Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: Fionka »

To wszystko jest bardzo pogmatwane od samego początku.Jestem pacjentką onkologiczną i z doświadczenia wiem że nie przez 2, 5 ale ponad 8 lat kiedy w NFZ widziano symbol choroby odsyłano moje skierowanie .Obecnie byłam 2 razy w san. z NFZ i za każdym razem dobierano mi odpowiednie zabiegi , które mogą pomóc a nie zaszkodzić .Zawsze mam ostatnią kartę wypisu ze szpitala , niczego nie ukrywając .Moim zdaniem błąd powstał już na początku , lekarz nie powinien kierować na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne w myśl pierwszej zasady --- nie szkodzić .NFZ nie posiada naszej pełnej dokumentacji leczniczej i jeżeli już na miejscu okazuje się że ma jakieś wątpliwości to ma prawo odmówić rehabilitacji.Inaczej ma się sprawa w ZUS-ie , gdzie w większości przypadków jeżeli długo chorujemy , czy pobieraliśmy jakieś świadczenie - rentę , zasiłek , mają naszą pełną dokumentację , więc skoro wiedzą co nam dolega z pełną odpowiedzialnością kierują na leczenie .Myślę że lekarz kierujący nie dokładnie wypełnił skierowanie.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: darek »

Droga Elu

Bardzo prosze o pokazanie Mi przepisu na który sie powołujesz.
wiele osób na tym forum pisze o tym ,ze mając powikłania po ONKOLOGICZNE i maja odbyć karencje wynoszącą 2- 3- 5 -8 czy.....lat
Fakt kilka ładnych lat temu gdy siostar Mojego Ojca po pobycie na Onkologi w Gliwicach do domu miała Nawet wydzielony przedział w pociagu.
Tak miała nie kontaktować sie z mlodymi Kobietami ..które mialy kiedyś rodzic
Tak w domu były TRZY Moje kuzynki wtedy Panny Najstarsza chyba z 15 lat najmłodsza około 10.. prawdopodobnie dwie z nich wtedy były juz ..kobietami
dziś a minęło ponad 30 czy 35 lat wszystkie 3 są mami czy nawet najstarsza jest babcią
WSZYSCY ZDROWI

Ja również dzięki pewnym lekom mocno podwyższył sie Gruczoł Tarczyce ,ze w pewnym momencie Trzeba było Naświetlać i brac chemie
Dziś WSZYSTKO jest ok choć moze jak Zawsze nastąpić nawrót.

Nie słyszalem a Rozmawiałem z Wieloma Autorytetami lekarskimi tak w dziedzinie onkologi , kardiologi , diabetologi czy nawet okulistyki o INNYCH NIE WSPOMNE

Wg co niektórych Powinienem NIE ŻYC już ponad 20 LAT
Nie powinienem w ogóle nawet egzystować
bo Mój wypis z każdej kliniki czy szpitala to prawie 20 jednostek Chorobowych

Wiele tych OPINI ,którymi podpieraja się tzw autorytety są nijak do rzeczywistośći
Kiedyś chciano zabrać Mi Prawo jazdy
Podczas przewodu sądowego a Mialem dobrego Prawnika poprosiłem aby znaleziono mi w Konstytucji zapis że mozna pozbawić kogoś prawa do czegoś gdy prowadzi się dobrze czy wg zalecen lekarskich
Tak masz rację LEKARZ wypisujący musi WIEDZIEC co pisze a nie przepisywać błedne diagnozy poprzedników -wszak duży procent to powielenie wcześniejszych opini
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: kryzny »

Odmowa przyjęcia na leczenie sanatoryjne chorych na raka jest jak najbardziej uzasadniona medycznie Leczenie sanatoryjne jest leczeniem bodźcowy i takowe leczenie może pobudzić komórki do niekontrolowanego wzrostu i wznowy choroby nowotworowej Dlatego jest karencja po leczeniu Lekarz może wystawić skierowanie rok po zakończeniu leczenia onkologicznego a w przypadku raka nerki dopiero 5 lat po zakończeniu leczenia Ukrywanie faktu ze jest się chorym onkologicznie jest bardzo ryzykowne
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: gerea »

kryzny pisze: 01 wrz 2017 14:13 Odmowa przyjęcia na leczenie sanatoryjne chorych na raka jest jak najbardziej uzasadniona medycznie Leczenie sanatoryjne jest leczeniem bodźcowy i takowe leczenie może pobudzić komórki do niekontrolowanego wzrostu i wznowy choroby nowotworowej Dlatego jest karencja po leczeniu Lekarz może wystawić skierowanie rok po zakończeniu leczenia onkologicznego a w przypadku raka nerki dopiero 5 lat po zakończeniu leczenia Ukrywanie faktu ze jest się chorym onkologicznie jest bardzo ryzykowne
A co w sprawie sepsy? Bo temat nieco wymknął mi się spod kontroli. Nic nie pisałem o onkologii.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: Tojka »

kryzny pisze: 01 wrz 2017 14:13 Odmowa przyjęcia na leczenie sanatoryjne chorych na raka jest jak najbardziej uzasadniona medycznie Leczenie sanatoryjne jest leczeniem bodźcowy i takowe leczenie może pobudzić komórki do niekontrolowanego wzrostu i wznowy choroby nowotworowej Dlatego jest karencja po leczeniu Lekarz może wystawić skierowanie rok po zakończeniu leczenia onkologicznego......
co za bzdury :shock:
proszę o podstawę prawną ;)
Jestem pacjentką onkologiczną (od maja 2008r). Operacja, chemioterapia, radioterapia - leczenie zakończone 6 grudnia 2008r. Marzec 2009r - wyjazd na turnus rehabilitacyjny (skierowanie od lekarza onkologa!). A potem już co roku (od listopada 2009) wyjazdy z NFZ lub z prewencji rentowej ZUS.
Kilkakrotnie spotykałam w na turnusach z prewencji rentowej pacjentów onkologicznych, którzy byli na turnusie w czasie świadczenia rehabilitacyjnego (nie minął rok od zakończenia leczenia! - łatwo obliczyć: pół roku L-4 + nawet najwyższy "wymiar" świadczenia 11 m-cy (bo w 12 miesiącu wyjazd na prewencje) to daje 17 miesięcy, ale w tym co najmniej 6-7 miesięcy leczenia onko = jak sie ma do tego jednoroczny okres karencji po leczeniu :shock:

Po leczeniu onkologicznym można wyjeżdżać na leczenie sanatoryjne, jednak nie można mieć wszystkich zabiegów (np. laser, magnetronic, bioptron, borowiny). Jak może zaszkodzić np gimnastyka, czy ćwiczenia na przyrządach, albo basen (z wyjątkiem solankowego) :lol: , które są wręcz wskazane po tak intensywnym leczeniu. Pewnie, ze nie od razu po zakończonym leczeniu. Najpierw trzeba wrócić do formy ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: Fionka »

Witam .Nie wiem ale wydawało mi się że to jest FORUM :!: Może i wydawać się że piszemy bzdury ale mój lekarz prowadzący jest bardzo dobrym specjalistą do którego od 2001 r mam pełne zaufanie .Nie pozwalał mi na żadne zabiegi , nawet masaż relaksacyjny, gimnastykę w basenie , czy intensywne ćwiczenia, przez około 5 lat .Natomiast po pół roku wyjechałam do Dąbek do Argentytu na 8 tygodni (Prowadziłam turnusy rehabilitacyjne z łodzkiego biura )- czyli terapia klimatyczna-- wskazana .NFZ do 2013 r odmawiał wyjazdu ze względu na podstawową jednostkę chorobową .Darku nie podam Ci podstawy prawnej , bo nigdy jej nie dociekałam .Nie miałam takiej potrzeby bo właśnie z racji że prowadziłam te wyjazdy nie śpieszyło ;) mi się do NFZ-tu.Jeżeli Ci zależy na tej wiedzy postaram się dowiedzieć w pracy .Właśnie za parę dni jadę na turnus z ZUS i mój lekarz onko. jak i POZ cały czas przypominają o zakazie zabiegów tzw. prądowych , pola magnetycznego , laser. To jest moja przygoda z tym skorupiakiem i piszę jak to wyglądało w moim przypadku , nie neguje że każda inna osoba ma swoją własną dróżkę :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: Fionka »

http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m8&ms=697&ml=pl&mi=697&mx=0&ma=13910 to znalazłam w necie .Jeden rok np po chorobie nowotworowej ale jeżeli występują jakieś jeszcze inne przesłanki mają prawo odmówić, tak jak u mnie przez wiele lat nie mogli unormować hormonów tarczycy .Czyli pt. 18, 19 , 28 - lepiej nie szkodzić :lol:
forumowicz

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: forumowicz »

Tojka pisze: 01 wrz 2017 22:52
kryzny pisze: 01 wrz 2017 14:13 Odmowa przyjęcia na leczenie sanatoryjne chorych na raka jest jak najbardziej uzasadniona medycznie Leczenie sanatoryjne jest leczeniem bodźcowy i takowe leczenie może pobudzić komórki do niekontrolowanego wzrostu i wznowy choroby nowotworowej Dlatego jest karencja po leczeniu Lekarz może wystawić skierowanie rok po zakończeniu leczenia onkologicznego......
co za bzdury :shock:
proszę o podstawę prawną ;)
Jestem pacjentką onkologiczną (od maja 2008r). Operacja, chemioterapia, radioterapia - leczenie zakończone 6 grudnia 2008r. Marzec 2009r - wyjazd na turnus rehabilitacyjny (skierowanie od lekarza onkologa!). A potem już co roku (od listopada 2009) wyjazdy z NFZ lub z prewencji rentowej ZUS.
Kilkakrotnie spotykałam w na turnusach z prewencji rentowej pacjentów onkologicznych, którzy byli na turnusie w czasie świadczenia rehabilitacyjnego (nie minął rok od zakończenia leczenia! - łatwo obliczyć: pół roku L-4 + nawet najwyższy "wymiar" świadczenia 11 m-cy (bo w 12 miesiącu wyjazd na prewencje) to daje 17 miesięcy, ale w tym co najmniej 6-7 miesięcy leczenia onko = jak sie ma do tego jednoroczny okres karencji po leczeniu :shock:

Po leczeniu onkologicznym można wyjeżdżać na leczenie sanatoryjne, jednak nie można mieć wszystkich zabiegów (np. laser, magnetronic, bioptron,

borowiny). Jak może zaszkodzić np gimnastyka, czy ćwiczenia na przyrządach, albo basen (z wyjątkiem solankowego) :lol: , które są wręcz wskazane po tak intensywnym leczeniu. Pewnie, ze nie od razu po zakończonym leczeniu. Najpierw trzeba wrócić do formy ;)
Witam zgadzam się z Tobą. Szkoda ,ze poscy lekarze często są wiele lat za czołówką światową, po co się douczyć jak można spojrzeć i jednym pociągnięciem długopisu nie puścić pacjenta do sanatorium ,pacjenta ,który to właśnie bardziej niż inny powinien dostać skierowanie.
Polecam artykuł :
https://faqrak.pl/article/ile-trzeba-cwiczyc-by-ograniczyc-ryzyko-raka-naukowcy-opracowali-precyzyjny-wskaznik
To silny UO stanowi o powodzeniu w leczeniu onkologicznym mówi się o tym teraz i coraz bardziej idzie się w tym kierunku ,zamiast w szpikowaniu chemią.
Pozdrawiam :)
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: kryzny »

To link do strony gdzie wszystkie przeciwwskazania są wyszczególnione

http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m8&ms=697&ml=pl&mi=697&mx=0&ma=13910
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odmowa przyjęcia do sanatorium pomimo skierowania

Post autor: kryzny »

Gdyby admin usunął post zainteresowanym osobom polecam stronę Ministerstwa Zdrowia
mz gov zakładka Przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego
Polecam przeczytać
ODPOWIEDZ