Wyjazd zus na to samo schorzenie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: ania »

Kochani
Czy prawdą jest to że do ZUS można składać dokumenty na rehabilitację w ramach prewencji po pol roku od ostatniego pobytu ? Słyszałam że jak złoży się wcześniej na to samo schorzenie (a tak chce złożyć) to odrzucają wniosek. Wiem że na inne schorzenie można składać niezależnie od ostatniej rehabilitacji. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: andrzej1955 »

Aniu-nie wiem czy tu znowu każdy ZUS ma swoje widzimisię-najpewniejszą informację uzyskasz u źródła-najlepiej podejdź i zapytaj,Pozdrawiam i Dużo Zdrówka Życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: Fionka »

Aniu , wróciłam z prewencji 3 pazdziernika i mam zamiar składać następny wniosek za miesiąc .Na wypisie miałam adnotacje o potrzebie dalszej rehabilitacji . Pani doktor w ośrodku stwierdziła że powinnam minimum co 3 miesiące poddawać się zabiegom ale na stacjonarną mam szanse raz na pół roku . Zobaczymy jak rozpatrzą mój wniosek ale to będę wiedziała za jakiś miesiąc.Zobacz co miałaś na wypisie przy końcowych wnioskach i jakie noty miałaś w rubryczkach . Ja miałam 2 dwójki i jedną jedynkę
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: ania »

ania pisze: 14 paź 2017 09:29 Kochani
Czy prawdą jest to że do ZUS można składać dokumenty na rehabilitację w ramach prewencji po pol roku od ostatniego pobytu ? Słyszałam że jak złoży się wcześniej na to samo schorzenie (a tak chce złożyć) to odrzucają wniosek. Wiem że na inne schorzenie można składać niezależnie od ostatniej rehabilitacji. Pozdrawiam :kwiat:
Andzejku! Dzieki za uwagę i info. Na pewno w następnym roku dowiem sie u tzw.źródła. Póki co czekam cierpliwie na styczniową mapę ZUS ale juz wiem ze nie wszytkie ośrodki dostały zgodę na rehabilitację. Odczekam cierpliwe TO magiczne pół roku i zobaczę co z tego wyniknie. Podziele sie opina na NS . Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: zbigniew165 »

Aniu nie musisz czekać pół roku. Ja wyjeżdżam teraz w styczniu do Ustronia, a panie w pokoju u których wybierałem sanatorium powiedziały, że mogę składać następny wniosek już w maju. Wtedy by mnie ZUS wyśle jesienią już do sanatorium. Oczywiście mówię o pulmonologi, bo tu mają chyba mniej chętnych na wyjazd. Może też mniej ludzi pracujących na etacie choruje na schorzenia dróg oddechowych. Świadczy o tym też fakt, że tylko dwa sanatoria w kraju mają podpisaną z ZUS umowę na prewencję rentową. Te sanatoria w 2017 r. to Ustroń Równica i Wysowa Zdrój Biawena oczywiście z pulmonologi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: sztani »

Zbyszku wtrącę swoje ""trzy grosze "" teoretycznie tak jest jak mówisz i wcześniej tak było . panie mogą tak mówić bo oficjalnie jest już o wiele trudniej . W ubiegłym roku bylem Maj i listopad . Przed operacją i po niej (bark). Co do pulmonologii to ZUS gdański obecnie ma Wieniec i Ustroń . czekają na nowe umowy (pewnie z Wysową i jeszcze jednym ośrodkiem )Czekam do listopada (końca) bo mam wizytę u Pani Pulmonolog i dam jej wniosek do wypisania . Teraz wnioski PR-4 można samemu wypisać na lapku( jest na stronie ZUS) i wydrukować zostawiając tylko to co ma wypisać lekarz kierujący i postawić datę . wcześniej chyba takiej możliwości nie było . Ułatwia to sprawę kiedy lekarz twierdzi ,że ma mało czasu . Druk jest jakiś nowy ( podobny do wcześniejszego) i bardziej przystępny. ostatnio wypełniałem ponad 14 miesięcy temu dlatego teraz dopiero to zauważyłem . :)
Jeśli będę musiał to i do Ustronia pojadę choć opinie nie za bardzo .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: zbigniew165 »

Sztani ja tak zrobiłem. Swoje dane wpisałem sam, a pani doktor wpisała numer choroby i tą formułkę, którą podałem ci wcześniej. A co do Ustronia, to zimą nie wybiorę Wysowej bo przeczytałem forum w tym temacie. W porze letniej bym się zastanawiał. Co do Wieńca jeżeli będzie miał kontrakt z ZUS to tak, bo jest położony wśród lasów sosnowych. Są dobre warunki w Jutrzence i wtedy każda pora roku by mi odpowiadała.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: ania »

Wieniec też na kontrakt z oddechówki z ZUS na 2018r. Ciechocinek nie ma bo kończy mu się w tym roku a nowego przetargu na oddechowke zus nie ogłaszal w br. Zostają więc 3 miejscowości Ustroń, Wieniec Wysowa. Będę składać w marcu żeby upolować turnus w sierpniu. Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd zus na to samo schorzenie

Post autor: zbigniew165 »

Z tego co ustalił Sztani , to pozostają nam z ZUS tylko dwie miejscowości. Są to Ustroń i Wieniec, bo Wysowa nie ma kontraktu na 2018 r.. Dlatego moim zdaniem zwiększyła się możliwość spotkania na wspólnym turnusie w jednym z tych uzdrowisk.
ODPOWIEDZ