Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Formalności

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry , data wystawienia skierowania przez lekarza 9.11.2016 , niestety przez moje zaniedbanie złożyłam go dopiero 2.02.2017. W pisemku
z NFZ otrzymałam przypisany numer do skierowania oraz 20 miesięczny okres oczekiwania. Moje pytanie od której daty mam liczyć te 20 miesięcy ? Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Formalności

Post autor: Felice »

Od złożenia.
Od wypisania ważność i weryfikacja.
forumowicz

Re: Formalności

Post autor: forumowicz »

Feli dziękuję bardzo :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Formalności

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Zdar-ek 1 Wielkopolski NFZ kuracja sierpień 2017 r :)
Ponowny wniosek do sanatorium , data złożenia 23.09.2017 :)
Po kuracji upłynęło 2 miesiące , wniosek załatwili pozytywnie :D
Wpisano okres oczekiwania 21 miesiące :)
Tak wypada z dokumentacji ,pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Formalności

Post autor: forumowicz »

Witam Cię grazynamackowiak , i dzięki za odpowiedź :) Sprawę poruszyłem, czekam na wizytę u specjalisty po pierwszy papierek, to marzec i machina ruszy ;)
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: To_ja_Jowita »

Ja wróciłam z sanatorium 25 sierpnia 2017 r. ale o ponowny wniosek do sanatorium mogłam się ubiegać dopiero po pól roku od powrotu i dlatego następny wniosek złożyłam 24 stycznia 2018 r. Wyjadę prawdopodobnie w 2020 r.
Tak jest na Mazowszu
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: GIENIA »

Jeden NFZ , a każdy odział interpretuje przepisy na swój sposób . Podobnie jest ze zwrotami ..
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: jan19557 »

Nie ma żadnych terminów jeśli chodzi o złożenie wniosku. To są tylko wymysły oddziałów dla zbycia klienta ale nie mają prawa odmówić przyjęcia wniosku. Lekarz tez nie może odmówić wypisania skierowania następnego dnia po powrocie chyba , że liczy na łapówkę. To nie lekarz decyduje czy należy ci się rehabilitacja czy nie ale orzecznik w ZUS lub NFZ
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: To_ja_Jowita »

Uważam, że wszystkie skierowania powinny być "w jednym worku' , wtedy wszyscy wyjeżdżalibyśmy w podobnym terminie. Może byłoby trochę sprawiedliwiej. A tak jedni po 18 miesiącach, drudzy po 26 a inny po trzech latach. W zależności z którego rejonu było skierowanie.
forumowicz

Re: Termin od daty wystawienia wniosku przez lekarza o leczenie uzdrowiskowe z NFZ do chwili jego złożenia w oddziale N

Post autor: forumowicz »

Może to kwestia dłuższych kolejek, może więcej chętnych w niektórych województwach :roll: :?: Albo :) jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...no o co :?: :lol:
ODPOWIEDZ