ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anna84
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 21 paź 2015 14:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Post autor: anna84 »

Witam Czy zmieniał ktoś z Państwa przydział sanatorium z zusu z ambulatoryjnego na stacjonarne bo nie wiem jak się do tego zabrać Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Post autor: sztani »

Można zamienić ,choć ambulatoryjna forma dla ZUS jest bardziej opłacalna finansowo. w Twojej miejscowości zapewne jest rehabilitacja stacjonarna gdzie ZUS ma podpisaną umowę . Radzę jeśli jeszcze czas napisz pismo do Głównego Lekarza orzecznika w Twoim oddziale ZUS i odpowiednio argumentuj celowość zamiany na stacjonarne . Mogą to być trudności w poruszaniu ,dojeździe na rehabilitację . Nie wiem na co chcesz skorzystać z rehabilitacji ale to już Twoja inwencja jak sformułujesz pismo . najlepiej osobiście dostarczyć do najbliższego oddziału czy inspektoratu ZUS (najbliżej swojego miejsca zamieszkania) Powodzenia :)
anna84
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 21 paź 2015 14:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Post autor: anna84 »

Dzięki za wiadomość Leczę się na kręgosłup Ale od wypadku w pracy który dotyczył kręgosłupa moje nogi odmawiają posłuszeństwa Prawie wogole nie wychodzę z domu Tylko jak muszę A rehabilitację mam na drugim końcu mojego miasta
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Post autor: sztani »

To napisz ,że masz kłopoty z chodzeniem ,że ciężko pewnie już sama wiesz co napisać . Powodzenia Aniu :)
anna84
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 21 paź 2015 14:20
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ZUS zmiana z ambulatoryjnego na stacjonarne

Post autor: anna84 »

Dzięki Trzymaj kciuki Pozdrawiam
ODPOWIEDZ