zus na rencie?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Justi63
Posty: 2
Na forum od: 07 lis 2017 10:41
Staż sanatoryjny: 2

zus na rencie?

Post autor: Justi63 »

Proszę o poradę.Tak w skrócie.Dzwiganie ponad normy w pracy przez 28 lat,w trakcie 3 razy zastrzyki od ogólnego jak już było zle.Aż w końcu było żle-operacja kręgosłupa-przepuklina.Po 3 miesiącach powrót do pracy,za zgoda lekarza.Po kolejnych 3 miesiącach pogotowie mnie z pracy zabrało.Kolejna operacja.Oczekiwanie na operację w kolejce.l-4.Zus mnie wysłał na rehabilitację ambulatoryjnie.Było gorzej-ale mnie uzdrowilli.Medycyna pracy nie wyraziła zgody i poszło do sądu.Biegli sądowi potwierdzili,więc nie było rozprawy.Przyznano mi rentę na 3 lata.Wyjaśnienia ZUS-"nie mieli wiadomości o planowanej operacji'!!!!!Szok!A na jakiej podstawie co prawie miesiąc mnie wzywali na kontrolę do zus i potwierdzali l-4?To wszystko trwało ponad rok.Bez dochodu.W tym czasie mnie z pracy zwolniono-bo nie mieli podstaw aby czekać.Mam rentę jeszcze na 2 lata.Nie chce siedzieć w domu do końca.Mam 50 lat.Chciałabym iść do pracy.Ale potrzebuję rehabilitacji.Z renty nie dam rady odłorzyć.A boję się że jeśli zus poproszę na bezpłatną rehabilitację to znów mnie uzdrowią natychmiast.A na nfz sa kolejki.Doradzcie mi.Za te 2 lata chciałabym wrocic do pracy.Co robić?
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zus na rencie?

Post autor: MaryKate »

Mozna się starać o orzeczenie o niepełnosprawności , wtedy można korzystać z turnusów rehabilitacyjnych dofinansowanych przez PFRON.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zus na rencie?

Post autor: sztani »

Proponuję złożyć dokumenty na komisję w PCPR w swoim mieście O grupę inwalidzką . ta spowoduje ,że ; możesz po przyznaniu jej starać się o taki turnus z PFRON lub podjąć lekką pracę w Zakładzie o statusie pracy chronionej . Tam jest zakładowy fundusz socjalny i refundują turnusy rehabilitacyjne. Możesz pracować będąc na rencie nikt Ci tego nie zabroni. Czy lekarz rodzinny nie może wystawić Ci skierowania na rehabilitację czasami działa dopisanie w trybie pilnym
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zus na rencie?

Post autor: darek »

Justi63 pisze: 07 lis 2017 11:21 Proszę o poradę.Tak w skrócie.Dzwiganie ponad normy w pracy przez 28 lat,w trakcie 3 razy zastrzyki od ogólnego jak już było zle.Aż w końcu było żle-operacja kręgosłupa-przepuklina.Po 3 miesiącach powrót do pracy,za zgoda lekarza.Po kolejnych 3 miesiącach pogotowie mnie z pracy zabrało.Kolejna operacja.Oczekiwanie na operację w kolejce.l-4.Zus mnie wysłał na rehabilitację ambulatoryjnie.Było gorzej-ale mnie uzdrowilli.Medycyna pracy nie wyraziła zgody i poszło do sądu.Biegli sądowi potwierdzili,więc nie było rozprawy.Przyznano mi rentę na 3 lata.Wyjaśnienia ZUS-"nie mieli wiadomości o planowanej operacji'!!!!!Szok!A na jakiej podstawie co prawie miesiąc mnie wzywali na kontrolę do zus i potwierdzali l-4?To wszystko trwało ponad rok.Bez dochodu.W tym czasie mnie z pracy zwolniono-bo nie mieli podstaw aby czekać.Mam rentę jeszcze na 2 lata.Nie chce siedzieć w domu do końca.Mam 50 lat.Chciałabym iść do pracy.Ale potrzebuję rehabilitacji.Z renty nie dam rady odłorzyć.A boję się że jeśli zus poproszę na bezpłatną rehabilitację to znów mnie uzdrowią natychmiast.A na nfz sa kolejki.Doradzcie mi.Za te 2 lata chciałabym wrocic do pracy.Co robić?
..............
Fakty
50 lat zycia
28 lat pracy mniemam ozusowanej

Orzeczone schorzenie,
Wygrana sprawa w sądzie
Kolejne potwierdzone operacje-zabiegi.

Stracona PRACA bo dochodzi do ,,,,,,,,,,,
Trudno nazwać
A może próba wypisania kolejnego WNIOSKU przez lekarza Specjalistę wniosku o orzeczenie niepełnosprawności i rentę.
Oczywiście wszystkie dokumenty kopiować i z AUTOMATU wysyłać do sadu pracy skoro RAZ WYGRAŁEŚ nikt nie jest tak głupi ,aby kolejny raz ćwiczyć to samo.
Dodatkowo mając w/w dokument złozyć wniosek do MOPS lub innej organizacji przyznającej orzeczenie ( Niestety bez kasy)i starać się o jaką kolwiek pracę na rynku pracy.
Dziś NAPRAWDĘ BRAKUJE ludzi do pracy.

Pamiętaj masz 50+ nie zaciązysz, nie wyjedziesz, nie zakochasz się
Dziś Pracownik 50+ może liczyć na naprawdę dobre pieniądze
MASZ DOŚWIADCZENIE
Justi63
Posty: 2
Na forum od: 07 lis 2017 10:41
Staż sanatoryjny: 2

Re: zus na rencie?

Post autor: Justi63 »

Dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zus na rencie?

Post autor: Fionka »

Darku , jesteś SUPER że podnosisz na duchu . Ja niestety sprowadzę troszkę na ziemię ;) Przerobiłam to na własnej skórze i ja i kilka moich KOLEŻANEK (niestety , kobitki mają o 50% gorzej)Po pierwsze kiedy po 50 postanowiłam zaprzestać harować na własny rachunek , to mimo doświadczenia , wykształcenia , podyplomówek i innych h..i , mui , dzikich wężów :lol: żeby nie fakt ze mam umiarkowany na stałe to nie miałam żadnych szans , zawsze był ktoś młodszy a najczęściej facet. :!: Po pierwsze - Grupa :!:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: zus na rencie?

Post autor: Dzia_dek »

(...) jesteś SUPER że podnosisz na duchu (...)
Zwłaszcza tym stwierdzeniem ...
(...) Pamiętaj masz 50+ nie zaciązysz, nie wyjedziesz, nie zakochasz się (...)

... to faktycznie podnosi na duchu. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zus na rencie?

Post autor: Fionka »

Tak zwany cudzysłów na klawiaturze mi odbija :lol: Darek jednak chciał dobrze i niestety ,albo stety miał rację . Teraz już pora na wnuki a miłość ponoć gorsza od s....ki. :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: zus na rencie?

Post autor: zbigniew165 »

Jak się poświęcisz wnukom, oczywiście bezgranicznie, to jesteś stracona. Nie będziesz miała czasu nawet na wyjazd do sanatorium. Takie jest moje zdanie w tej sprawie. Jak w czasie rozmowy temat zaczyna się o opiece nad wnukami, to staram się jak najszybciej taką rozmowę i spotkanie kończyć.
Mówię tu oczywiście o opiece nad wnukami ciągłej. Sporadycznie i wyjątkowych przypadkach tak, ale nic więcej. Chyba nam w wieku 50+, a już 60+ też się od życia coś należy. Pozdrawiam i oczekuje, że wywołam tym stwierdzeniem żywą dyskusję na tym forum, które ostatnio przestało żyć. Chyba przez tą pogodę.
forumowicz

Re: zus na rencie?

Post autor: forumowicz »

zbigniew165 pisze: 10 lis 2017 09:44 ................. Pozdrawiam i oczekuje, że wywołam tym stwierdzeniem żywą dyskusję na tym forum,...
Zbyszku ten temat załóż w dziale "Na każdy temat" , myślę , że będzie ciekawy :)
ODPOWIEDZ