Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: GIENIA »

andrzej1955 pisze: 29 sie 2017 14:11 Gieniu :kwiat: kiedyś był taki przepis że możemy mieć tylko jedno świadczenie ZUS-ponoć dalej funkcjonuje-tak że recepta nawet wystawiona wcześniej nie powinna być realizowana podczas pobytu-dla pewności należałoby zapytać lekarza-podobnie wizyta u lekarza-tylko w wyjątkowych wypadkach-durny przepis moim zdaniem-ale był,ja przy potwierdzeniu na oddziale rehabilitacyjnym-szpitalnym-miałem info na temat zapasu leków-lepiej mieć zapas niż problemy ,Pozdrawiam-jeżeli ktoś to sprawdzi to może podzieli się z nami tą wiedzą-niestety pacjent powinien wiedzieć wszystko-czasami więcej niż lekarz :roll:
Ciekawy temat :roll:
Będąc w sanatoriach ( nie szpitalach), często spotykałam się z praktyka , ze tamtejszy lekarz , wypisuje rp. i sami ją realizujemy ...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: andrzej1955 »

Ja pisałem o świadczeniach z ZUS a nie NFZ-tu a to kolosalna różnica-nawet nie dawno pisaliśmy tu na forum z Darkiem-on potwierdził że może być świadczenie tylko jedno-a jeżeli jest kilka to już powinny być płatne :!:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: GIENIA »

A czy ZUS refunduje leki :?: :roll:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: darek »

andrzej1955 pisze: 29 sie 2017 14:30 Ja pisałem o świadczeniach z ZUS a nie NFZ-tu a to kolosalna różnica-nawet nie dawno pisaliśmy tu na forum z Darkiem-on potwierdził że może być świadczenie tylko jedno-a jeżeli jest kilka to już powinny być płatne :!:


Andrzeju'

Zgadzam się z tym co piszesz ,ale w przypadku KIEDY JESTEŚ POD Opieką
tzw Szpitala sanatoryjnego czy Pobytu w ramach prewencji ZUS
Możesz podczas odnotowanej WIZYTY poprosić o uzupłnienie leków ,które Ci wyszły
Wtedy w tzw karcie wypisowej lekarz wpisuje informacje a kopie recepty wysyła do Twojego NFZ

Natomiast -Ja wspominałem o Konkretnym przypadku kiedy -JESTEŚ jeszcze w Obiekcie zamkniętym ( dzień -wyjścia np ze Szpitala ) to nie możesz w tym dniu skorzystać z porady u lekarza rodzinnego.

Lub gdy jesteś -choć teraz jest to już nie możliwe na tzw ..Przepustce ze Szpitala z porady innego lekarza nawet w stanie zagrożenia Życia.

Andrzeju

Co do recept poprzednia ekipa wprowadziła zmiany w wypisie leków
Chodzi o tzw częstotliwość .
wg wytycznych i jeszcze nie zanegowanych -Dziś Lekarz może wypisać leki na 4 miesięczną kurację JEDNAK z czasem wykupu do 30 dni mowa tutaj o insulinach oraz innych do 14 dni

Tak ,ze mozesz wykupić nawet podczas pobytu gdzieś ale w w czasie który reguluje odpowiednie zarządzenie

Matko miało być jak wygląda dzień w Szpitalu Uzdrowiskowym a skończyło się na poradach jak i kiedy kupować leki
a pro po szukam ..sponsora mam 4 recepty na wielokrotnośc 500+ :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20126
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Felice »

Jeżeli w czasie pobytu szpitalnego potrzebujeszl leku lekarz normalnie wypisuje receptę i realizujesz ją.
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: B35 »

Felice pisze: 29 sie 2017 22:28 Jeżeli w czasie pobytu szpitalnego potrzebujeszl leku lekarz normalnie wypisuje receptę i realizujesz ją.

Masz racje Felice :) ja podczas pobytu w Inowrocławiu miałam stan zapalny. od zęba cała buzia mi zapuchła lekarz mnie wysłał do stomatologa do ośrodka zdrowia i tam dostałam receptę na antybiotyk i skierowanie na rtg .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak wyglada dzien w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: andrzej1955 »

Witam-cieszę się że w tym Kraju i skostniałym systemie coś normalnieje-Pozdrawiam i nieustająco Dużo Zdrowia Życzę :)
ODPOWIEDZ