Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Peonio , a niektórzy mówią , że to dziura (Wieniec) ;) :lol: , szkoda, że nikt nie opisał turnusu z układu oddechowego.

Ustroń ostatnio ocenił Sztani i Zbyszek
MATYLDA77
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 28 paź 2017 20:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: MATYLDA77 »

Andrzej1958 pisze: 23 maja 2018 19:42 Jestem tu nowy, aczkolwiek od kilku miesięcy, kiedy zacząłem myśleć o sanatorium regularnie przeglądam forum jako czytelnik. Muszę przyznać, że forum jest kopalną wiedzy sanatoryjnej i okołosanatoryjnej. Tyle wstępu.
Jestem na dobrej drodze do wyjazdu z ZUS. Wniosek złożyłem 25.04, komisja - 21.05. i decyzja - jeszcze nieprawomocna - rehabilitacja w systemie stacjonarnym w zakresie układu oddechowego. Przebieg komisji: pani orzecznik przejrzała dokumentację, odpytała o dolegliwości, zmierzyła moje gabaryty, ciśnienie i osłuchała, po czym wydała decyzję jak wyżej. Na moje pytanie o możliwość wyboru miejsca rehabilitacji, uprzejmie powiedziała że to nie jej kompetencje. Następnego dnia zadzwoniłem do oddziału ZUS z pytaniem o możliwość uzgodnienia miejsca i terminu - otrzymałem odpowiedź żebym zadzwonił 15 dnia po komisji między godz. 10-13, to spróbujemy wszystko ustalić.
Muszę przyznać, że byłem lekko zaskoczony przebiegiem zdarzeń, mając w pamięci wypowiedzi innych Forumowiczów.
Teraz uzbrojony w cierpliwość czekam. Mam nadzieję, że z pozytywnym skutkiem.
potwierdzam wszystko o czym napisałeś, nasz ZUS być może jest ewenementem :) począwszy od komisji poprzez Panie z pokoju przydziałów, życze udanego wyboru miejsca i czasu rehabilitacji :) zresztą podobną opinie mam o lubelskim NFZ, naprawde w porównaniu z innymi regionami Polski u nas nie jest źle :kwiat:
MATYLDA77
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 28 paź 2017 20:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: MATYLDA77 »

Andrzej1958 wydaje mi sie że jednak na koniec wakacji to nie licz ;)
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Peonio, czytałem o Ustroniu, Nie pamiętam kto, ale o Wieńcu była bardzo bogata opinia. Zabiegi chyba podobne. Plus dla Wieńca - słaby zasięg komórek (szef nie będzie nękał) ;).
Matylda, marzenia są za darmo.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Powodzenia Andrzeju :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zbigniew165 »

Andrzej 1958 byłem w Ustroniu w styczniu 2018 r i przy moim stoliku siedział kolega. który w 2017 r był w Wieńcu na oddechówce i stwierdził, że miał tam lepsze warunki bytowe i miał zabiegi mokre takie jak, kąpiele w solance, grotę solną, gimnastykę w basenie i masaże. O tych zabiegach w Ustroniu możesz pomarzyć albo zapłacić i je brać w czasie wolnym. My mieliśmy w Równicy tylko inhalację pneumatyczną, gimnastykę na sali i prądy na inne schorzenia. Rozmawiałem z innymi kuracjuszami,z naszego oddziału pulmonologi i potwierdzili tą opinię o Wieńcu.Tak, że ja po zebraniu tych opinii w przyszłym roku jadę do Wieńca jeżeli będzie do wyboru tylko Wieniec i Ustroń z pulmonologi. Pobyt w Ustroniu nic mi nie pomógł w leczeniu astmy. Połowa oddziału była chora na anginę lub grypę i nikt nie miał mokrych zabiegów.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Wielkie dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Andrzej1958 »

Przyjmuję każdą sugestię. Mój staż sanatoryjny dotyczy zamierzchłych czasów (ponad 30 lat temu). Inne czasy inne procedury, tak że wszystko jest dla mnie nowe.
nena
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 28 wrz 2013 07:56
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: nena »

Wniosek złożony 16-04-2018, 02-05-2018 miałam komisję - 24-05-2018 otrzymałam listem zwykłym skierowanie - Gołdap Sanatorium Wital. Byłam tam w ubiegłym roku w listopadzie, teraz jadę w październiku, więc nie jest źle ;) Rehabilitacja jest tam na przyzwoitym poziomie ale przydałaby się zmiana klimatu ... :roll:
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Slodziak_2 »

No i stało się - jakiś czas temu złożyłem skierowanie w ZUS'ie i czekam.... czekam... ponad 2 tygodnie i nic - zostałem wezwany w innej sprawie przed oblicze urzędnicze w ZUS i przy okazji zapytałem się ile się czeka na wezwanie przed komisję: "Panie - tak przynajmniej z miesiąc - do 2-ch"
"Zus zatrudnia lekarzy, którzy są już przeważnie na emeryturze - bo tylko tacy się godzą pracować jako orzecznicy"... itp itd ;)
I tak się zastanawiam - co będzie dalej.
ODPOWIEDZ