Kolejka na 2018-2019 rok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Może ktoś wie ile trwa rozpatrywanie wniosku o wyjazd w NFZ Łódź. Wysłałem drugi wniosek z badaniami o zmianę schorzenia z reumatologi na pulmonologię. W przeglądarce nic się nie zmienia, a już jest miesiąc jak wysłałem wniosek do NFZ. Czy tak długo trwa rozpatrywanie wniosku przez lekarza w NFZ Łódź ? Dodam, że moja kolejka cały czas się zmniejsza i obecnie mam numer 16500 ale z reumatologi.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Jednak coś się zadziało, bo dzisiaj w przeglądarce pojawił się wpis, że wniosek jest u lekarza baneologa w NFZ. Czekam teraz na decyzję tego lekarza co do zmiany schorzenia i numeru w kolejce. :D
forumowicz

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: forumowicz »

Widzisz Zbyszku "szczekacze" nie chcą nawet słowa napisać , tak jest jak się obraża forumowiczów :( :?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Bibi dlatego ja już nie zabieram już głosu w dyskusji, a ograniczam się do popierania forumowiczów piszących posty o zachowaniach negatywnych na turnusach ZUS. Oczywiście tych zachowań nie należy przypisywać wszystkim uczestnikom tych turnusów, ale jest to dość duży odsetek tych, którzy imprezowanie stawiają jako pierwszy cel przed rehabilitacją, tak jak napisał sztani i clerr. Gdy się prawie co dziennie przegląda forum, to można wyrobić sobie opinię nawet nie będąc uczestnikiem tych pobytów z prewencji ZUS. Zgadzam się też z wpisem sztaniego, że zmiany w ZUS dot. wyjazdów i pobytów są następstwem tych negatywnych zachowań kuracjuszy.
Jukapi
Posty: 3
Na forum od: 15 cze 2018 21:36
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Jukapi »

Mama i siostry dostały przydział do Ciechocinka (znowu) Sanatorium Uzdrowiskowe ZNP od 14-08-2018 Czyli od złożenia wniosku do wyjazdu równo dwa lata oczekiwania Pozdrawiam oczekujących :kwiat:
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Kasia50 »

Witam,chyba wkrótce będę machać biletem :D Numer 360.Pozdrawiam Wszystkich oczekujących, a przede wszystkim Łódzkie Towarzystwo. ;)
agabobi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 29 cze 2018 19:32
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: agabobi »

Dzień dobry. Mam dziwną sytuację a mianowicie wczoraj dostałam odpowiedź z NFZ na mój wniosek i tu ciekawostka okres oczekiwania 18 miesięcy przy numerze 401. Przyznano mi rehabilitację uzdrowiskowa w sanatorium dla dorosłych. Nie wiem co mam myśleć.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Moim zdaniem nastąpiła pomyłka i wkrótce w przeglądarce zobaczysz właściwy numer. Chyba nie ma takiej opcji, żebyś na starcie dostała taki niski numer. Jeżeli zadzwonisz do NFZ, to szybciej to skorygują. Pozdrawiam.
agabobi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 29 cze 2018 19:32
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: agabobi »

zbigniew165 pisze: 29 cze 2018 19:49 Moim zdaniem nastąpiła pomyłka i wkrótce w przeglądarce zobaczysz właściwy numer. Chyba nie ma takiej opcji, żebyś na starcie dostała taki niski numer. Jeżeli zadzwonisz do NFZ, to szybciej to skorygują. Pozdrawiam.
No właśnie numer sprawdzam w wyszukiwarce i powoli schodzi. Być może chodzi o to, że mam przyznaną rehabilitację a nie leczenie czyli nie 3 a 4 tygodnie pobytu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Może masz rację, ale widziałem wcześniej wpis o tym jak ktoś posiadał niski numer w kolejce, a po przerwie technicznej na stronie przeglądarki zmienił się numer o kilka tysięcy na niekorzyść forumowiczki. Wykonała telefon w tym temacie do swojego NFZ i powiedzieli jej, że ten niski numer to był numer ewidencyjny jej wniosku. Może w twoim przypadku jest inaczej. Życzę ci żeby to jednak nie była pomyłka. :)
Zablokowany