Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Bogutka5 »

Elu może postarac się o zwroty ale ona nie wykazuje zupełnie żadnego zainteresowania tematem. Dostała wniosek od lekarza za moją namową (była po poważnej operacji) potem ten wniosek w szufladzie w domu leżał.
Znowu musze ją troche chyba popchnąć do działania.
Bogutka
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej, witam. Czy jest jakieś ograniczenie pomiędzy datą powrotu z sanatorium NFZ, a złożeniem wniosku o sanatorium w ZUS?
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Ewucha »

Witaj Zda_rek NFZ niesprawdza Zus i odwrotnie mozesz jechac i tu i tu np. JA jade teraz z Zus a na wrzesień z Nfz niema ograniczeń pozdrawiam
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej Ewucha dzięki, chyba źle zapytałem, może inaczej, czy po powrocie z sanatorium NFZ muszę odczekać ileś dni, by złożyć wniosek do ZUS ? :)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Ewucha »

Zdar-ek1 pisze: 20 mar 2018 15:20 Hej Ewucha dzięki, chyba źle zapytałem, może inaczej, czy po powrocie z sanatorium NFZ muszę odczekać ileś dni, by złożyć wniosek do ZUS ? :)
Nic nie musisz moźesz składać ale dla zdrowotnosci powinna byc przerwa miedzy zabiegami, formalnie składaj i czekaj ja wróciłam z sanatorium Nfz w marcu 2017 i w kwietniu składałam z Zus i dostałam w lipcu 2017 tylko prosiłam ambulatoryjne bo niemogłam wyjechać
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Zdar-ek , w moim NFZ-cie (podlaski) można złożyć wniosek na następny dzień po powrocie z sanatorium , natomiast w innych regionach jest różnie - z tego co piszą forumowicze nawet (bodajże śląski NFZ) 12 miesięcy karencja wynosi .
W Twoim przypadku trzeba pytać kogoś z regionu.

pozdrawiam :)
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: jettp »

Witam, w opolskim NFZ wniosek wystawia lekarz 4-5 miesiące po powrocie. Pozdrawiam....
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: lawenda »

Jettp, czyżbyśmy chodzili do tego samego lekarza :?: :o :lol: :lol: :lol:
Mi też nie wypisze wcześniej niż po 5 miesiącach.
ODPOWIEDZ