Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

Byłam w Nfz to Pani powiedziała ze sama mam sobie dzwonić po szpitalach które prowadzą rehabilitacje i tam załatwić pobyt na takiej samej zasadzie jak pobyt w szpitalu... Ale chyba jakaś niedoinformowana była bo wogole nie wiedziała o co mi chodzi! Jutro podjadę sobie do innego oddziału nfz, mam nadzieję że tam mnie bardziej profesjonalnie potraktują😑
nela69
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 15 maja 2018 18:14
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: nela69 »

Witam wszystkich. Dzisiaj miałam lekarza orzecznika w sprawie prewencji rentowej. Turnus rehabilitacyjny przyznany, teraz tylko mam czekać do 3 tygodni na pismo z ZUS-u na termin i miejsce wyjazdu.Lekarz bardzo, miły, kulturalny i pozytywnie nastawiony do pacjenta. Ponieważ była to moja pierwsza wizyta w ZUS-ie byłam trochę sceptycznie nastawiona szczególnie po tym jak słyszy się opinie o lekarzach orzecznikach, w moim przypadku było to akurat bardzo miłe zaskoczenie :) Teraz czekam na informacje o miejscowości i terminie wyjazdu. Życzę wszystkim powodzenia w staraniu się o rehabilitację, miłych lekarzy i fajnych miejscowek :D
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: woytek »

eweli1982 pisze: 14 maja 2018 14:21 Byłam w Nfz to Pani powiedziała ze sama mam sobie dzwonić po szpitalach które prowadzą rehabilitacje i tam załatwić pobyt na takiej samej zasadzie jak pobyt w szpitalu... Ale chyba jakaś niedoinformowana była bo wogole nie wiedziała o co mi chodzi! Jutro podjadę sobie do innego oddziału nfz, mam nadzieję że tam mnie bardziej profesjonalnie potraktują😑
składaj wniosek nic nie wspominając o tym co masz.udaj się do innego lekarza i na pewno wypisze dokument do nfz
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: lawenda »

Witam. :kwiat:
Czy ktoś mi podpowie, jaki jest czas oczekiwania na komisję w dolnośląskim ZUS-ie, od momentu złożenia wniosku na rehabilitację.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: tico22 »

Witaj, z lektury forum i z własnego doświadczenia wnioskuję, że czas oczekiwania jest nie dłuższy niż cztery, pięć miesięcy, a w sezonie jesienno-zimowym jeszcze krótszy :D.
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

A czy na skierowaniu do sanatorium z nfz koniecznie musze miec wynik rtg płuc? Dodam że staram się o sanatorium poszpitalne, pooperacyjne i pani w nfz mi tego nie przyjęła bo nie mam rtg płuc....
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: tico22 »

Witaj, w moim przypadku każdorazowo przy wysyłaniu wniosku do NFZ był dołączony wynik z Rtg. Ostatnio nie miałem robionego zdjęcia ale miałem wynik z Tk płuc. I wniosek został przyjęty. Widocznie jest taki wymóg.
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Dotka »

eweli1982 pisze: 16 maja 2018 20:15 A czy na skierowaniu do sanatorium z nfz koniecznie musze miec wynik rtg płuc? Dodam że staram się o sanatorium poszpitalne, pooperacyjne i pani w nfz mi tego nie przyjęła bo nie mam rtg płuc....
Nie wiem czy jest konieczne, ale ja nie miałam. Jestem zakwalifikowana na szpitalne leczenie uzdrowiskowe doroslych i czekam na przydział
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: lawenda »

Dziękuję tico22. :kwiat:

Pozdrawiam. :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

eweli1982 pisze: 16 maja 2018 20:15 A czy na skierowaniu do sanatorium z nfz koniecznie musze miec wynik rtg płuc? Dodam że staram się o sanatorium poszpitalne, pooperacyjne i pani w nfz mi tego nie przyjęła bo nie mam rtg płuc....

Eweli , bardzo możliwe, że na wniosku lekarz napisał coś o rtg stąd reakcja urzędnika NFZ.
Kochana zrób fotkę , dołącz i będziesz miała spokój
ODPOWIEDZ