IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: andrzej1955 »

Witam-jak w tytule-nie wiem czy wiecie że ustalane są coroczne kwoty wolne od podatku które możemy wpłacać na Indyw.Konta Emerytalne-w tym roku jest to kwota 12789 zł,stan na 19.10.2017r,zdaję sobie sprawę że emerytury w Naszym Kochanym Kraju są niezbyt wysokie-ale gdyby ktoś posiadał oszczędności to można je bezpiecznie tu właśnie ulokować,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: darek »

Tak Andrzeju kilka lat temu dowiedziałem się o tej możliwości i korzystam.
Dodatkowo kwotę ,która wpłacam mogę odliczyć od podatku .
Jedynie musze czekać do tej magicznej GRANICY ,ale ALE coś tam gdy osiągnę te lata bedzie a dodatkowo co roku mam malutkiego Bonusa za wpłatę na konto.
Jest też JEDEN minus gdybym chciał wcześniej zlikwidować , ale ............

Dziękuję Andrzeju ,że poinformowałeś może ktoś skorzysta
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: andrzej1955 »

Cieszę się że zajrzałeś do tematu Darku i potwierdziłeś moje słowa-jest jeszcze jeden haczyk-musi być co najmniej 5-wpłat-co rocznych-nie koniecznie pełna kwota-bo może to być nawet 100zł,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dskowronska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 06 sty 2014 22:16
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: dskowronska »

darek pisze: 07 lis 2017 15:59 Tak Andrzeju kilka lat temu dowiedziałem się o tej możliwości i korzystam.
Dodatkowo kwotę ,która wpłacam mogę odliczyć od podatku .
Jedynie musze czekać do tej magicznej GRANICY ,ale ALE coś tam gdy osiągnę te lata bedzie a dodatkowo co roku mam malutkiego Bonusa za wpłatę na konto.
Jest też JEDEN minus gdybym chciał wcześniej zlikwidować , ale ............

Dziękuję Andrzeju ,że poinformowałeś może ktoś skorzysta
Mała uwaga IKE bez podatku Belki, natomiast IKZE można odliczyć w PIT rocznym i z tego tytułu otrzymać zwrot podatku wysokość zależy od progu podatkowego (dotyczy również osób opodatkowanych podatkiem liniowym). Limit wpłat na IKZE w 2017 roku 5115,60 zł. Natomiast na koniec trwania IKZE czyli po osiągnięciu 65 lat -10% podatek. Można również dokonać wpłaty jednorazowo. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Dzięki koleżanko za korektę-zastanawiałem się czy z Darkiem piszemy o tym samym-zastanowiło mnie zdanie że może sobie odpisać od podatku-okazuje się że pisaliśmy o dwóch odrębnych kontach-raz jeszcze Bardzo Dziękuję za korektę i Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: darek »

SORY

NIEWIERNY nie wie ,że gdzie bija w którym Kościele NIEWIERNY-NAMIESZAŁ

NIEWIERNY ma ulokowane w jednym z tych funduszy pieniadze ale nie karajcie NIEWIERNEGO aby wskazał WAM w której z tych agend.
Niewierny sprawdził ma w tym dłuzszym skrócie :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: andrzej1955 »

Darku-dobrze że Krajanka Nas skorygowała i wszystko jest jasne-co do kont i ich zasobności to mnie akurat nie interesuje-ważne jest to abyś miał jak najwięcej cyferek i zer przy nich na Godne Życie i ...rozrywkę :) Wszystkim innym też tych dużych cyferek Życzę,Pozdrawiam i nieustająco Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: IKE-możesz lokować oszczędności bez podatku

Post autor: danusia57 »

andrzej1955 pisze: 29 paź 2017 18:57 Witam-jak w tytule-nie wiem czy wiecie że ustalane są coroczne kwoty wolne od podatku które możemy wpłacać na Indyw.Konta Emerytalne-w tym roku jest to kwota 12789 zł,stan na 19.10.2017r,zdaję sobie sprawę że emerytury w Naszym Kochanym Kraju są niezbyt wysokie-ale gdyby ktoś posiadał oszczędności to można je bezpiecznie tu właśnie ulokować,Pozdrawiam :)
Oszczędzałam przez parę ładnych lat w IKE,skończyłam 60 lat i bez żadnych problemów mogłam nieopodatkowane pieniądze wypłacić,bank załatwił wszystkie formalności związane z podatkiem w Urzędzie Skarbowym.Polecam taką formę oszczędzania na przyszłą emeryturkę :)
ODPOWIEDZ