Kolejka na 2018-2019 rok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
bietka77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 wrz 2017 13:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: bietka77 »

Witam.
NFZ Mazowsze skierowanie złożone w czerwcu 2016 otrzymałam numer 125000 i czas oczekiwania 26 miesięcy. Aktualnie 33000 i liczę na wyjazd w okolicach września tego roku.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14558
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: GIENIA »

Nadal bez nadanego numerka :?
Jeśli znajdę cos ze zwrotu , wyjazd jesienia 2019 :)

Pozdrawiam kolejkowiczów :kwiat:
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Kasia50 »

Witam Wszystkich forumowiczów,a szczególnie z łódzkiego :kwiat: Cisza taka tu nastała,czyżby wszyscy wyjechali?Nie prędko to pewnie nastąpi,bo numery niemrawe jakieś są .Zbyszku, co u Ciebie,balety Ciebie pochłonęły? :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Cyba żartujesz z tymi baletami. Ja przyjechałem tylko na leczenie astmy i po wszystkich zabiegach do godz popołudniowych, a nawet wieczornych trzeba odpocząć. Pozostaje spacer po obiedzie do kolacji. Nie wiem skąd ludzie chorzy na choroby płuc i oskrzeli mają tyle siły, żeby jeszcze walczyć na parkiecie do 22.00. Są wiekowo młodsi i może to jest ta przyczyna. Powiem szczerze, że wolę wyjazdy z NFZ do mniejszych obiektów. Jest większy luz, mniej zabiegów i lepsza integracja kuracjuszy niż w ZUS.
figus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 27 lut 2016 12:47
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: figus »

Witaj "Bietka77". Rzeczywiście z dotychczasowego przebiegu ubywania nr wypada ci wrzesień może w porywach przy dobrych układach sierpień. Najlepszy czas na wyjazd. Pokrywa się to z przewidywanym czasem 26 m-cy. U mnie natomiast w łódzkim NFZ przy otrzymanym nr 55250 na początku sierpnia 2017 i przewidywanym okresie oczekiwania 24 m-ce patrząc na dotychczasowe tempo ubywania kolejki przyjdzie mi czekać 38 m-cy. Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy bo jeżeli zimą numerki nie ubywają to latem będzie jeszcze gorzej. W mazowieckim i małopolskim NFZ był zawsze najdłuższy okres oczekiwania a teraz dobija do tego nieprzewidywalny łódzki.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszym oczekiwaniu. :)
forumowicz

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: forumowicz »

Witam ! Również się dziwię. i to kto,chorzy :roll: na astmę i płuca . Czasami wydaje mi się jak czytam to większość tutaj piszących to prawie zdrowe okazy dla których najważniejsza sprawa to gdzie dyskoteki, czy będę miała/l towarzycho, bo jak zabraknie towarzycha to klapa z pobytu i czy telewizor i za ile .Piszą o rozrywkach. Czyżby lekarze wypisywali wnioski ot "na piękne oczy?"Sporadyczne posty to jakie były najlepsze zabiegi i na jakie dolegliwości, o poprawie zdrowia po przyjeździe z turnusu.Są tacy,że chwalą się, że mają złożone wnioski i z ZUS i NFZ,czy na pewno od tego samego lekarza.Mam już za sobą 3 badania do wniosku do leczenia sanatoryjnego, jutro po wyniki, dzisiaj sąsiad jechał i zawiózł mnie do przychodni na ostatnie badanie. Do pana doktora z wynikami do oceny w następny wtorek.Mam nadzieję,że jeszcze w tym miesiącu zawitam do " klubu oczekujących. :)
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Kasia50 »

Oj,oj Kotek ,ja zapytałam retoryczne Zbyszka,ponieważ nie zamieszczał postów,ot co.Nie widzę nic złego w tańcach ,każdy spędza czas tak jak lubi ,a ludzie z empatią, znajdą zawsze miłe towarzystwo :kwiat: wtedy się nie popada w pesymizm,czego nam wszystkim życzę. :kwiat: :D
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Ewucha »

Witaj kotek 1972 chciałabym powiedzieć iz waźne jest jakie są warunki w sanatorium jaka baza zabiegowa towarzystwo równieź chyba ze jesteś typem samotnika ale wazne jest z kim sie przebywa i spacerki sa przyjemniejsze wspólne poza tym nózką teź trzeba pofikać to teź rechabilitacja i jeszcze ja jestem przed operacją kręgoslupa dostaje zawsze skierowanie i do zus i nfz przez co niechodze na zwolnienia i dostaje od lekarza rodzinnego nikt mi problemow nierobi poza tym na oczy nikt nie dostanie kazdy z nas jest chory jeden więcej drugi mniej a odsapnać tez mozna od codzienności mysle ze to normalne ze kazdy chce odpocząc a i przy okazji zadbac o swoje zdrowie pozdrawiam
brutalny1963
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 01 kwie 2016 21:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 31

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: brutalny1963 »

Witajcie mam nr 3800 ciekawe kiedy dostanę sanatorium ostatni mój pobyt w sanatorium to grudzień 2016r NFZ Lubelskie pozdrawiam :serce: :D
Ilona58
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 13 lut 2015 15:41
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Ilona58 »

witam

kończę dniówkę przy nr339 , ale mnie NFZ trzyma w niepewności :evil: . Skierowanie złożone 16 marca 2016 roku.
Mam nadzieje ze jutro najpóźniej w poniedziałek ukaże się moim oczom adres i termin sanatorium

pozdrawiam kolejkowiczów z I wagonu - tuż za maszynistą :lol:
Zablokowany