Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Świętokrzyskie , jeżeli się nie mylę . Chyba najbliżej masz do Stalowej Woli , bo do Osieczka to coś ok. 300 km . No tak Świętokrzyskie nie małe ;)
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Dotka »

Niestety ok 150 ;) Jeżeli będę miała pecha, to oczywiście będę się odwoływać, czy coś to da nie wiadomo. Mnie nie interesują żadne parkietoterapie itd, tylko porządna rehabilitacja :) Przez ten Osieczek zaczęłam myśleć o leczeniu poszpitalnym w szpitalu uzdrowiskowym z NFZ, tylko nie wiem czy juz nie za późno. Na to pismo z ZUS czekam jak na szpilkach, mam nadzieję że los będzie łaskawy dla mnie, strach jednak jest.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: jan19557 »

Informacji możesz spodziewać się do końca miesiąca czyli w każdej chwili. Pomyślnej decyzji i szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Doskonale Cię rozumie , mam tak samo . Czekam już ponad tydzień , więc myślę że za max. 10 dni powinnam coś wiedzieć . Osieczek z moją alergią to prawie wyrok , Poddębice zeszły na psy a i wspomnienia mam nie ciekawe , z pobytów szpitalnych. Czekamy i zdrowaśki odmawiamy. ;)
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Dotka »

Dobrze napisane Elu :) Oby szybko przyszło pismo z właściwym kierunkiem. Lekarz mówił, że 2 tygodnie jest na odpowiedź, jednak na grupie na Facebooku dziewczyna pisała, że stawała na komisji bodajże 17 grudnia i już ja potraktowali na nowych zasadach, a pismo z miejscem i terminem dostała dopiero 15 stycznia więc prawie miesiąc czekała na odpowiedź: /
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Czytałam, dla tego liczę jeszcze ok. 10 dni, minimum a i tak nam zasugerowano w tym magicznym pokoju , gdzie kiedyś wybór dawano. Czekamy i szlaki dla innych przecieramy :lol:
8asia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 sty 2018 15:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: 8asia »

Składałam tylko do Zus. Szczerze powiedziawszy nigdy nie jeździłam po sanatoriach i nie bardzo wiedziałam jak to ugryźć. Lekarz rodzinny mówiła mi że na sanatorium poszpitalne może skierować tylko lekarz ze szpitala gdzie byłam leczona i jakoś to sobie odpuściłam. Jestem z Białegostoku i Augustów jest najbliżej, więc za bardzo nie miałam wyjścia. Dalej chyba bym nie dojechała.
8asia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 sty 2018 15:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: 8asia »

Jula6 jestem na zwolnieniu, w połowie marca kończy się mi 180 dni, więc pewnie po sanatorium wrócę do pracy, o ile mnie tam ozdrowią. Jak na razie czarno to widzę.
Jula6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2018 20:43
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Jula6 »

8asia gdzie byłaś operowana?kto Ci wystawia zwolnienia i kto wypełnił wniosek o sanatorium?też jestem z Bialegostoku i dopiero te forum rozjaśnia mi sprawę z sanatoriami...30 stycznia kończy mi sie zwolnienie pooperacyjne od neurochirurga i nie wiem kto ma mi dalej je przedłużać,czy nadal neurochirurg czy neurolog czy może rodzinny,tak samo nie wiem do kogo mam iść z wnioskiem o sanatorium,a jak w ogóle sie czujesz?
Jula6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2018 20:43
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Jula6 »

Chcialabym pojechać do sanatorium ok kwietnia,a potem wrócić do pracy,mam nadzieję,że do tego czasu sie wykuruje...
ODPOWIEDZ