Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Filantrop
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 17 mar 2017 17:34
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Filantrop »

[moderacja]
Ostatnio zmieniony 24 mar 2022 22:42 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: moderacja
forumowicz

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: forumowicz »

Ja nie znam , niestety te 85 zł , to rekompensata za środki , których ośrodek nie otrzyma z NFZ-tu . Taka sama procedura jest jeśli chcemy wyjechać wcześniej .

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Felice »

Ta opłata to nie jest widzi mi się ośrodka. Ponieważ przyjęcie będzie dzień później to dopiero od tego momentu zapłaci NFZ.W związku z tym trzeba zapłacić tę różnicę.
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Briant »

Nie strasznie dziewczyny,to wszystko zależy od podejścia kierownictwa sanatorium.Na moim turnusie koleżanka przyjechała dzień później i nic nie płaciła.To samo z wyjazdem,była wywieszka,że za każdy dzień wcześniejszego wyjazdu opłata wynosi 75 zł.Ja wyjazdzalem 2_dni wcześniej i nic nie płaciłem.Zresztą nikt nie płacił.Oni mają takie przepisy,ale wszystko w rękach personelu i ich humoru.
forumowicz

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: forumowicz »

Briant, to nic innego tylko życzyć Ci należy abyś trafił na personel , który nie będzie rygorystycznie przestrzegał własnych wytycznych .

Mnie nie uśmiechałoby się także płacić dodatkowo , szczerze to te 85 zł przeznaczyłabym na inny cel ;)
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Briant »

Ja trafiłem na taki personel,nie było żadnego chodzenia po pokojach o 22 i z późniejszym powrotem z parkietoterapii też nie było problemu.Zglaszalo się pielęgniarce,że jedziemy potańczyć i to wszystko. :D
forumowicz

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: forumowicz »

Wiesz, ja tak naprawdę to też nigdy nie miałam problemów , tak jakoś udawało się trafić na normalnych ludzi , zresztą sama również starałam się tak funkcjonować żeby nie nadużywać pewnych zasad .
Briant
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 18 sty 2017 13:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Briant »

No jasne,podstawa to nie przeginac i być miłym dla innych a wszystko jest dużo prostrze.Uśmiechem i żartem więcej zalatwisz niż klotniami i agresją. :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: darek »

Filantrop pisze: 07 paź 2017 09:45 Witam
Turnus rozpoczyna mi sie 28.10.2017. Z prywatnych jednak koniecznych powodów odpowiada mi przyjechać jeden dzień później czyli w niedzielę . Po telefonie do recepcji dowiedziałem sie ze za 1 dzień sp[spóźnienia musze zapłacić 85 zł. czy spotkał sie ktoś z podobna sytuacją ? Czy istnieje sposób obejścia tej opłaty ? / pomijając terminowy przyjazd /
.. 85 złotych polskich

Znam z autopsji obiekty gdzie za w/w ..wykroczenie obiekt LICZY sobie nawet ..125 złotych polskich
Jest to stawka za wg wyliczeń obiektu plus w przypadku ,który przytoczyłem 125 zł .marża

Niestety ale to My Kuracjusze jestesmy sobie winni -Traktowaniu przez Personel z jednej strony ..żalimy się ,że czekamy 1-2-no śląsk 4 lata a później wyjeżdzamy i niejednokrotnie odgrażamy się ,że MY im ..pokarzemy

Wiele obiektów niejednokrotnie jest Bardziej Papieskich niż papież stąd Chca wyegzekwować to co utracą podczas Kontroli NFZ

Niestety ,ale NFZ wprowadził SYSTEM kontroli sanatoriów poprzez o zcym może niewiemy KONTROLA zabiegów ..czy wostatnim czasie zdarzyło Wam się być Sprawdzanym o 22 czy wczesniej ..Dlaczego nie byliscie na ..zabiegu ?
Niestety obecnie WSZYSCY zobligowani sa do posiadania łacz internetowych i systemów gdzie sprawdzane sa Nasze Wizyty na zabiegach
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przyjazd 1 dzień po terminie opłata 85 zł

Post autor: Felice »

Briant pisze: 07 paź 2017 21:00 No jasne,podstawa to nie przeginac i być miłym dla innych a wszystko jest dużo prostrze.Uśmiechem i żartem więcej zalatwisz niż klotniami i agresją. :D
Briant,ale również nie każdy chce narażać się o oskarżenie,że wyłudza pieniądze z NFZ.Jeżeli system rozliczeń jest spięty z programem NFZ nie przeskoczysz tego i uprzejmość nie ma nic do tego....no chyba,że dane sanatorium jest dobrym wujaszkiem nie liczącym kasy.
ODPOWIEDZ