Zmiana miejsca zaznaczonego przez lekarza kierujacego na inny region

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Venom17
Posty: 1
Na forum od: 11 wrz 2017 18:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Zmiana miejsca zaznaczonego przez lekarza kierujacego na inny region

Post autor: Venom17 »

Witam oczekuje ponad dwa lata na turnus ,lekarz zaznaczyl mi miejsce nad morzem ,o dziwo przegladajac skierowania stwierdzilem miejscowosc Busko Zdr. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem ewentualnie jak powrocic do wczesniejszego planu Za info serdecznie dziekuje
Awatar użytkownika
gracha
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 21 gru 2011 18:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zmiana miejsca zaznaczonego przez lekarza kierujacego na inny region

Post autor: gracha »

Ja nad morzem byłam w Jedlinie i Szczawnicy :lol: inhalacje jodem miałam w zabiegowym. Mam wrażenie, że patrzą na schorzenie i profil leczenia w danym uzdrowisku (w moim przypadku górne drogi oddechowe), a już nie koniecznie na to, że wskazany byłby pobyt nad morzem. Nie podejmowałam żadnych kroków w celu zmiany. Przy kolejnym skierowaniu nie pamiętam czy też miałam wskazanie do pobytu nad morzem (skoro i tak nie miałam pobytu nad morzem nie widziałam sensu takiej adnotacji) otrzymałam Ustroń- odesłałam ze względu na termin i zmiana na Kołobrzeg :)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zmiana miejsca zaznaczonego przez lekarza kierujacego na inny region

Post autor: Wienia »

Venom 17 witaj :kwiat:
To co zasugeruje lekarz ,a to co masz napisane/ przypuszczam,że podczas weryfikacji po 18 miesiacazch/ ,że Busko a to co dostaniesz to jeszcze co innego.I tak do końca nie wiemy gdzie nas fundusz wyśle,my na to wpływu nie mamy.
Wiele osób miało wpisane góry,dostało morze i odwrotnie.Ważne,ąby profil leczenia był w danym sanatorium.Bywa,że biorą pod uwagę sugestie lekarza kierującego,a potem balneolog to zmieni.Jest to loteria :roll:
Zawsze po przydziale można się odwołać z odpowiednim uzasadnieniem,bywa,że pomaga.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiana miejsca zaznaczonego przez lekarza kierujacego na inny region

Post autor: Felice »

We wniosku jest tylko sugestia lekarza kierującego,decyzja należy do balneologia w NFZ.
ODPOWIEDZ