Sanatorium poszpitalne z NFZ, ale na świadczeniu rehabilit.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Sanatorium poszpitalne z NFZ, ale na świadczeniu rehabilit.

Post autor: Petrosj »

Skladalem dwa miesiace temu wniosek o szpital uzdrowiskowy NFZ bedąc na swiadczeniu rehabilitacyjnym, bo nie mogłem sie doczekać rehabiitacji w ramach prewencji rentowej. Rehabilitacje w ramach prewncji rentowej dostalem nagle tak z dnia na dzien, a w grudniu przyszlo skierowanie do Szpitala uzdrowiskowego na styczeń 2018. W sobote ukoncze prewencje rentową ZUS, za 5 dni mam komisje.A od 3.01 sanatorium NFZ, tylko ze swiadczenie rehabilitacyjne mam do konca roku.
Co robić ? Jak jechać na leczenie uzdrowiskowe NFZ nie majac ubezpieczenia NFZ ? Czy ZUS powinien przedluzyc mi swiadczenie abym mógł dokonczyc rehabilitacje skoro we wskazaniach lekarza z prewencji mam - "dalsza rehabilitacja, rokuje powrót do pracy" ? Czy mam zrezygnować ze Szpitala Uzdrowiskowego z powodu braku środków na opłacenie pobytu ?
Umowa o pracę na czas określony ustała mi w trakcie zwolnienia lekarskiego po urazie kończyny dolnej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium poszpitalne z NFZ, ale na świadczeniu rehabilit.

Post autor: sztani »

Z tego co zrozumiałem to złożyłeś na dalsze świadczenie rehabilitacyjne i masz komisję o nastepny etap świadczenia . nie piszesz ile czasu już chorujesz i czy masz szansę na dalsze .. Fakt będąc na świadczeniu świecisz się w NFZ na czerwono (ZIP) ale masz zaświadczenie z ZUS ,że należą Ci się świadczenia ,jednak za każdym razem musisz wypisywać oświadczenie będąc u lekarza .Poczekaj do komisji . jeśli odmówią możesz zawsze (w ostateczności ) pójść na zasilek dla bezrobotnych . zdążysz się zapisać . Tylko jak podejdą do dalszego leczenia . Bo Zasiłek jest dla osób zdrowych. Podpisujesz ,że jesteś gotowy do podjęcia pracy.trudna sytuacja .Bądź dobrej myśli i czekaj na komisję . MOPS lub GOPS może w szczególnych sytuacjach przyznać ubezpieczenie na 3 miesiące . To szczególna sytuacja. :)
ODPOWIEDZ