Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: woytek »

Zależy co masz w karcie wypisu ze szpitala,za ile czasu wskazana rechabiltacja . Na pewno będziesz miała komisję w ZUSie i dostaniesz sanatorium z odgórnie. Możesz się starać także z NFZ na poszpitalne, jest to szybki przydział i darmowy pobyt.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

jest okazja wyjazdu na tz. ""poszpitalne ""z NFZ wyjazd w przeciągu 6 miesięcy . Po operacji złozyłem sam i do ZUS i do NFZ wyjazd prawie mi się pokrywał z terminami .
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

A jak się o takie sanatorium starac? Muszę mieć cos od lekarza prowadzącego czy sama sie zgłosić do zus i nfz z historią choroby? Dziękuję za odpowiedzi, jesfem całkiem zielona w tym temacie, dlatego tutaj szukam wsparcia😉. Już sobie wykupilam pakiet rehabilitacji prywatnie, na nfz mam dopiero na sierpień. Chcę jak najszybciej wrocic do pracy, niestety nie stać mnie żeby ciagle płacić za zabiegi
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Jeden i drugi wyjazd na rehabilitację wypisuje lekarz rodzinny ( nie musi specjalista) . Są dwa różne druki Do ZUS i NFZ . Na wyjazdy składasz te same dokumenty(wypisy, badania, zdjęcia TK czy MRI, kopie) Wniosek do ZUS składasz osobiście najbliżej miejsca zamieszkania i czekasz na komisję. Do NFZ możesz wysłać. We wniosku z NFZ lekarz napisał mi na pierwszej stronie u góry leczenie poszpitalne po zabiegu. Druki można pobrać ze strony NFZ i ZUS . Najlepiej z ZUS składać samej nie czekać aż Ciebie wyślą byle gdzie . Mimo zmian od nowego roku w tematyce wyjazdowej opisanej wcześniej w tym temacie masz zawsze jakieś realny wpływ gdzie pojedziesz .
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

Bardzo dziekuje. W piatek mam kontrole u ortopedy i zaczynam działac
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

pobierz druk ze strony NFZ i ZUS i poproś ortopedę aby wypisał wnioski. Bedzie szybciej
mami1
Posty: 4
Na forum od: 07 wrz 2017 13:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: mami1 »

Witam ,Jestem nowa na forum sanatorium z zus. Jadę od 19.06. do Zefira w Krynicy Morskie , czy ktoś z Państwa był w tym roku w tym sanatorium. Interesują mnie warunki lokalowe i rehabilitacja.Czy prywatnie teź można wykupić?.Proszę napiszcie coś o tym miejscu , bo bardzo mało jest wpisów.
mami1
Posty: 4
Na forum od: 07 wrz 2017 13:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: mami1 »

mami1 pisze: 09 maja 2018 23:05 Witam ,Jestem nowa na forum sanatorium z zus. Jadę od 19.06. do Zefira w Krynicy Morskie , czy ktoś z Państwa był w tym roku w tym sanatorium. Interesują mnie warunki lokalowe i rehabilitacja.Czy prywatnie teź można wykupić?.Proszę napiszcie coś o tym miejscu , bo bardzo mało jest wpisów.
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

Złożyłam dziś wniosek o rehabilitacje do zus,mam czekac na komisje, chciałam też do nfz, ale nie zauważyłam że na tym skierowaniu lekarz zaznaczył szpital rehabilitacyjny a nie sanatorium, wiec mam nie zalatwiac nic przez nfz tylko sama mam sobie znalesc szpital rehabilitacyjny i załatwić pobyt... Wiecie coś w tym temacie?
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: woytek »

składaj wniosek do nfz
ODPOWIEDZ