Kolejka na 2018-2019 rok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

A, to przepraszam, myślałem, że Ela zniechęciła cię do wyjazdu nad morze pisząc, że te miejscowości, które wymieniła to nic fajnego. Z tego co ja wiem, to w miejscowościach, które ja wymieniłem takich odległości z dojściem do morza nie ma jak pisała Ela. Przynajmniej nie trzeba dojeżdżać do morza busem, a chodzi się pieszo. Oczywiście ja bym wyjechał na dwa schorzenia tj. reumatologia z pulmonologią. Napisałem emaila do funduszu czy dosłać dokumenty i czekam na odpowiedż.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Maryann »

Nic nie szkodzi.... :D ....W takim razie w marcu kwietniu dzwonimy i, liczymy na piekny nadmorski zwrocik.. :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Fionka »

Maryann pisze: 15 lis 2017 22:05 Zbyszku...ja nie rezygnuje... a Ela to chyba mowila o osrodkach Zusowskich...napisalam ze nie mam szans na wyjazd z ZUS nad morze bo daleko, a NFZ to co innego...
Widzisz Krajanko ,my się w skrócie zrozumiemy.Szanse masz na to wymarzone morze.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Fionka »

Łódzki NFZ na reumatologie i pulmonologie najczęściej proponuje Ciechocinek,lub pobliskie miejscowosci.Nadmorskie z NFZ jak i z ZUS to endokrynologia ,i to też nie zawsze,bo np.Muszyna też ma endo. i moją znajomą tam wysłali.Pozostają nam zwroty.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Maryann »

Jak nie będzie zwrotów i wyślą mnie do Ciechocinka to trudno... ale z ZUS-u nie dam się tam wysłać.. Z mojej lokalizacji oprócz Ciecha, Wieńca Inowrocławia i Aleksandrowa Kuj. to ZUS daje Ustroń , Lądek...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Z tego co wyczytałem na stronach NFZ, to w Ciechocinku moje schorzenie, astmę oskrzelową mają tylko w sanatorium ZNP. Pozostałe to: W górach Ustronie Śl, a reszta na szczęście znajduje się nad naszym morzem i jest ich dość dużo. Może uda się trafić jedno z nich zwłaszcza, że czytając forum stwierdzam, iż pulmonologia nie ma takiego wżięcia jak reumatologia na którą wcześniej wyjeżdżałem.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Muszę się wycofać z przedostatniego swojego postu po rozmowie z łódzkim NFZ. Dowiedziałem się, że musiałbym zmienić swój wniosek o sanatorium z reumatologi na wiodące schorzenie pulmonologię. Miejsce w kolejce by mi się nie zmieniło ale jechał bym na astmę i wtedy nie było by zabiegów z reumatologi. Kolejka na reumatologię i pulmonologię w NFZ jest jednakowa i nic bym nie przyspieszył wyjazdu. Biorąc pod uwagę te fakty nie będę zmieniał profilu rehabilitacji w NFZ. Pozostają zwroty. Na pulmonologię będę jeżdżił z ZUS, a na reumatologię z NFZ. Pani z NFZ zasugerowała mi to wyjście, stwierdzając, że na reumatologi mogę dostać też inhalacje, a na pulmonologi nie będę miał zabiegów z reumatologi, tylko inhalacje i spacery.
Może komuś się przydają te wiadomości.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Witam po rocznej nieobecności na forum . Obecnie czekam na sanatorium wniosek złożyłem 12.09.2017r. w dniu dzisiejszym mam numer 55482 , Przypuszczalny wyjazd w ciągu dwóch lat:). Czyli coś około września 2019r. Ale obserwując tendencje jakie sa , czyli wzrastająca liczba ludzi wyjeżdżających do sanatorium , niestety wyjazd może się przesunąć . Chyba , ze skorzystam ze zwrotów które mogę mieć już od sierpnia 2018 roku . Ale to zawsze loteria i możliwy wyjazd na drugi dzień po otrzymaniu propozycji.
Cierpliwości dla wszystkich oczekujących. Tym razem zaznaczył lekarz nadmorskie ale jak to będzie to najstarsi górale nie wiedzą:) :D
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: ewlinka7 »

Hej Sergio _1234
Ja też złożyłam kolejny wniosek w październiku 2019 r. z przybliżonym czasem oczekiwania 23 mies. Powiedz mi jak to jest ze zwrotami- czy mogę ubiegac się o nie po 18 mies. od ostatniego pobytu czy dopiero po 18 miesiącach od złożenia wniosku- czyli po weryfikacji? Jak ostatnim razem przy okazji wizyty w NFZ spytałam o możliwość wyjazdu ze zwrotów to poinformowano mnie ze to za wcześnie i muszy czekać na weryfikację. ... Teoretycznie można próbować najwcześniej 18 mies. od ostatniego pobytu a nie dopiero po 18 mies. od złożenia wniosku- czyli po weryfikacji - a jak wygląda praktyka w tym zakresie? Czy szansa na zwrot uzalezniona jest od tego z jakiego oddzialu nfz startujemy?? Pozdrówka dla wszystkich czekających na swój przydział :roll: :D
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Witam , jestem z łódzkiego NFZ ostatnio jak się informowałem w NFZ ze zwrotów mogłem skorzystać 18 miesięcy od ostatniego pobytu w sanatorium . W przypadku jednej osoby było to w miarę łatwe po uprzednim trafieniu na nie zajęty telefon . W przypadku zwrotów dotyczących 2 osób jest to już pewien problem. Ze zwrotów skorzystałem raz jeden i tak: dzwoniąc w czwartek pani z NFZ poinformowała mnie , że mój turnus się zaczął od czwartku ale mogę zgłosić się w sobotę i tak zrobiłem trochę biegania w zakładzie pracy i dzięki życzliwości ludzi skorzystałem w ten sposób w 2011r z turnusu we 'Wrzosie' w Ciechocinku w miesiącu wrześniu 2011 r ( nawiasem mówiąc było cudownie opis na forum). Nie wiem jak to jest w Twoim NFZ proponuję zadzwonić i spytać u źródła . Myślę , że jeśli my jesteśmy uprzejmi to i pracownicy NFZ będą uprzejmi. Pozdrowienia w tym miejscu dla pracowników NFZ . :)
Zablokowany