Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Post autor: Fionka »

Ja w kwestii formalnej ;) Czy ktoś wie czy obowiązuje jakiś termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018 22:05 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Formalności

Post autor: Wienia »

Wieśniaczkoelu ja myślałam ,że 30 dni od wystawienia,ale trochę poszperałam i okazuje się że 1 rok :roll: przeglądnij poradnik medinfo tam piszą na ten temat.Tylko jak potem z ważnością badań z weryfikacją jak badania ważne 18 miesięcy :?:
Przeważnie jak mamy już wypisany wniosek to od razu go wysyłamy pocztą lub osobiście zawozimy.Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Formalności

Post autor: Felice »

Nie obowiązuje taki termin,a skierowanie jest ważne 18 miesięcy.Jednak takie zbyt długo przetrzymane mogą odesłać z powodu potwierdzenia aktualności stanu zdrowia.Na rehabilitację traci ważność po miesiącu jeżeli nie jest zarejestrowane.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Formalności

Post autor: Fionka »

Dzięki dziewczyny . Znalazłam info ale napisane że skierowanie jest ważne 18 miesięcy a potem traci ważność i wraca do aktualizacji . Nigdzie nie jest napisane dosłownie czy to dotyczy pierwszego wpływu , czy tzw. weryfikacji .Dodzwonić się to NFZ od dwóch dni graniczy z cudem . Jeszcze raz dzięki . Wnioski składają dwie siostry . Jedna ma wniosek wystawiony w poniedziałek a druga miała wystawiony w lipcu i czekała na powrót z saksów siostry , z tond taka rozbieżność terminów a chcą składać w jednej kopercie z prośba o wspólny wyjazd .
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Formalności

Post autor: Chmurka07 »

Mój znajomy w NFZ wielkopolskim złożył wniosek 8 miesięcy po wypisaniu orzez lekarza. Przyjeli i do sanatorium skierowali .
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Formalności

Post autor: Fionka »

Dzięki :roll:
solarzm
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 23 sie 2017 09:45
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Formalności

Post autor: solarzm »

Nie wiem co się stanie jak numerek spadnie do zera?
Czy trzeba się już wtedy pakować, czy wtedy dopiero powiedzą, że wjazd jest np. za pół roku ?
Proszę o informację.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Formalności

Post autor: andrzej1955 »

Witam-możesz mieć wyznaczony termin i miejsce w przeglądarce i otrzymujesz pisemne potwierdzenie- to jest pisemko-zabierasz je ze sobą na pobyt- które uprawnia Cię do wyjazdu-zawiera informacje co do obiektu Sanatoryjnego,terminu i wszelkich opłat jakie ponoszone są przez Ciebie za pobyt na turnusie,Pozdrawiam i Miłego Pobytu Życzę :)
solarzm
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 23 sie 2017 09:45
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Formalności

Post autor: solarzm »

Andrzeju,
Dziękuję za wyjasnienia
forumowicz

Re: Formalności

Post autor: forumowicz »

Hej, cześć, mam pytanie,odnośnie złożenia nowego wniosku o sanatorium NFZ. W styczniu wróciłem z sanatorium, i czy wobec tego mogę już składać nowy wniosek. Może ktoś ma orientację,jak to teraz wygląda :?:
ODPOWIEDZ