Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
polonistka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 16 sty 2015 20:32
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: polonistka »

Zadowolona jestem głównie z tego, że to góry - choć nie wysokie , gdy mam wybór to zawsze one wygrywają. Co do samego sanatorium to opinie są różne, ja nimi się nie kieruję, zawsze jadąc zakładam , że będzie super i tak jest za każdym razem.
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Marcepan »

Bibi chodzi o to że nawet jakbym chciała wykupić sobie masaż to nie mogę w tym Wieńcu nawet prywatnie :( ponieważ zus nie wyraża na to zgody. Właśnie dzwoniłam i pytałam. Nie rozumiem dlaczego.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Marcepanko ;) ,
Na każdy zabieg , który chcemy dodatkowo mieć lekarz powinien wyrazić zgodę . Jeśli chodzi o NFZ , tam są 54 zabiegi , natomiast na turnusach ZUS tych zabiegów jest min 96-98? do 120 bodajże , jeśli lekarz wyrazi zgodę to możesz dokupić coś jeszcze , często niestety nie , a to dlatego , że taka ilość zabiegów jest wystarczająca dla pacjenta - większa może niestety zaszkodzić . Nie dyskutuję tutaj jakie są te zabiegi , często takie (sory za określenie) byle jakie ale faktem jest , że organizm jest dość mocno obciążony.

Marcepan , przecież Tobie lekarz może zaordynować masaż , tego nie wiesz co Ci zleci . Jeśli będziesz bardzo chciała , to w Wieńcu jest prywatny gabinet masażu (wychodząc z Jutrzenki po lewej stronie) , jak byłam tam niektórzy korzystali , niestety nie pamiętam ile kosztował .
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Marcepan »

Bibi ;) jade z ps więc lekarz może ale nie musi mi zapisać masaży. Jestem bardzo ciekawe jakie zabiegi mi zlecą ;)
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Jak będziesz na pierwszej wizycie lekarskiej to po prostu poproś , jeśli nie będzie wskazań do zaordynowania , to powiedz, że chcesz prywatnie

powodzenia :)
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Bozena321 »

Dzisiaj byłam na komisji w tomaszowskim ZUS-ie i lekarz orzecznik stwierdził, że nie stwierdza potrzeby rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej prowadzonej przez ZUS. Przez poprzednie trzy lata korzystałam z takiej rehabilitacji i chyba wystarczy :-( Moja koleżanka też otrzymała odmowę-coraz częściej słyszę o odmowie. Pozdrawiam oczekujących na komisję.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Przykro Bożenko, ale może spróbujesz jeszcze raz , po miesiącu ponownie złóż wniosek . Może trafisz na innego , bardziej życzliwego orzecznika . Sporo osób tak robi .
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Bozena321 »

W tym roku to chyba odpuszczę, a w przyszłym sie zobaczy jak się ułoży :-)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Bożenko w naszym województwie , tomaszowski oddział jest najbardziej rygorystyczny . Pisanie odwołania nie ma sensu ale warto jeszcze raz zrobić podejście.Ludzie piszą różne cuda . Dodzwoniłam się do departamentu i żadnych wytycznych nie maja co do ilości i częstotliwości wyjazdów . Jeżeli taką potrzebę stwierdzi orzecznik to rehabilitacja zostaje przeprowadzana. To słowa które usłyszałam . Faktem jest że szukają kasy ale to chyba wszędzie .
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Ewucha »

Witaj Elu jak przyjedziesz to juź bedzie namiot i reszta jednak drogi mi sie nie udało załatwić niechcą słuchać :lol: pozdrawiam Cie serdecznie
ODPOWIEDZ