Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: bodana2 »

gerea nie zniechęcaj się tą polemiką. Staraj się zdystansować. To forum z każdym rokiem staje się mniej pomocne dla kuracjuszy z tendencją do gawędziarstwa i pouczania. Swego czasu na forum była ś.p. SELENE. wyjątkowa i pomocna w każdej sytuacji. Udzielała mi wskazówek przed wyjazdem do sanatorium, zanim dojechałam kilka razy dzwoniła na trasie, po przyjeździe sprawdzała czy dostałam dobry pokój i zabiegi. Szkoda, że jej już nie ma. Ludzie chcą pomagać, ale nie zawsze robią to w umiejętny sposób, przez co zniechęcają nowych na forum. Bądź dobrej myśli i daj znać jak Ci poszło z NFZ. Powodzenia i zdrowia życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: malgonia »

Ja tutaj nie widze żadnego problemu.Nie można być w sanatorium z NFZ jezeli jesteś na zwolnieniu lekarskim i masz jechać do sanatorium z ZUS.Dwa razy oddałam skierowanie z NFZ właśnie dlatego ze byłam na zwolnieniu, przesunieto mi na inny termin.
forumowicz

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: forumowicz »

bodana2 pisze: 26 sie 2017 09:00 gerea nie zniechęcaj się tą polemiką. Staraj się zdystansować. To forum z każdym rokiem staje się mniej pomocne dla kuracjuszy z tendencją do gawędziarstwa i pouczania............:
Bodana, z całym szacunkiem ale jesteś niesprawiedliwa, myślę , że Gerea nie został pozostawiony sam sobie , przedstawiono różne propozycje , a decyzja jest Jego.
Niestety lekceważący ton wypowiedzi mnie również się nie podobał :( .

Forum tworzysz także Ty i kolega Gerea i trzeba być pomocnym innym prawda ?
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: bodana2 »

barbara-g1 czytanie ze zrozumieniem to jednak sztuka. Jeżeli intencje drugiej osoby są niezrozumiałe, to może lepiej pomilczeć i nie wypowiadać się? Nie oceniaj mnie, bo sobie tego nie życzę. Po pierwsze dlatego, że mnie nie znasz, po drugie masz prawo oceniać sytuację, a nie człowieka. Tak nakazuje dobry obyczaj.
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: gerea »

bodana2 pisze: 26 sie 2017 09:00 gerea nie zniechęcaj się tą polemiką. Staraj się zdystansować. To forum z każdym rokiem staje się mniej pomocne dla kuracjuszy z tendencją do gawędziarstwa i pouczania. Swego czasu na forum była ś.p. SELENE. wyjątkowa i pomocna w każdej sytuacji. Udzielała mi wskazówek przed wyjazdem do sanatorium, zanim dojechałam kilka razy dzwoniła na trasie, po przyjeździe sprawdzała czy dostałam dobry pokój i zabiegi. Szkoda, że jej już nie ma. Ludzie chcą pomagać, ale nie zawsze robią to w umiejętny sposób, przez co zniechęcają nowych na forum. Bądź dobrej myśli i daj znać jak Ci poszło z NFZ. Powodzenia i zdrowia życzę :kwiat:
Bodana, nie zniechęcam się :) Zjawisko "fali" jest obserwowane na wszystkich możliwych forach, gdzie przecież są "starzy wyjadacze" i "młode koty", które "powinny znać miejsce w szeregu" i "słuchać starszych". Rozumiem, że każde forum ma swoje wady i zalety (zaletą tego jest akurat to, że szybko dostałem rzeczową i pomocną radę, którą natychmiast wcieliłem w życie; wada natomiast jest taka, że wszyscy obiecują po powrocie "koniecznie opisać i napisać, jak było", po czym tego nie robią, a ludzie nadal nie wiedzą, jak jest w tym czy tamtym sanatorium...).
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: gerea »

malgonia pisze: 26 sie 2017 09:40 Ja tutaj nie widze żadnego problemu.Nie można być w sanatorium z NFZ jezeli jesteś na zwolnieniu lekarskim i masz jechać do sanatorium z ZUS.Dwa razy oddałam skierowanie z NFZ właśnie dlatego ze byłam na zwolnieniu, przesunieto mi na inny termin.
Nie jestem na "zwolnieniu lekarskim", tylko na świadczeniu rehabilitacyjnym. Nie wiem, czy to stanowi jakąś różnicę - nie jestem biegły w funkcjonowaniu naszych wspaniałych molochów państwowych... Tzn z pewnością różnica jest choćby w zakresie możliwości podjęcia się pracy - będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym, traci się zasiłek za ten miesiąc kalendarzowy, w którym wykonało się jakąś pracę. Ze zwolnieniem lekarskim z pewnością jest inaczej.
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: gerea »

barbara-g1 pisze: 26 sie 2017 10:13
Niestety lekceważący ton wypowiedzi mnie również się nie podobał :( .

Forum tworzysz także Ty i kolega Gerea i trzeba być pomocnym innym prawda ?
Barbaro, wyraziłem ubolewanie, że mój termin przepadnie. Czy to jest ów "lekceważący ton"? Lekceważący ton pojawił się dopiero wówczas, kiedy ktoś zaczął mnie przekonywać, że to "moja wina". Napisałem wówczas, że wcale nie powinno mnie obchodzić, co się stanie z oddanym przeze mnie terminem, bo w momencie wpłynięcia do okienka staje się to tylko i wyłącznie problemem NFZ.
Żadnego grzechu, faux pas czy błędu ja tutaj nie popełniłem, a mimo to zamartwiałem się, że ktoś nie skorzysta... Błąd: zamartwiać się należy tym, żeby od jakiegoś dziada nie dostać po głowie. Na przyszłość już wiem.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: sztani »

Malgoniu :) Będąc na zwolnieniu lekarskim byłem w Sanatorium z NFZ (leczenie po szpitalne do 6 miesięcy wyjazd od złożenia w NFZ ) i miałem termin w podobnym czasie z ZUS . Jeśli jesteś na zwolnieniu czy świadczeniu na jednostkę chorobową na którą kieruje Ciebie ZUS (na turnus rehabilitacyjny) ja nie odmówiłem takiego wyjazdu bo skomplikował by mi bardzo pobyt dalszy na zwolnieniu i rehabilitację .
Bodana nawet razem dyskutowaliśmy w jednym temacie :) o takim pobycie :)
Odpowiednio szybko zareagowałem pojechałem do Pomorskiego NFZ tam nakreśliłem sprawę i pojechałem w innym terminie . oczywiście musiałem napisać pismo i podeprzeć się skierowaniem ZUSowskim . Można wszystko załatwić tylko potrzeba troszkę czasu.
Gerea -Pisanie o wyjadaczach forumowych i młodych użytkownikach forum i stawianie ich w szeregu jest nie sprawiedliwe .
Akurat Dziadek i Barbara-g1 należą do osób które chętnie i często pomagają innym . szeroko opisują swoje pobyty (tu należy naśladować)przez co staja się bardzo pomocni innym .
Często zwracam uwagę( i proszę) nie którym forumowiczom którzy wręcz żądają opinii (nie dotyczy to Ciebie Gerea)o jakimś sanatorium (gdzie akurat jadą) aby sami po powrocie tu swoje spostrzeżenia, uwagi napisali. Często pomimo obietnic wychodzą nici z ich twórczości . odzywają się dopiero po długim czasie kiedy znowu się szykują do wyjazdu ( znowu chcą) wiedzieć co i jak ( tu masz rację Gerea). Ale jest i spora grupa ludzi którzy znajdują czas po powrocie i obszernie relacjonują ( choć by opis Barbary-g1 z pobytu w Wieńcu) każdą pomoc na forum należy traktować z podziękowaniem bo jesteśmy bogatsi o jakąś wiedzę czy doświadczenie innych .
Nie jestem adwokatem nikogo bo akurat te osoby sobie świetnie radzą na forum . Liczę na Twój Gerea obszerny opis z jakiegokolwiek pobytu w przyszłości . Dobrej rehabilitacji i powrotu do zdrowia . Pozdrawiam :) Świadczenie rehabilitacyjne jest kontynuacją zwolnienia lekarskiego i na dobrą sprawę wszystkie formy rehabilitacji są wskazane . Więcej empatii nam wszystkim na przyszłość życzę
:)
forumowicz

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: forumowicz »

Bodano, nie mnie oceniać Ciebie , oceniłam Twoją wypowiedź , pominę przez dobre wychowanie pozostałe słowa - wszystkiego dobrego.


_______________

Gerea , zwrócone tak późno skierowanie to jest strata tylko dla nas oczekujących na kurację .
Ale nie widzę potrzeby aby to roztrząsać , życzę Ci dobrej kuracji i zdrowia :)
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Nałożenie się pobytu w dwóch sanatoriach

Post autor: gerea »

barbara-g1 pisze: 27 sie 2017 20:07
Gerea , zwrócone tak późno skierowanie to jest strata tylko dla nas oczekujących na kurację .
Ale nie widzę potrzeby aby to roztrząsać , życzę Ci dobrej kuracji i zdrowia :)
Dziękuję :)
ODPOWIEDZ