Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Jeśli masz jakieś preferencje co do miejsca i czasu, zadzwoń następnego dnia po uprawomocnieniu decyzji do Wydziału prewencji i spróbuj to ustalić. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. (lubelski ZUS).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Andrzej chyba nie wszędzie już tak jest jak piszesz . Z tego co się dowiedziałem to dają najbliższy wolny termin i nie ma znaczenia czy składałeś wniosek sam czy ZUS Ciebie wysyła na turnus . jedyna zmiana terminu może być wizyta specjalistyczna (udokumentowana) w czasie na który masz termin. tak podobno jest już w pomorskim ZUS . :(
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Sztani, zdaję sobie sprawę, że w każdym oddziale ZUS może być inaczej. Niewykluczone, że gdybym trafił na innego urzędnika, moja sprawa nie potoczyłaby się, tak jak się potoczyła. To jest moje, jak na razie jedyne doświadczenie z ZUS-em i do tego pozytywne.
Tak na marginesie, firma w której pracuję, współpracuje z ogólnopolskim koncernem, który ma kilka oddziałów wojewódzkich. Niby procedury w każdym oddziale są takie same, ale w szczegółach wymagania i tok postępowania są różne.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Zawsze warto spróbować , nic nie kosztuje prośba , a może rozczarujemy się ale pozytywnie :)
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

30 maja miałam komisje i w piatek chciałam dzwonic do zus w sprawie uzgodnienia terminu, a dzisiaj szok, telefon z zus zebym sobie podjechała po skierowanie do sanatorium bo mają dla mnie termin od jutra! Mam jechac do Róży do Ustronia. Wszystko pięknie, miałabym bliziutko, ok 50 km od domu, dzieci mogłyby mnie odwiedzic, ale nie wiem czy pojade, bo rana po wyciagnieciu sruby z wiezozrostu się nie goi... Od tygodnia jeżdżę na zmianę opatrunków do szpitala, w piatek mam kontrole i wtedy mam zapytać lekarza czy mnie puści. Jak nie to skierowanie oddaje do zus i bedziemy pisac o zmiane turnusu. Nie spodziewałam się że tak szybko mi coś znajdą. Chyba naprawdę chcą żebym szybciutko do pracy wróciła 😉
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

Niestety tak jak myślałam, lekarz nie wyraził zgody na mój wyjazd do sanatorium😭😭😭. Złożyłam w Zusie pismo z prośbą o przesunięcie o miesiąc, i znowu czekam...
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

I dzisiaj znów pismo z zus... Skierowanie do aleksandrowa kujawskiego do szpitala uzdrowiskowego. A moja noga nadal nie zagojona! Prosze powiedzcie czy jak znowu poprosze o zmiane turnusu to bede miala jakies konsekwencje z zus? Bo nie sądzę zeby mnie lekaz puscil... Za 2 tyg nie wygoi sie taka głęboka rana. W piatek mi zaszył dziure, ale jak sie bedzie goic to nie mam pojecia! Co mam zrobic? Pomocy!
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Witajcie. W poniedziałek wróciłam z sanatorium w Osieczku i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona!! Miejsce fajne, pomimo że nie ma nic w najbliższej okolicy, rehabilitacja może być, atmosfera była super, pogoda dopisała... Tyle przed wyjazdem miałam wątpliwości, ze nie będzie fajnie a tu się mile zaskoczyłam :)
Awatar użytkownika
ALDI 2004
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 08 cze 2016 18:05
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: ALDI 2004 »

A może ktos wrócił z Sobieszewa z Almy lub przebywa obecnie, to niech napisze, jak tam jest. Proszę. :D
grzes 111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 18 maja 2018 11:00
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: grzes 111 »

ja jadę 3-listopad -WIENIEC JUTRZENKA-KOMISJA -20-CZERWIEC -DZIŚ PRZYSZŁO-MOŻE KTOŚ JEDZIE W TYM TERMINIE OKOLICE ŁODZI
ODPOWIEDZ