Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej, przed wyjazdem z turnusu NFZ P. Doktor stwierdziła" po powrocie złożyć papiery do NFZ, bo się czeka. A po dwóch miesiącach do ZUS" ale nie spytałem, dlaczego te dwa miesiące? I tu całe zamieszanie :)
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Może tu tylko chodzić o jakiś porządek w papierach (tzn w Twojej karcie zdrowia) . To są dwa niezależne od siebie organy , tutaj nie ma wymiany informacji. Myślę , że nie ma najmniejszego znaczenia , z jakiegoś bliżej nie znanego powodu tak jest wygodnie pani doktor .
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: jettp »

eeeee... marne szanse. chyba wszyscy obligatoryjnie ustalony mają termin, podobno ciekawość to ...... a ja zawsze mówię że chyba w piekle jest wesoło i dlatego miła Lwendo skromnie zapytam : ten Twój lekarz to facet czy facetka ?? :lol:
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Zdar-ek1 pisze: 20 mar 2018 20:40 Hej, przed wyjazdem z turnusu NFZ P. Doktor stwierdziła" po powrocie złożyć papiery do NFZ, bo się czeka. A po dwóch miesiącach do ZUS" ale nie spytałem, dlaczego te dwa miesiące? I tu całe zamieszanie :)
pewnie chodziło jej o to, że z ZUS się nie czeka i lepiej złożyć po kilku miesiącach po powrocie z sanatorium NFZ, żeby była przerwa miedzy zabiegami NFZ i ZUS. Dla zdrowotności. Ja z ZUS mogłam jechać już ale poprosiłam o odroczenie terminu właśnie ze względu na to że teraz jadę też z NFZ-tu. Stwierdziłam, że półroczna przerwa będzie w sam raz i tak właśnie mam. :)
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej, bibi, do magicznego terminu zostało cztery dni, spoko :)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: Ewucha »

Powodzenia Zda-rek składaj i rehabilituj sie jak trafisz na odpowiedniego orzecznika to i wyboru moźesz dokonac pozdrawiam
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Hej Ewucha, wielkie dzięki, ale aż takiego farta to ja w życiu nie mam. A za słowa otuchy :kwiat: Były mi dzisiaj potrzebne ;)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Formalności

Post autor: Petrosj »

andrzej1955 pisze: 16 paź 2017 15:19 Witam-możesz mieć wyznaczony termin i miejsce w przeglądarce i otrzymujesz pisemne potwierdzenie- to jest pisemko-zabierasz je ze sobą na pobyt- które uprawnia Cię do wyjazdu-zawiera informacje co do obiektu Sanatoryjnego,terminu i wszelkich opłat jakie ponoszone są przez Ciebie za pobyt na turnusie,Pozdrawiam i Miłego Pobytu Życzę :)
a co w przypadku gdy np po pol roku dostane przydzial do sanatorium a w miedzyczasie strace prace i nie zdolam podjac kolejnej i nie stac mnie bedzie na wyjazd - czy moge w takiej sytuacji przelozyc wyjazd leczniczy czy wypadam z kolejki na stale i skierowanie mi przepada ?
ODPOWIEDZ