zus na rencie?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zus na rencie?

Post autor: gosia111 »

Witam :)czy uważacie, że mam jakąś szanse na rentę przed planowanym zabiegiem (endoproteza biodra sierpień 2018)obecnie jestem na l4 bo ból biodra i zwyrodnienia kręgosłupa nie dają mi pracować (praca fizyczna). Mam 54lata. Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i starał się przed zabiegiem o rentę i z jakim skutkiem został potraktowany. Przeszłam 2 rehabilitacje w ramach prewencji Zus, ale bez większej poprawy. Dziękuję z góry za każdą odpowiedz.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zus na rencie?

Post autor: darek »

Dzia_dek pisze: 09 lis 2017 12:02
(...) jesteś SUPER że podnosisz na duchu (...)
Zwłaszcza tym stwierdzeniem ...
(...) Pamiętaj masz 50+ nie zaciązysz, nie wyjedziesz, nie zakochasz się (...)

... to faktycznie podnosi na duchu. :lol: :lol: :lol:
ok
może nie zabrzmiał ten wpis Jako ...
Ale TAKIE są fakty.
Pracownik 50+
W nikłym przypadku decyduje się na prokreację
Raczej nie będzie zmieniał miejsca zamieszkania ( Bo ma swój dom) niestety jesteśmy nacją ,która w wieku 50+ decyduje się na ZMIANY miejsc zamieszkania
Zakochasz się miałem na myśli zmianę Partnera/Partnerki -wszak jesteśmy społeczeństwem ,które raczej pozostaje ze Swymi Partnerami do.. pomimo nieraz nie zgodności .

Dziś na rynku PRACY to My 50+ zaczynamy się liczyć ostatnio wspomniałem ,że rozglądam się za zmianą i Otrzymałem interesującą Propozycję.
Dodatkowo podczas ostatniej rekrutacji w wielkopolsce wraz z ludkami z kadr to własnie Pracownikom 50+ proponowaliśmy o 15% wyższe pobory niż innym aplikującym zresztą naprawdę Nie tylko Panowie ale Panie w wieku 50 nawet 45 + dziś sa w CENIE i to na terenie całego Kraju.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: zus na rencie?

Post autor: Chmurka07 »

Na terenie całego kraju, ale należy dodać że w dużych miastach bo w małych mieścinach i wioskach to tylko do niańczenia wnuków jest zapotrzebowanie i wzięcie. Niestety taki klimat ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: zus na rencie?

Post autor: zbigniew165 »

Z tymi wnukami to trafiłeś w sedno.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zus na rencie?

Post autor: agunia3 »

gosia111 w skrócie opiszę jak to u mnie było: grudzień 2009 wypadek samochodowy i ''popsute'' biodro. Od grudnia wykorzystane na maxa L-4, potem 3 miesiące świadczenia rehabilitacyjnego - więcej nie dali bo miałam wpisane w dokumentach, że czekam na wstawienie endoprotezy i kazali przejść na rentę. Czyli od września 2010 renta, operacja rok później. Po operacji dwa razy sanatorium z ZUS, renta przedłużana na rok lub dwa - bo młoda ;). Nadal jestem na rencie i czekam na drugą operację. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :) Pozdrawiam.
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zus na rencie?

Post autor: gosia111 »

agunia3 pisze: 23 lis 2017 21:50 gosia111 w skrócie opiszę jak to u mnie było: grudzień 2009 wypadek samochodowy i ''popsute'' biodro. Od grudnia wykorzystane na maxa L-4, potem 3 miesiące świadczenia rehabilitacyjnego - więcej nie dali bo miałam wpisane w dokumentach, że czekam na wstawienie endoprotezy i kazali przejść na rentę. Czyli od września 2010 renta, operacja rok później. Po operacji dwa razy sanatorium z ZUS, renta przedłużana na rok lub dwa - bo młoda ;). Nadal jestem na rencie i czekam na drugą operację. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :) Pozdrawiam.
Dziękuję. Trochę podniosłaś mnie na duchu, bo też mam zaświadczenie z dokładną datą zabiegu, no ale to tylko Zus :(
ODPOWIEDZ