21.03.2018 i po około trzech tygodniach

- " zaproszenie '' na badanie do lekarza orzecznika na dzień 25.04.2018 i wówczas otrzymałem Orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym

- w myśl nowych obowiązujących przepisów listem zwykłym dnia 18.05.2018 zostałem poinformowany o terminie tj. 12.08.2018 miejscu Wysowa Zdrój na RECHABILITACJĘ LECZNICZĄ W RAMACH PREWENCJI RENTOWEJ ZUS.

Powodzenia
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Marlenka »

:?: :?: :?:
Ktoś wie jaki AKTUALNIE jest czas oczekiwania w Krakowie, na komisję po złożeniu wniosku?
Jakie są szanse na otrzymanie rehabilitacji w systemie stacjonarnym?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14471
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: ANDY12345 »

Powinno być do miesiąca, ale z reguły od 2 - 3 tyg. tak miałem do tej pory - już przysłano mi drukami z pismem przypominającym o kończącej się rencie w końcówce lutego 2019. Wszystko zależy od schorzeń i orzecznika. Jak nie przyznają (przyjdzie zawiadomienie) to możesz składać odwołanie lub poczekać trochę i ponownie występować. Zawsze się pytam na komisji czy przyznają mi wyjazd i dostaję inf.W tym roku jak miałem pozytywną inf. podszedłem do pani która wysyła skierowania i zapytałem się gdzie mogę liczyć na wyjazd bo poruszam się o kulach i powiedziała gdzie pojadę. Zobaczysz po orzeczniku czy coś sugerować czy mówić tylko o co zapyta, niestety są różni i na to trzeba zwracać szczególną uwagę :lol:
Awatar użytkownika
Jolanka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 20 lis 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: Jolanka »

Ja na komisji byłam pod koniec sierpnia 2018, w dniu komisji dowiedziałam się tylko, że mam przyznaną stacjonarną rehabilitację /nie byłam wtedy na zwolnieniu/ i mam czekać na pismo. Po około 3 tygodniach otrzymałam skierowanie do Zimowita w Rymanowie na okres od 2 stycznia 2019 czyli czas oczekiwania to około 4 miesiące. Moja rehabilitacja dotyczy narządu ruchu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14471
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZUS Małopolskie prewencja rentowa -gdzie

Post autor: ANDY12345 »

Wszystko zależy od lekarza na jakiego się trafi, jeden powie a drugi nie. Też okres oczekiwania na turnus wynosi ok 4 mies, rzadko jest krótszy termin ale zdarza się. Teraz masz czas do przygotowania się miłego pobytu życzę :D
ODPOWIEDZ