Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
marluk71
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 27 lut 2013 07:57

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: marluk71 »

Ja się podzielę czasem oczekiwania katowicki NFZ (psoriasis) za 7 miesięcy zeszło 25000 numerów, mam teraz 23.090 było 48.900 pozdro ;)
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Halo! Tutaj piszemy w temacie o terminie od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ,czyli krótko i na temat - ile czasu taki nie wysłany wniosek jest ważny.

Ile "zeszło " numerków należy umieszczać w tematach " kolejkowych " .Pozdero.Kotek1972 :ugeek:
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Formalności

Post autor: Nowicjusz1 »

Zdar-ek1 pisze: 01 lut 2018 09:01 Hej, cześć, mam pytanie,odnośnie złożenia nowego wniosku o sanatorium NFZ. W styczniu wróciłem z sanatorium, i czy wobec tego mogę już składać nowy wniosek. Może ktoś ma orientację,jak to teraz wygląda :?:
Cześć! Widzę, że otrzymujesz błędne odpowiedzi od ludzi. Nie dziwię się, bo nawet nie wszyscy lekarze są zorientowani w ubiegłorocznych zmianach. Następny wniosek możesz złożyć w NFZ po upływie 6 miesięczy od powrotu z sanatorium.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej Nowicjusz1, dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Dzwoniłem osobiście kilka dni temu, no może kilkanaście, i miła pani odpowiedziała mi, że 18 miesięcy od ostatniego wniosku. Nie wiem czy we wszystkich oddziałach jest to samo 8-)
Pozdrawiam.
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Nowicjusz1 »

Zdar-ek1 pisze: 22 lut 2018 18:57 Hej Nowicjusz1, dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Dzwoniłem osobiście kilka dni temu, no może kilkanaście, i miła pani odpowiedziała mi, że 18 miesięcy od ostatniego wniosku. Nie wiem czy we wszystkich oddziałach jest to samo 8-)
Pozdrawiam.
Przepis jest ogólnopolski, więc pani może i jest miła, ale nie jest na bieżąco z przepisami. Na urzędniczej niewiedzy, niestety tracą pacjenci.
Pozdrawiam cieplutko.
forumowicz

Re: Formalności

Post autor: forumowicz »

Nowicjusz1 pisze: 22 lut 2018 15:20 [. Nie dziwię się, bo nawet nie wszyscy lekarze są zorientowani w ubiegłorocznych zmianach. Następny wniosek możesz złożyć w NFZ po upływie 6 miesięczy od powrotu z sanatorium.
Pozdrawiam

a gdzie te zmiany są zapisane? możesz podać jakąś podstawę prawną....
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Nowicjusz1 pisze: 22 lut 2018 19:57 [
Przepis jest ogólnopolski, . Na urzędniczej niewiedzy, niestety tracą pacjenci.
Pozdrawiam cieplutko.
to go podaj , bo ja nic na ten temat nie mogę znaleźć.
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Nowicjusz1- Na dzień dzisiejszy nie ma takie przepisu "ogólnokrajowego " ,jeśli jest taki " przepis" to tylko jako :o niepisana umowa między lekarzami w wiadomym celu.
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Nowicjusz1 »

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2 lutego 2012 r. z późniejszymi zmianami.
(Najlepiej jest przycisnąć do muru swego lekarza rodzinnego, a w razie oporu dzwonić do swojego NFZ).
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

No wlasnie o te późniejsze zmiany mi chodzi bo to chyba one cos wprowadziły nowego. Nie widzę powodu by cisnąć lekarza bo mi wystawił skierowanie od razu po powrocie z sanatorium :D
ODPOWIEDZ