zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: forumowicz »

Mnie się to nie dotyczy jeno mego kumpla,ja nie rabotaju na ZUS ,kocham wolność!
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: sztani »

Max pisze: 29 gru 2017 14:49 Poza tym zwolnienie wysyłasz pocztą zanim dojdzie to minie tydzień zanim wylosują to prawie wczasy miną,no tak zwolnienia elektroniczne by to przyśpieszyły bardzo
Poczta ale masz dwa dni na powiadomienie pracodawcy. ciężko jest skontrolować jak ktoś ma tydzień zwolnienia choć przy elektronicznych jest to możliwe nawet w tym samym dniu . Dlatego dążą do elektronicznych zwolnień. Tośmy się rozgadali. Przyjemnego urlopu dla kumpla tylko na Fejsa niech fotek nie wstawia z pobytu :) :) :)
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: forumowicz »

Pracodawca jak jest duży to mu wisi czy ktoś idzie na zwolnienie
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: forumowicz »

elementem terapii mogą być spacery, aktywność fizyczna czy wyjazd. W takiej sytuacji ZUS nie może podważyć prawa do zasiłku chorobowego, argumentując to nieobecnością pracownika w domu. Warto jednak poprosić lekarza o wydanie zaleceń z podpisem i pieczątką. Będzie to dowód dla ZUS-u w sytuacji sporu i wstrzymania wypłaty zasiłku.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: jan19557 »

Jeszcze jedna sprawa. Do kontroli pracownika na L-4 ma prawo również zakład pracy. Druga to, że nie wiem czy przy takiej kontroli lekarz wystawi zaświadczenie osobie chorej, że ma leczyć się na drugim końcu Polski. Czy ZUS to zaakceptuje, bardzo wątpię. Może jakaś specyficzna choroba upoważnia do takiego leczenia. U mnie w pracy , kilka tysięcy ludzi i zdarzały się przypadki kontroli. Gość podobnie jak twój kolega załatwił sobie L-4 i pojechał na wczasy , po powrocie złożył papiery o dofinansowanie do wczasów i jak system wyrzucił, że był w tym czasie na zwolnieniu to nie dostał żadnego dofinansowania, musiał zwrócić kasę do ZUS-u za L-4 i został zwolniony z roboty. Czy warto ryzykować w tych czasach odpowiedz sobie sam.
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: forumowicz »

ale kto tu mówi o załatwianiu czy ryzykowaniu,pisze o teorii i praktyce,ZUS potwierdził,jak należy zrobić ,i tyle
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: forumowicz »

przecież są różne choroby,przy niektórych wyjazd jest wskazany.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: jan19557 »

Skoro ZUS potwierdził to nie mamy nad czym dyskutować bo nie my decydujemy o tym. Może to kwestia interpretacji lokalnego NFZ. Różnie z nimi bywa. Powodzenia.
olenka989
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 sie 2014 17:42
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: olenka989 »

Też mam z tym problem,Czekam na termin wyjazdu do sanatorium z NFZ i też nie wiem czy nie będę musiała zrezygnować z rehabilitacji bo nie wiem czy dostanę urlop w danym terminie.Lekarz kierujący mnie na rehabilitację nie chce dać mi zwolnienia lekarskiego na czas pobytu w sanatorium.We własnym zakresie muszę załatwić sobie urlop :(
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: zwolnienie lekarskie a wyjazd poza miejsce zamieszkania

Post autor: p-siak »

Ciekawa sprawa z tymi zwolnieniami, bo podobnież dają na zabiegi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania.
A mogą powiedzieć:,,Nie dam, niech pan/pani umówi się po 15/16-tej".Więc przy sanatorium, tym bardziej
powinni dać, jeśli ktoś zgłasza, iż pracodawca robi problem.Nie ma jasnego przepisu jak to rozwiązać.Ciekawe
jak to w innych krajach wygląda?Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ