Będąc w sanatorium wizyta u swojego lekarza

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Damian27
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 27 lip 2017 19:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Będąc w sanatorium wizyta u swojego lekarza

Post autor: Damian27 »

witam:)Mam taka sprawe a w zasadzie pytanie 20.08 rozpoczyna mi sie turnus w sanatorium (ZUS) a 22.08 mam wizyte u swojego lekarza który ma mi napisac papiery na nastepne swiadczenie rehabilitacyjne czy on mi napisze?czy moge byc w tak jakby 2 miejscach jedniczesnie?
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Będąc w sanatorium wizyta u swojego lekarza

Post autor: lope123 »

Będzie trudno ale dla kuracjusza NFZ nic nie jest niemożliwe zwłaszcza jak dokonasz "bilokacji".
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Będąc w sanatorium wizyta u swojego lekarza

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Damian Ty to się dopiero obudziłeś 19-stego :?: nie wiem jak teraz ale kiedyś był przepis że jak byłeś na takim świadczeniu albo na tzw.Dziennej Rehabilitacji-to nie mogłeś mieć innego świadczenia,ani nawet recepty wypisanej w tym terminie-może coś się zmieniło w tym względzie,w takiej sytuacji jak Twoja to chyba tylko możesz wysłać kogoś po to zaświadczenie-chyba że jest to w tym samym mieście i jesteś w stanie zrobić to sam-proponuję powiadomić lekarza że jesteś na takim świadczeniu ZUS,Pozdrawiam i Pozytywnego załatwienia sprawy Życzę :)możesz jeszcze przełożyć wizytę u lekarza po turnusie :!:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Będąc w sanatorium wizyta u swojego lekarza

Post autor: darek »

Andrzeju

Nadal obowiązuje wspomniana przez Ciebie zasada.
Jeżeli jesteś w tzw obiekcie zamkniętym -Klinika -Szpital Sanatorium to wg przepisów mających już kilka lat nie możesz chyba ,że w wypadku nagłym -WYPADEK skorzystać z usług innej placówki medycznej
bo wtedy ta dodatkowa usługa JEST PEŁNOPŁATNA.

Natomiast do Damiana

Sory -ale wcześnie się obudziłeś 20 Prewencja ZUS a rzekomo 22 kolejna wizyta cóż mogłeś nawet telefonicznie przesunąć wizytę na termin po Prewencji ZUS -która zazwyczaj trwa określona ilość dni
ODPOWIEDZ