Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Tojka pisze: 18 maja 2018 12:33 a nie kończy Ci sie czasami jakieś świadczenie zusowskie podczas turnusu prewencyjnego?
Wyliczyłam że to będzie 6 tygodni przed.182 dniami więc pewnie wzywają żeby sprawdzić czy nie potrzebuje tego świadczenia rehabilitacyjnego.
Eurocent
Posty: 3
Na forum od: 19 maja 2018 12:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Eurocent »

Wiadomości z ostatniej chwili w telgraficznym skrócie

- ZUS KRAKÓW

- wniosek wystawiony przez lekarza a specjalizacji RECHABILATACJA MEDYCZNA 16.03.2018

- wniosek złożony w oddziale ZUS Kraków 21.03.2018 i po około trzech tygodniach

- " zaproszenie '' na badanie przez lekarza orzecznika na dzień 25.04.2018 i wówczas otrzymałem Orzeczenie w sprawie potrzeby rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym

- w myśl nowych obowiązujących przepisów listem zwykłym dnia 18.05.2018 zostałem poinformowany o terminie tj. 12.08.2018 miejscu Wysowa Zdrój na RECHABILITACJĘ LECZNICZĄ W RAMACH PREWENCJI RENTOWEJ ZUS.

Powodzenia
Edyta12345
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 06 kwie 2018 14:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Edyta12345 »

Palka, ja myślę, że dostałaś wezwanie do ZUSu w sprawie weryfikacji Twojego L4. Nie ma to nic wspónlego z Twoim wyjazdem do sanatorium.
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Edyta12345 pisze: 19 maja 2018 14:07 Palka, ja myślę, że dostałaś wezwanie do ZUSu w sprawie weryfikacji Twojego L4. Nie ma to nic wspónlego z Twoim wyjazdem do sanatorium.
Może i tak być. Pójdę to się dowiem :)
grzes 111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 18 maja 2018 11:00
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: grzes 111 »

dokąd wysyła łódzki zus może ktoś wie
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Jestem tu nowy, aczkolwiek od kilku miesięcy, kiedy zacząłem myśleć o sanatorium regularnie przeglądam forum jako czytelnik. Muszę przyznać, że forum jest kopalną wiedzy sanatoryjnej i okołosanatoryjnej. Tyle wstępu.
Jestem na dobrej drodze do wyjazdu z ZUS. Wniosek złożyłem 25.04, komisja - 21.05. i decyzja - jeszcze nieprawomocna - rehabilitacja w systemie stacjonarnym w zakresie układu oddechowego. Przebieg komisji: pani orzecznik przejrzała dokumentację, odpytała o dolegliwości, zmierzyła moje gabaryty, ciśnienie i osłuchała, po czym wydała decyzję jak wyżej. Na moje pytanie o możliwość wyboru miejsca rehabilitacji, uprzejmie powiedziała że to nie jej kompetencje. Następnego dnia zadzwoniłem do oddziału ZUS z pytaniem o możliwość uzgodnienia miejsca i terminu - otrzymałem odpowiedź żebym zadzwonił 15 dnia po komisji między godz. 10-13, to spróbujemy wszystko ustalić.
Muszę przyznać, że byłem lekko zaskoczony przebiegiem zdarzeń, mając w pamięci wypowiedzi innych Forumowiczów.
Teraz uzbrojony w cierpliwość czekam. Mam nadzieję, że z pozytywnym skutkiem.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Witaj na forum Andrzeju :D to miłe ,że trafiłeś na tak sympatyczną panią.
Teraz zastanów się gdzie chciałbyś pojechać bo z pewnością pani zaproponuję Ci kilka miejscowości. Życzę powodzenia i dobrego wyboru.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Wybór jest niewielki dla oddechówki ZUS. Wieniec Jutrzenka lub Ustroń Równica. Ale jak to bywa: osiołkowi w żlobu dano ....
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Jutrzenka to nowoczesne sanatorium z wieloma atrakcjami, natomiast Ustroń to raj dla kochających góry :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

O obu sanatoriach czytałem opinie, oglądałem zdjęcia. Jeśli chodzi o góry, to wolę bardziej skaliste i strzeliste, a najlepiej zalec nad Czarnym Stawem Gąsienicowym i paść oczy widokami. W Ustroniu, przy zabiegach przed i popołudniowych nie będzie czasu na wędrówki. Dodatkowo przerażają mnie tłumy wakacyjnych turystów (myślę,że wyjazd będzie pod koniec wakacji). Wieniec będzie chyba spokojniejszy.
ODPOWIEDZ