Kolejka na 2018-2019 rok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
fnMALGOSIA
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 24 kwie 2017 15:36

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: fnMALGOSIA »

To i ja dołączę do kolejki dziś mam 28754 i czekam od 10,2016r
Według wyliczeń to wiosna 2019r.
Wolę już poczekać niż jak wcześniej wypadało na zimę.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6169
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: BozenaMat »

To i ja dołączę do kolejki.
Wniosek do Sanatorium złożyłam w maju 2016 roku. Ciekawe kiedy będzie wyjazd.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia69 jak tam u ciebie kolejka. Mój numer 12779 i jestem ciekaw kiedy bym dostał wyjazd planowo nie ubiegając się o zwroty. P :) ozdrawiam.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku od dwóch tygodni nie mam pojęcia ile jeszcze osób przede mną. Weryfikacja skierowania. Odesłałam skierowanie osobiście. Ale na razie cisza. Ciekawe z jakim numerem powrócę do kolejki. Najciekawsze jest to ,że miałam wpisane przez lekarza- uzdrowisko nadmorskie. Kwalifikacja balneologa: nizinne, nadmorskie, podgórskie , górskie. Do wyboru , do koloru. :lol: :lol: Czyli co będą mieli na podorędziu to dadzą. :?
Pamiętaj Zbyszku trzymaj mi kolejkę w kolejce po zwrociki nadmorskie oczywiście. :)
Jeszcze troszeczke, jeszcze momencik i ..... będzie już ta chwila. :lol: :lol: Pozdrawiam serdecznie. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Małgosiu ja nie wiem co mi napisał lekarz baneolog. Lekarz kierujący wpisał mi leczenie klimatyczne, tereny nadmorskie. Nie miałem w ręku swojego wniosku,bo przed samą weryfikacją wysłałem drugi wniosek o zmianę schorzenia z reumatologi na pulmonologię. Może dzwoniąc o zwroty dowiem się, gdzie kieruje mnie lekarz NFZ. Ty jedziesz na reumatologię czy inne schorzenie jeżeli nie jest to tajemnicą. :?: O zwroty na pewno będę dzwonił, bo z kolejki wynika, że normalnym trybem pojadę w grudniu. :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku oczywiście,że nie jest to tajemnicą, wniosek na neurologię, jestem przygotowywana do operacji na kręgosłup, właściwie dwóch / przepukliny i torbiele na kręgosłupie lędźwiowym i szyjnym, nie licząc innych problemów/. Składałam wniosek w styczniu 2017r, więc wyjazd też na grudzień. Nie chcę wtedy jechać ze względu na rodzinę, pracę i zwyczajnie na porę roku. Nie wiem tylko kiedy powinnam zacząć próbować dzwonić we wrześniu, żeby wydzwonić zwrot na październik. Nadal marzę o morzu. :) W przeglądarce nadal weryfikacja. Pozdrawiam serdecznie. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia wydaje mi się, że musisz dzwonić koniec września. Z tego co czytam na forum, to na wydzwonione zwroty trzeba jechać w ciągu trzech, a nawet dwóch dni. Zdarzało się również, że wyjazd był w dniu rozpoczęcia turnusu. No chyba, że trafisz na dłuższy czas do wyjazdu, ale wydaje mi się to nierealne przy tylu chętnych polujących na zwroty jeszcze w dodatku nad morze. Chociaż przy twoim schorzeniu- neurologia być może jest to możliwe. Najwięcej myśliwych jest oczywiście na reumatologi i dlatego ja zmieniłem profil schorzenia, żeby mieć większe szanse. Zobaczymy jak będzie. Nad morze mogę jechać: wrzesień, październik, listopad, a nawet grudzień w ostateczności o ile będzie to dobre sanatorium położone blisko morza. Pozdrawiam. :)
Danuta Reneson
Posty: 4
Na forum od: 05 cze 2018 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Danuta Reneson »

WITAM, dzisiaj miałam przesiadkę ,obecnie trzeci wagonik ,wniosek składałam początkiem czerwca 2016 r ,miał być okres oczekiwania 24 m , czas oczekiwania się wydlużył ,a myslałam że zalapię się na lato ,a najpóźniej wczesną jesień ,a ten pociąg się wlecze jagby ciągnął go parowóz w latach 50 , pozdrawiam wszystkich na walizkach i udanego wypoczynku życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6169
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: BozenaMat »

Danuta Reneson pisze: 09 sie 2018 19:59 WITAM, dzisiaj miałam przesiadkę ,obecnie trzeci wagonik ,wniosek składałam początkiem czerwca 2016 r
To ja składałam wniosek w podobnym terminie, bo połowa maja 2016 roku, profil reumatologia. Czekam już 27 miesięcy i na dzień dzisiejszy mam numerek 1166.
Mogę zapytać (o ile nie naruszam prywatności) na jaki profil jesteś zakwalifikowana i jaki masz numerek? Bo też jestem z Małopolski i może się złożyć, że uda się razem wyjechać do sanatorium. :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kolejka na 2018-2019 rok

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku dwa lata temu byłam w listopadzie w Inowrocławiu i była piękna pogoda. A morze pewnie jest urocze i w tym ponurym miesiącu . U mnie jednak wyjazd w tym samym dniu lub dzień później jest niemożliwy. Potrzebuje chociaż trzech dni. Muszę podopinać wszystko w pracy.
Jakiś czas temu temu wydzwoniłam Szpital Wojskowy w Krynicy i do tego ponad dwa tygodnie później był wyjazd. No ale to było 3,5 roku wcześniej i był to termin styczniowy. :? A wszyscy wiemy,że z każdym roku jest coraz gorzej z wyjazdami do sanatorium. :( Zacznę próbować dzwonić już około połowy września. A może będę miała odrobinę szczęścia. :shock:
W ostateczności gdyby nie było morza, a trafiłoby się mi dobre sanatorium, mam tu na myśli z dobrą bazą zabiegową to wezmę i to. A o morzu będę musiała zapomnieć. :cry:
Nadzieja umiera ostatnia. :)
Zablokowany