Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
klaudia30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 sie 2017 12:36

Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: klaudia30 »

Dzien dobry dostałam skierowanie do Inowicz Zdroj szpital Excelsior . Jade pierwszy raz jak wyglada dzien w szpitalu czy cały dzien trzeba leżeć w lozku , czy mozna opuścić szpital zeby pójść np do apteki? Moze ktos juz tam był i napisze mi jak to wszystko wyglada . Przeczytałam ze tam nie w kazdej sali jest łazienka , to pewnie nie ma i czajnika i telewizora . Martwię sie bo nigdy nie wyjezdzalam na tak długo a w domu zostawię małe dziecko . Za wszystkie informacje z gory dziekuje Klaudia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: GIENIA »

Klaudia , w szpitalu uzdrowiskowym , życie toczy sie , nie jak w szpitalu , ale podobnie jak w sanatorium . Chodzisz na zabiegi w normalnych ciuchach , nie w pidżamie , wychodzić możesz w wolnej chwili gdzie tylko chcesz , nie tylko do apteki . Nikogo nie pytasz o zgodę .
Zabierz zwyczajne ubrania , pidżam tyle , co do spania . Ktos tu pisał na forum , ze pan jadąc do szpitala uzdrowiskowego , pojechał w tym co na sobie i zabrał reklamówkę pidżam :lol: :lol: ... zwyczajnie , nie miał w czym chodzić ..

Na temat warunków tam panujacych nic Ci nie napiszę , bo nie znam ośrodka . Moze Dziadek , który dobrze zna Iwonicz , albo Ktoś inny coś Ci napiszą .
Jesteś młodą kobietą , jedziesz pierwszy raz .... sądzę , że nie ostatni ... poznasz zycie sanatoryjne .. :) za dzieckiem zawsze się tęskni , ale może to i dobrze ;)

Życzę Ci zdrówka , dobrych zabiegów , miłych współspaczek , i ogólnie .... abyś mimo rozłąki z dzieckiem fajnie wspominała ten pobyt :)
klaudia30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 sie 2017 12:36

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: klaudia30 »

Pani Gieniu dziekuje za odpowiedz byłam przekonana ze przez trzy tygodniu bede leżeć w lozku i nigdzie nie wyjdę . Jade pierwszy raz do takiego szpitala . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: GIENIA »

Jestem Gienia , nie pani :)

Wstajesz , ubierasz sie , malujesz :) chodzisz na posiłki , z karta zabiegową chodzisz na zabiegi , między zabiegami , lub po nich idziesz na spacer , do kawiarni ze znajomymi , nawet na tańce wieczorem , jeśli lubisz tańczyc .... oby tylko zdrówko Ci na to pozwalało :D
Będzie fajnie :)
klaudia30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 sie 2017 12:36

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: klaudia30 »

Gienia taka karte dostane w szpitalu czy przęsła mi poczta ? Bo w skierowaniu nie mam dołączonej karty .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Felice »

Jak wygląda dzień w Ekscelsiorze nie wiem,ale myślę że tak samo jak w innych tego typu obiektach.Jestem właśnie w tej chwili w szpitalu uzdrowiskowym.Wczoraj przyjęcie,zakwaterowanie w pokojach,dziś wizyta u lekarza i planowanie zabiegów.Po obiekcie i uzdrowisku poruszasz się jak chcesz,w czym chcesz i kiedy chcesz.Obowiązuje tylko "godzina policyjna" czyli powrót do obiektu na 22.Funkcjonujesz jak na regularnych wczasach,wypełniając tylko obowiązki zabiegowe.W pokojach zazwyczaj za odpłatnością jest telewizja i czajnik.Czasem zdarza się że jest ogólnodostępny bez opłaty .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Felice »

Karty na zabiegi są ordynowane przez lekarza i wypełniane przez planowanie na miejscu.
klaudia30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 sie 2017 12:36

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: klaudia30 »

Felice dziekuje :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: GIENIA »

Jadąc ... nie zapomnij o lekach , jeśli przyjmujesz jakieś na stałe ... sądzę , ze w skierowaniu masz napisane , abyś zabrała jakieś lekkie buty sportowe , spodenki , podkoszulki - na zabiegi , byc moze strój kąpielowy ... a do tego zabierz ze sobą po prostu to , co zabierałabyś jadąc na wczasy :D

Ja w listopadzie też mam sanatorium , tylko jeszcze nie jestem pewna gdzie ... być moze tez do Iwonicza :D
klaudia30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 sie 2017 12:36

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: klaudia30 »

Gieniu w skierowaniu nie dostałam żadnej informacji co mam zabrac ze soba . Bez leków bym nie pojechała bo musze je przyjmować , ale w kwestii ubrań typu stroj kapielowy czy koszulki sportowe nic nie jest napisane . Myslalam wziąć pidzamy i dresy bo nie spodziewałam sie ze mozna opuszczać szpital , moze to smieszne ale miałam troche inne wyobrażenie co do szpitala uzdrowiskowego . Dobrze ze znalazłam te forum :) fajnie tez by było żebyś dostała skierowanie do Iwonicza czego Ci zycze . Klaudia
ODPOWIEDZ