Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Ja w czerwcu jadę. Byle pogoda była i jacyś fajni ludzie z którymi można pogadać, pośmiać się. Domyślam się że terapię są różne ;) ludzie też jeżdżą różni - jedni by się leczyć inni nie. Ale może po tych wszystkich zmianach od stycznia może i to się zmieniło i właśnie jadą po to by się leczyć, a nie balować etc. Życzę Fionka udanego wyjazdu :)
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Jak sama zauważyłaś są różni ludzi i ich priorytety, ale zapewne poznasz fajną grupę i miło spędzisz czas ,czego Ci serdecznie życzę :kwiat: Pozdrawiam :kwiat:
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Marcepan »

Palka ja też jadę w czerwcu do Wieńca do Jutrzenki, a właściwie od 26.06. Teraz jak zobaczyłam co mnie tam czeka to już się tak pozytywnie nie nastawiam. Wszystko jest płatne nawet basen 15 zł od godziny :( Rowery i kijki płatne. Masaże czy jakieś inne zabiegi, które chciałam dokupić na miejscu- ceny bardzo drogie. Wieczorki chociaż nie jestem fanką wstęp płatny :( Zostaje tylko spacer po lesie i kościół. Ja też jestem młodą osobą i obawiam się tej dziczy .Zastanawiam się czy nie zmienić miejscówki ale sama się o ten Wieniec prosiłam :lol:
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Marcepan pisze: 07 kwie 2018 18:26 Palka ja też jadę w czerwcu do Wieńca do Jutrzenki, a właściwie od 26.06. Teraz jak zobaczyłam co mnie tam czeka to już się tak pozytywnie nie nastawiam. Wszystko jest płatne nawet basen 15 zł od godziny :( Rowery i kijki płatne. Masaże czy jakieś inne zabiegi, które chciałam dokupić na miejscu- ceny bardzo drogie. Wieczorki chociaż nie jestem fanką wstęp płatny :( Zostaje tylko spacer po lesie i kościół. Ja też jestem młodą osobą i obawiam się tej dziczy .Zastanawiam się czy nie zmienić miejscówki ale sama się o ten Wieniec prosiłam :lol:
Ja bym się cieszyła jakbym miała basen nawet płatny. A tu nie mam tylko raz w tygodniu podobno dowożą do miejscowości obok (tych którym lekarza zleci basen). Dokoła same lasy i sady, kawiarenka też jest - darmowa! :D A poza tym... Natura i jeszcze raz przyroda :D ale nastawiam się pozytywnie że nie będzie tak źle jak piszą :)
Awatar użytkownika
dskowronska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 06 sty 2014 22:16
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: dskowronska »

Bardzo dziękuję za informacje okkasia1.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

:?: :?: :?:

Byłam w Wieńcu , spotkałam się ze skrajnymi opiniami , powiem tak : nie oceniajcie po cenach , baza zabiegowa naprawdę jest dobra , w każdym ośrodku wycena zabiegów jest i to trudno kwestionować . Jeśli chodzi o towarzystwo to każdy z nas ma wolną wolę i wybiera taki krąg znajomych jaki odpowiada. Tańce są drogie nie będę mówić , że nie ale to nie znaczy , że trzeba uczestniczyć w nich przez 5 czy 6 dni w tygodniu .

Marcepan oczywiście możesz podziękować za Wieniec i poprosić np Osieczek :roll:

Basen , proszę bardzo, najlepiej w miejscu zamieszkania :roll: będzie najtaniej ....

sorki jestem lekko zirytowana :|
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Bibi - jak ktoś jedzie na takie odludzie jak Osieczek nie swoim środkiem transportu to fajnie by było jakby jakaś baza kulturalna była na miejscu bądź jakoś nie daleko by można przejść na nogach. Spojrzałam na Wieniec wczoraj po wiadomości Marcepana i chyba tam trochę lepiej niż w Osieczku. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Z braku laku dobry kit - cieszę się, że w ogóle mnie wysłali, wiadomo, że każdy chciałby jechać w super miejsce, z widokami, sklepami, atrakcjami... Trzeba się cieszyć z tego co się ma - ja się nastawiam pozytywnie ;)
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Marcepan »

Palka Wieniec jest super wszystko nowoczesne. Była tam moja znajoma i chwaliła sobie. Ja nie narzekam i wcale nie chce zmieniać. Tylko ceny są wysokie. Nawet pomyślałam żeby jechać z kimś z rodziny. Niestety pobyt musi być max 14 dni żeby ta osoba była ze mną w pokoju. A koszt to 145 zł za dobe. To za 14 dni to b dużo. Ja sobie poradze jest las rowery i spacer. Lubie książki i będę czytać ;) Bardziej obawiam sie wszechobecnej klimatyzacji. Ponieważ mam alergie i długo nie mogę wytrzymać bo oczy łzawią i kicham. Tylko dlatego pomyślałam o zmianie .
polonistka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 16 sty 2015 20:32
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: polonistka »

Witam. Doczekałam się. 26.02. składałam wniosek, komisja 20.03 , dzisiaj decyzja o wyjeździe już w czwartek do Jedliny Zdroju. Miałam jeszcze do wyboru w tym samym terminie Sobieszewo, a wszystko załatwione z bardzo sympatyczną panią
w ZUS przez telefon. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Woww , ale tempo
cieszę się , że jesteś usatysfakcjonowana (przynajmniej terminem) .

Życzę Ci przede wszystkim dobrych zabiegów i ogólnie dobrego odpoczynku :)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ