zmiana wniosku

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

zmiana wniosku

Post autor: delfin »

Mam pytanie odnośnie wniosku do sanatorium z NFZ.

Jeśli był wypisany i wysłany ze skierowania reumatologicznego (a wiadomo, że na to czeka się najdłużej), a okazało się że pojawiło się coś innego (na co na pewno trzeba czekać krócej ;-) a lekarz jest skłonny wypisać wniosek do sanatorium na to schorzenie to.... czy da się jakoś tamto wcześniejsze wycofać i złożyć nowe? Czy to i tak nic nie da bo trzeba będzie odczekać nim złoży się ponownie? Czy jakoś można poprawić tamto wcześniejsze?
Czy ktoś ma jakis pomysł, czy lepiej zostawić tak jak jest i czekać... jeszcze 3 lata...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: zmiana wniosku

Post autor: Felice »

Można składać nowe szczególnie jak nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia.Tamto stare automatycznie zostanie anulowane.Zadzwoń jeszcze do swojego NFZ i dopytaj,bo jak wiemy Śląski nieco inaczej postępuje niż inne oddziały.W przepisach jest powiedziane,że powinniśmy informować NFZ o zmianie stanu zdrowia.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: zmiana wniosku

Post autor: Bunia »

delfin :kwiat:
Ja miałam rok temu- zmienione skierowanie,kolejkę zaliczyli i wyjazd był bardzo szybko :)
Powodzenia :!:

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zmiana wniosku

Post autor: delfin »

Dziękuję Wam bardzo :-)

to chyba tak własnie zrobię jak piszecie - złożę nowy wniosek. I zobaczymy :-)
ODPOWIEDZ