Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: jan19557 »

Lekarz szpitalny może ci wystawić skierowanie pod koniec pobytu w szpitalu, nawet chcieli mnie zawieść karetką do sanatorium a później skierowanie wystawia lekarz rodzinny po dostarczeniu dokumentacji medycznej łącznie z wypisem. Nie może ci odmówić. Wnioski możesz złożyć do NFZ i do ZUS jednocześnie i czekać. Możesz też złożyć papiery do PEFRON o grupę inwalidzką( nie ma nic wspólnego z grupą inwalidzką z ZUS) która pozwoli ci na dofinansowanie do rehabilitacji w sanatorium , odpisy z PIT, ulgi na przejazdy, kartę parkingową itp. Po operacjach neurochirurgicznych masz duże szanse. Powodzenia
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Janie małe sprostowanie nie PFRON tylko PCPR, PFRON nie zajmuje się orzecznictwem . Miałem akurat poważną operacje na kregosłupie po wypadku. . Aby skorzystać z jakiegokolwiek turnusu potrzeba czasu po operacji min. 2-3 miesiące) . To co piszesz to może jest możliwe w kardiologii . Kolega prosto po zabiegu kardiologicznym odbył turnus w sanatorium i tu się zgodzę z Tobą
Lekarz może wystawić w szpitalu na leczenie poszpitalne .
Aby skorzystać z turnusu z dofinansowaniem z PFRON u nas przynajmniej mają dziec niepełnosprawne. a potem z ze stopniem znacznym a potem już pieniędzy nie ma dla innych grup . . I jak mi wiadomo (może się mylę ) to dla dorosłych jest rehabilitacja społeczna taka nazwę nosi. Dalej twierdze ,że z ZUS najszybciej i poszpitalne z NFZ tak jak napisałem wcześniej .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Z PCPR w sprawie orzeczenia to czas od złożenia i oczekiwania rzędu kilku miesięcy . :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: jan19557 »

Masz rację. Sory za błąd. :oops:
Jeśli chodzi o dofinansowanie z PEFRON-u też się zgadzam ale to już zależy od władz lokalnych i warunków do spełnienia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Janie niestety nie zbyt optymistyczne wieści mam , co raz mniej pieniędzy w kasie . Prawie w całym kraju zaostrzenia , więc i do 16 roku może być , że raz na 3 lata , umiarkowany może zapomnieć a znaczny raz na 5 lat a opiekun marne grosze . Tak to będzie wyglądało jeżeli nic się nie zmieni .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Czyli dobrze napisałem . Dzisiaj u nas z umiarkowanym zapomnij . można składać ale komisja PCPR odrzuci i tak :)
Zakupy z dofinansowaniem z PFRON (sprzęt rehabilitacyjny tez początek roku bo kasy nie mają .
Składam o dofinansowanie ""Aktywny Samorząd"" i to w kwietniu (rozpatrywanie).
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Wczoraj u mnie w pracy była ogólna debata na ten temat . Cięcia, cięcia , jeszcze raz cięcia . Nawet limit na pampersy zminimalizują :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Na dodatek projekt unijny Pomocna Dłoń dobiega końca a my obrażeni więc nie wiadomo co dalej :?: :?: :?: :( :( :(
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1706
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: p-siak »

Witam, będzie dobrze.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Też tak myślę :)
ODPOWIEDZ