Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
beatricz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 169
Na forum od: 05 mar 2013 14:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: beatricz »

wiesniaczkaela pisze: 21 sie 2017 19:53 Moi drodzy zazdroszczę optymizmu.Z tymi schorzeniami które przytoczył Kuba to marne szanse na jakikolwiek stopień niepełnosprawności szczególnie w tym wieku.Może lekki.Na rentę nie ma szans , zostanie zaproponowane przekwalifikowanie .Beatrix świetnie że starasz się pomóc ale proponując takie rozwiązanie zwróć na jedną istotną rzecz uwagę a mianowicie na wiek Kuby .Czy całe życie ma się ślizgać i kombinować :?: Jeżeli nawet uzyska orzeczenie- U- czy- P -(kombinując) to jaka przed nim przyszłość :?: Nawet w ochronie mimo że z otwartymi rękoma go zatrudnią , to jaka czeka go tam kariera :?: . tzw. dwójki a co za tym idzie pozwolenia na broń nie dostanie.Kuba powinien oczywiście walczyć o powrót do sprawności , o dobrą kompleksową rehabilitację i starać się wrócić na rynek pracy , pracy która pozwoli mu się rozwijać a nie kombinować co by tu zrobić żeby nic nie robić .To co dobre dla ludzi w naszym wieku , którzy musimy z różnych powodów doczołgać się do emeryturki nie jest rozwiązaniem dla młodego człowieka .Zyczę Kubie zdrowia i aby znalazł swoje miejsce .
Super to ujęła koleżanka!
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Maryann »

wiesniaczkaela pisze: 21 sie 2017 19:53 Moi drodzy zazdroszczę optymizmu.Z tymi schorzeniami które przytoczył Kuba to marne szanse na jakikolwiek stopień niepełnosprawności szczególnie w tym wieku.Może lekki.Na rentę nie ma szans , zostanie zaproponowane przekwalifikowanie .Beatrix świetnie że starasz się pomóc ale proponując takie rozwiązanie zwróć na jedną istotną rzecz uwagę a mianowicie na wiek Kuby .Czy całe życie ma się ślizgać i kombinować :?: Jeżeli nawet uzyska orzeczenie- U- czy- P -(kombinując) to jaka przed nim przyszłość :?: Nawet w ochronie mimo że z otwartymi rękoma go zatrudnią , to jaka czeka go tam kariera :?: . tzw. dwójki a co za tym idzie pozwolenia na broń nie dostanie.Kuba powinien oczywiście walczyć o powrót do sprawności , o dobrą kompleksową rehabilitację i starać się wrócić na rynek pracy , pracy która pozwoli mu się rozwijać a nie kombinować co by tu zrobić żeby nic nie robić .To co dobre dla ludzi w naszym wieku , którzy musimy z różnych powodów doczołgać się do emeryturki nie jest rozwiązaniem dla młodego człowieka .Zyczę Kubie zdrowia i aby znalazł swoje miejsce .
Tak właśnie pomaga prawdziwy przyjaciel... Dobrze że tu jesteś Elu... :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Fionka »

:oops: :oops: :oops: :oops: Napisałam to co myślę.Nie zawstydzaj mnie . Ja [email] jestem :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Maryann »

No i z tego...Ja też [email]...ale z dobrym sercem. :kwiat: I ja tez napisałam to co myślę... :)
KubaS1988
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 15 cze 2017 17:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: KubaS1988 »

Hej,właśnie dostałem pismo z ZUS. Odwołanie nie przyniosło zmiany decyzji. Świadczenie nie przedłużone. Pozdrawiam
KubaS1988
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 15 cze 2017 17:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: KubaS1988 »

Mam następne pytanie ;) W przypadku gdybym zdecydował się na odwołanie do sądu, jestem objęty ubezpieczeniem zdrowotnym do czasu rozstrzygnięcia sprawy? K.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Fionka »

Wydaje mi się że jeżeli pracodawca rozwiąże umowę to nie , ale może sa jakieś odrębne przepisy regulujące sytuacje odwołania do sądu .Natomiast wydaje mi się że masz marne szanse na wygranie sprawy w sądzie .Czeka Cię seria wizyt u Biegłych lekarzy sądowych bo sąd zapewne przyjmie Twoje odwołanie , natomiast Biegli obecnie wszystkich uzdrawiają .Znam to z autopsji , kiedy zabrano mi rentę po 14 latach to Biegli stwierdzali że żadne ze schorzeń nie eliminuje mnie całkowicie z rynku pracy i mogę wykonywać pracę zgodnie z moim stopniem wykształcenia.Dopisano wskazana lekka praca biurowa.Mimo że nigdy nie pracowałam w swoim zawodzie a dyplom leżał głęboko schowany w szafie .Jako ciekawostkę dodam że jednym ze specjalistów powołanych przez sąd był neurolog , który wydał opinie że jestem zdrowa a następnie przez przypadek po ponad roku trafiłam w przychodni na tegoż lekarza , który zdiagnozował u mnie schorzenie , bardzo paskudne schorzenie .Był zbulwersowany tym że się nie leczę i nikt wcześniej mnie nie zdiagnozował .Na następnej wizycie pokazałam mu jego opinię z okrągłym czerwonym stemplem sądu .Nie będę dalej opisywała bo sprawa nie w temacie a tylko dla przykładu.
ODPOWIEDZ