Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Małgosia69 »

Może ktoś z forumowiczów próbował zmienić miejsce przyznanej rehabilitacji w ZUS w Tomaszowie Maz. :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: jacky6 »

Albo w ogóle nie albo po cichej znajomości ...

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Małgosia69 »

Jacky6 no cóż nie pocieszyłeś mnie.Ale trudno. Pomarzyć można, a że realia są brutalne. :o To pojadę tam gdzie dostałam, czyli do Inowrocławia. Pozdrawiam. Małgosia
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Fionka »

Małgosiu , nie radziła bym ryzykować .Ja się starałam w Łodzi .Byłam dwukrotnie w ZUS.Za pierwszym razem trafiłam na typową [email] ale za drugim na fajną kobitkę , która wytłumaczyła mi dokładnie wszystko .Po pierwsze zmiana miejsca tylko w wyjątkowych sytuacjach i to poparta twardymi argumentami ale mimo że takie miałam to nie radziła mi ryzykować , bo musiała bym oddać posiadane skierowanie i albo w innym terminie albo w jeszcze gorsze miejsce mogła bym trafić :!: Inowrocław jest bardzo fajny .Nie mówię tego złośliwie ale co byś zrobiła jak byś dostała Osieczek albo Koleczkowo :roll: :o :o Udanego kurowania życzę :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Małgosia69 »

Elu broń Boże nie podejrzewam Cię o złośliwość! Od kilku lat jestem na forum, może nie tak bardzo aktywna jak Ty ,ale czytam prawe codziennie. Wiem,że jesteś przemiłą i bardzo pomocną osobą. :serce: A wracając do tematu,pomarzyłam sobie o morzu, tam byłaś Ty , tam jedzie Mayrus i kilkoro innych forumowiczów z naszych okolic. Ale nie będę ryzykowała. Inowrocław mnie też się podobał, zresztą mnie podoba się prawie wszędzie. :D Jestem bardzo pozytywną osobą. Troszkę przerażają mnie godziny zabiegów w Kujawiaku, gdy tam byłam dwa lata temu i miałam basen o 21.40 to bylo zarazem przerażające i śmieszne dla mnie. :lol: :lol: Może teraz trafię choć ciut lepiej. Pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Fionka »

Małgosia, Małgosia , Ty mnie nie zawstydzaj :? :oops: Ja [email] jestem :lol: Tak na serio , to ja bardzo , bardzo prosiłam o Jantar ale bez skutecznie .Jadę za 4 dni do Sobieszewa , bo mnie serwują ze względu na podstawowe schorzenie zawsze morze bez problemu ale po cichu się przyznam ze wolała bym chyba Inowrocław .Sobieszewo nic mi nie może zaproponować z zabiegów a tym razem najbardziej mi na tym zależy.Ale jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma :lol:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Małgosia69 »

Elu nie wiem dlaczego, ale wydawalo mi się ,że Ty też jedziesz do Jantaru. A Sobieszewo- nic o nim nie wiem, oprócz tego,że jest na wyspie sobieszewskiej. :lol: Mnie też bardzo zależy na zabiegach. Mimo dość częstego korzystania z rehabilitacji , mam taką możliwość właściwie bez ograniczeń w pracy,czuję się tak sobie. Ta rehabilitacja jest niestety bez zabiegów mokrych. A na tych mi najbardziej zależy. Super zabiegów, towarzystwa i super udanego pobytu Ele. :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Fionka »

Małgosiu w Dziwnówku byłam w maju 2016 r a teraz to Sobieszewo :(Mnie też zależy bardzo na mokrych a tam basenu brak.Paniusia w ZUS zapewniała mnie że maja umowę podpisaną na basen , pewnie mają ,ale na basen dowożą i to małą grupkę ludzi i kilka razy w czasie turnusu.Ja nie mogę prądowych , pola magnetycznego , laser też odpada , więc tzw. kiszka .To co mi zaproponują to mam u siebie w pracy bez limitu i bez problemu .Za3 dni będę wszystko wiedziała .Napiszę relacje z Sobieszewa.Chciałam zamienić ale pisałam już że mogłam ponoć trafić fajne miejsce ale też o wiele gorsze.Ciekawa jestem kiedy wreszcie skończy się to wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto.Koszty te same ale standardy tak różne .Kto zatwierdza te ośrodki :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: Małgosia69 »

Elu ja także jestem onko, więc mam ten sam problem z zabiegami jak Ty. A że rzeczywiście ośrodki są nieporównywalne, to fakt. Ponieważ w Inowrocławiu w Kujawiaku zabiegi są super, to mimo,że ludzisków multum, zbiegi prawie do północy, to i tak większość kuracjuszy zadowolona. Przecież wbrew opiniom jakie krążą o kuracjuszach, większość z nas jedzie do "wód' przede wszystkim LECZYĆ się, albo choćby tylko podleczyć. A prywatne ośrodki, wg. mnie, w 80% podpisują umowy z ZUS tylko po to by w szybki sposób zbić kasę.Niestety chory na tej szachownicy to pionek. :(
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czy można zmienić miejsce rehabilitacji ZUS w Tomaszowie Maz.

Post autor: smakija1 »

witam ,byląm w Kujawiakuw 2016 roku ,
bylo spoko basen mialąm o 15.30 i to byl najpóżniejszy zabieg,
niektorzy konczyli wczesniej ,
bądz dobrej myśli,
przyjedz w miare wczesnie rano,
moze szybciej sie uda do lekarza i zabiegi beda wcześniej ,coś w tym chyba jest,
w Inowroclawiu jest gdzie pospacerować ,potupac i wypic kawe ,
ODPOWIEDZ