Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: forumowicz »

jeżeli odmówili ci świadczenia z powodu odzyskania zdolności do pracy to zdolność już masz. Chyba że jakieś specjalne wymogi musisz spełnić to wtedy lekarz medycyny pracy i te badan specjalistyczne.
Jak już piszę to od razu nadmienię że jestem zwolennikiem złożenia odwołania od odmowy świadczenia.
janek_
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 15 cze 2016 18:52
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: janek_ »

Nie jest prawdą, że odmowa prawa do świadczenia rehabilitacyjnego oznacza posiadanie orzeczenia zdolności do pracy.
Orzeczenie zdolności do pracy mamy wtedy, kiedy lekarz orzecznik skraca zwolnienie lekarskie.
forumowicz

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: forumowicz »

janek_ pisze: Orzeczenie zdolności do pracy mamy wtedy, kiedy lekarz orzecznik skraca zwolnienie lekarskie.
też.

Poza tym w sytuacji gdy w orzeczeniu jest napisane że jest odmowa świadczenia spowodowana jest odzyskaniem zdolności do pracy . Kuba - zobacz co masz w orzeczeniu.

Zresztą po urlop i tak musisz się zgłosić do pracodawcy więc kontakt z pracodawcą i tak jest konieczny. Jeśli uzna że z uwagi na specyfikę pracy zaświadczenie z medycyny pracy jest konieczne to cię wyśle.
KubaS1988
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 15 cze 2017 17:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: KubaS1988 »

W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono:
Brak okoliczności uzasadniajacych ustalenie uprawnień do swiadczenia rehabilitacyjnego.
KubaS1988
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 15 cze 2017 17:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: KubaS1988 »

Witam wszystkich. Decyzja zapadła, odwołuje się. Wniosek złożony 31 lipca. Komisje mam 16 sierpnia. Dam znać jak poszło. Dodam jeszcze ze w poprzednim tygodniu udało mi się zrobić rezonans na nfz odcinek piersiowy. Mam jeszcze zmiany na poziomie th8, odwodnienie krążka, jego częściowe obnizenie i modelowanie worka oponowego. Innych zmian brak. I nie wiem jak to mam interpretować ponieważ na początku mojej przygody z kręgosłupem robiłem sobie rezonans kręgosłupa lędźwiowego i tam oprócz wypuklina na poziomie l5s1 była widoczna przepuklina piersiowa na poziomie th12 która modelowala worek oponowy. W opisie z badania piersiowej nie ma o niej ani słowa,co o tym myśleć?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Atina »

Kubo i bardzo dobrze ,że się zdecydowałeś zawsze warto próbować :) czekamy na pozytywne wieści...
KubaS1988
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 15 cze 2017 17:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: KubaS1988 »

Uff jestem juz po. Teraz pozostaje Mi tylko czekać. Pani z komisji powiedziała ze decyzja przyjdzie listownie, ewentualnie w najbliższy poniedziałek mogę pojechać do swojego oddziału ZUS i tam się wszystkiego dowiem. Czy to standardowa procedura? Nie mogę teraz tego znaleźć ale czytałem gdzieś ze w przypadku decyzji przysylanej listownie zawsze świadczenia odmawiają. To prawda? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
beatrix+
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 27 wrz 2016 06:49
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: beatrix+ »

Kubuś, wszystko zależy od Lekarza Orzecznika .
ZUS liczy na to, że ludzie boją się i nie mają sił w walce odwolawczej.

Z racji Twoich chorób, złóż również dokumenty o ustalenie stopnia niepełnosprawności w Powiatowym Zespole ds Orzekania Niepełnosprawności.
Ale dobrze by było mieć REZONANS, jest dokladniejszym badaniem.
Dla pracodawcy wówczas będziesz łakomym kąskiem, bo mają dofinansowanie z PFRON.

BĘDZIE DOBRZE.
A jeśli nawet nie przedłuży ZUS CI świadczenia, to wrócisz do pracy po BADANIACH W MEDYCYNIE PRACY, wybierzesz zaległy urlop - bez ważnych badań okresowych pracodawca nie może udzielić Ci urlopu.
A pod koniec urlopu pójdziesz do psychiatry na L4.
Bo masz depresję z powodu choroby i możesz ciągnąć L4 182 dni.

Zrób sobie grupę niepełnosprawności.
I trzymaj się psychiatry.

P.s.
Ja z kolei odwołanie pisałam odnośnie ustalenia grupy właśnie.
Mam lekki! stopień, a 3 symbole chorób.
Psychiatryczne też.
A wariatów oni się boją! :)

Głowa do góry, daj znać!
Awatar użytkownika
beatrix+
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 27 wrz 2016 06:49
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: beatrix+ »

Kuba! Bo mi się przypomniało. ..
A jak już będziesz mieć grupę umiarkowaną 05 -R ,to na ochroniarza się wszędzie przyjmiesz.
Mój mąż, młodzik! Lat 60 ma właśnie takie orzeczenie i zbija bąki chroniąc Miejski Plac Targowy.
Na 4 ochroniarzy, tylko on ma specjalistyczny kurs. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego.

Post autor: Fionka »

Moi drodzy zazdroszczę optymizmu.Z tymi schorzeniami które przytoczył Kuba to marne szanse na jakikolwiek stopień niepełnosprawności szczególnie w tym wieku.Może lekki.Na rentę nie ma szans , zostanie zaproponowane przekwalifikowanie .Beatrix świetnie że starasz się pomóc ale proponując takie rozwiązanie zwróć na jedną istotną rzecz uwagę a mianowicie na wiek Kuby .Czy całe życie ma się ślizgać i kombinować :?: Jeżeli nawet uzyska orzeczenie- U- czy- P -(kombinując) to jaka przed nim przyszłość :?: Nawet w ochronie mimo że z otwartymi rękoma go zatrudnią , to jaka czeka go tam kariera :?: . tzw. dwójki a co za tym idzie pozwolenia na broń nie dostanie.Kuba powinien oczywiście walczyć o powrót do sprawności , o dobrą kompleksową rehabilitację i starać się wrócić na rynek pracy , pracy która pozwoli mu się rozwijać a nie kombinować co by tu zrobić żeby nic nie robić .To co dobre dla ludzi w naszym wieku , którzy musimy z różnych powodów doczołgać się do emeryturki nie jest rozwiązaniem dla młodego człowieka .Zyczę Kubie zdrowia i aby znalazł swoje miejsce .
ODPOWIEDZ