Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: jolantad »

Witam.
Czy ktoś wie jak długo czeka się na sanatorium z narządów ruchu z ZUS lubelskiego? Kiedy najlepiej złożyć wniosek, żeby otrzymać sanatorium kwiecień/maj?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: sztani »

jeśli złożysz teraz sam to możesz (o ile orzecznik się zgodzi) wyjechać na turnus do 6 miesięcy od komisji. Pewne ,że w tym czasie musi nastąpić też powrót z turnusu . oczekiwanie na komisje od złożenia wniosku 2 do 3 tygodni . powodzenia. :)
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: jolantad »

No tak. Ale to chyba teoria, w praktyce może być inaczej, pewnie jest jakaś kolejka. Mąż po komisji pod koniec czerwca dostał sanatorium kardiologiczne w połowie września, a ja z narządu ruchu pod koniec lipca, ale byłam na zwolnieniu i musiałam dostać wcześniej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: sztani »

jolantad pisze: 01 gru 2017 11:31 No tak. Ale to chyba teoria, w praktyce może być inaczej, pewnie jest jakaś kolejka. Mąż po komisji pod koniec czerwca dostał sanatorium kardiologiczne w połowie września, a ja z narządu ruchu pod koniec lipca, ale byłam na zwolnieniu i musiałam dostać wcześniej.
To że mąż skladał i dostał wcześniej to nic nie zmienia bo mógł prosić o późniejszy termin ,Ty zostałaś wysłana przez ZUS i nie mogłaś nic powiedzieć bo wysyłają tak aby zwolnienia lub świadczenia starczylo na turnus . Po powrocie w ciągu kilku dni ponowna komisja uzdrawiająca . To nie NFZ ,że są kolejki . Może się zdarzyć ,że nie ma miejsca w terminie w którym chcesz jechać więc proponują inny termin . Poczytaj temat ""sanatorium z ZUS "" dużo sie dowiesz . tak naprawdę to po częsci sama sobie odpowiedziałaś . jest tak jak piszę obojętnie w jakim ZUS składasz ( chodzi o tryb załatwiania) :) Idąc do pokoju gdzie przydzielaja masz termin od razu żadnych kolejek
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: p-siak »

Jolanto, już składaj/czeka się ok 4 mies. choć to zmienia się prawie co tydzien/.Tak jak Sztani pisał-dostaniesz, to możesz
odciągnąć wyjazd ok. pól roku.
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: jolantad »

grzegorzgg67 pisze: 01 gru 2017 15:21 Jolanto, już składaj/czeka się ok 4 mies. choć to zmienia się prawie co tydzien/.Tak jak Sztani pisał-dostaniesz, to możesz
odciągnąć wyjazd ok. pól roku.
Dzięki. W sierpniu wróciłam z sanatorium, więc raczej złożę na początku stycznia. Miałam operację na C2 i po sześciu miesiącach zwolnienia jestem teraz na urlopie zdrowotnym. Te cztery miesiące czekania mnie satysfakcjonują, oczywiście jeśli orzecznik będzie przychylny. :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: p-siak »

Witam, w Twojej sytuacji pooperacyjnej orzecznik na pewno będzie przychylny.
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: jolantad »

Przy pierwszym pobycie sanatoryjnym (wniosek składałam sama) - tak, a teraz się okaże :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: sztani »

Czyli nie na świadczeniu rehabilitacyjnym a urlopie zdrowotnym . Dla ZUS nie ważne oby składki były odprowadzane . . Wiele zależy od tego co napisał lekarz na wypisie z ostatniego pobytu z turnusu ZUS . Bo rozumiem ,że był to pobyt po operacji ZUSowski.
Powodzenia .sam bylem przed i po operacji na turnusie ZUS .
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wniosek do sanatorium ZUS Lublin

Post autor: jolantad »

Nie wszystkie grupy zawodowe mogą iść od razu na świadczenie rehabilitacyjne( chyba, że ktoś wyczerpał inne możliwości, np. urlop zdrowotny).
ODPOWIEDZ