Kolejka na 2018-2019 rok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Właśnie czytam twój post Małgosiu i dostałem od kolegi wiadomość, że dostał powiadomienie o wyjeździe do sanatorium. Miał już numer 3000, a dostał przydział na reumatologię do Ustronia- Narcyz od 01 października. Jest w naszym NFZ i też chciał jechać nad morze. Niestety trafił mu się Ustroń, ale dobrze, że październik, a nie zima. Nie wiem czy dobrze liczę, ale wychodzi z tego, że my normalnym trybem możemy dostać wyjazd marzec, kwiecień 2019. Odpisz mi czy dobrze to wyliczyłem.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Małgosia69 »

ŁOO matko Zbyszku jak to w marzec, kwiecień???? :shock: W piśmie o zakwalifikowaniu na leczenie uzdrowiskowe i nadaniu numeru skierowaniu było napisane,że czas oczekiwania 24 miesiące. Składałam wniosek w styczniu, więc wg.moich wyliczeń powinniśmy wyjechać w styczniu 2019 r.
twój znajomy dostał przydział z bardzo wysokim numerem. :o
Moja mama od dwóch tygodni próbuje wydzwonić podwójny zwrot dla siebie i taty. Ale albo się nie może dodzwonić, albo zwrotów brak /np.dzisiaj/, albo pojedyncze zwroty/ np.Ustroń Złocień/. Mam nadzieję,że my będziemy mieli więcej szczęścia.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Małgosiu dodaj sobie dwa miesiące, bo ja dostałem zawiadomienie z NFZ, że zmieniono mi profil schorzenia na początku lipca z odręcznym dopiskiem, iż okres oczekiwania to 26 miesięcy i obowiązuje ten termin od marca 2017 r.. Mam to na piśmie. także moje kalkulacje są chyba dobre. Pozdrawiam i od 20 sierpnia dzwonię o zwroty. ;)
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Niania »

Witam. Wyjazd już mam 22 sierpnia. Do Dusznik Zdrój. Życzę wszystkim też dobrych wiadomości. Miłej niedzieli
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Niania gratuluję wyjazdu ale w lipcu pisałaś, że czekasz na ocenę lekarza NFZ i już wyjeżdżasz. Jaki miałaś numer w kolejce, czy może jedziesz ze zwrotów i w jakim jesteś funduszu ?
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Niania »

Witam.
Tak wniosek złożyłam 13 lipca ale ja ma poszpitalne .
Więc to odrębna kolejka.
Dołączyłam do wniosku oświadczenie że mogę skorzystać z tak zwanego zwrotu nawet w ostatniej chwili i podałam numer telefonu.
Pani do mnie zadzwoniła i zapytała czy mi pasuje na 22 sierpnia Duszniki Zdrój i Kamień Pomorski koniec pażdziernika .
Wybrałam teraz Duszniki.
Więc dlatego chyba się tak szybko załapałam.
Jeszcze nie byłam w Dusznikach mam nadzieje że będę zadowolona.
Byle by nie było upału niech tylko będzie ciepło tak do 25 stopni.
To tyle co w mojej sprawie należę do DOW
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Nianiu dziękuję za tak szybką odpowiedź. Teraz to już wszystko jest wiadome oprócz schorzenia na które masz skierowanie, jak to nie tajemnica. Dobrze, że nie wybrałaś Kamienia Pomorskiego, bo opinie na forum są kiepskie i tym uzdrowisku. Pozdrawiam.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Niania »

zbigniew165 pisze: 12 sie 2018 09:46 Nianiu dziękuję za tak szybką odpowiedź. Teraz to już wszystko jest wiadome oprócz schorzenia na które masz skierowanie, jak to nie tajemnica. Dobrze, że nie wybrałaś Kamienia Pomorskiego, bo opinie na forum są kiepskie i tym uzdrowisku. Pozdrawiam.
Nie to nie tajemnica choruję od dziecka mam astmę bronchit plus alergia i posterydową niewydolność kory nadnerczy oraz początki osteoporozy.
Życzę miłej niedzieli
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Niania, ŁOO matko jak pisze Małgosia69, to masz tych chorób sporo. Ja mam astmę oskrzelową i alergię wziewną, pyłkową. Dlatego zmieniłem swój profil schorzenia z reumatologi na pulmonologię, żeby dostać sanatorium nad morzem. To jest też powodem, że zapytałem cię o schorzenie jak napisałaś, że otrzymałaś propozycję wyjazdu do Kamienia Pomorskiego. Mam nadzieję, że uda mi się wyjechać nad morze, bo w górach byłem w Ustroniu zimą z ZUS i nie czułem się tam najlepiej. ;) :)
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Niania »

zbigniew165 pisze: 12 sie 2018 11:10 Niania, ŁOO matko jak pisze Małgosia69, to masz tych chorób sporo. Ja mam astmę oskrzelową i alergię wziewną, pyłkową. Dlatego zmieniłem swój profil schorzenia z reumatologi na pulmonologię, żeby dostać sanatorium nad morzem. To jest też powodem, że zapytałem cię o schorzenie jak napisałaś, że otrzymałaś propozycję wyjazdu do Kamienia Pomorskiego. Mam nadzieję, że uda mi się wyjechać nad morze, bo w górach byłem w Ustroniu zimą z ZUS i nie czułem się tam najlepiej. ;) :)
Ja zaś lepiej w górach. Za dużo jodu i inhalacje solankowe nie zabardzo mi pomagają wręcz odwrotnie wysiadaja mi struny głosowe. Mam wtedy zaniki glosu.Tak miała w Świnoujściu po inhalacje a w Dabkach po sztormie był to koniec wrzesnia. Musiałam o dwa dni skrócić pobyt. Tak że nie każda astma jest jednakowa. I każdemu nie te same zabiego jak i leki pomagaja. 🌞
Zablokowany