Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sylwia166 »

Hej ja dwa razy stawałam przed orzecznikiem i dwa razy przed tym samym, więc jest to możliwe. Na szczęście dobrze trafiłam, bo dwa razy skierowanie na rehabilitację stacjonarną. Odstęp między obiema komisjami 7 miesiecy zus Warszawa więc duży.
A teraz czekam, na termin i miejsce, pisałam podanie o wakacje, bo pracuję w szkole a jak będzie to się zobaczy.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Witam i Ja się pochwalę, otrzymałam orzeczenie o wyjeździe stacjonarnym w klimacie nadmorskim. O terminie i miejscowości zadecyduję Warszawka w przeciągu miesiąca. Pozdrawiam :kwiat:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: p-siak »

Gratulacje.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Beza
Posty: 1
Na forum od: 12 lut 2018 19:26
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Beza »

Witam. Ja 2 razy stałam przed lekarzem orzecznikiem. Pierwszy raz trafiłam na baardzo niemiłego Pana (kilka lat temu). Drugi raz dane mi było spotkać się jeszcze raz z orzecznikiem, jednak w innej już miejscowości - 23.01.2018r. Hmmmm....tak sobie myślę, że obaj Panowie chyba przed rozpoczęciem dnia pracy założyli identyczną maskę, z identycznej firmy, w identycznym kolorze... Chociaż w zasadzie ten drugi był gorszy-obrażał, gnoił i próbował nadużywać swoich uprawnień. Po mojej ostrej reakcji stwierdził, że jestem bardzo znerwicowana, ale sanatorium przyznał. Dzisiaj dostałam właśnie pismo, że mam jechać do Wieńca Zdroju 10.04.2018r. Pierwszy raz w życiu będę w sanatorium. Jestem pełna obaw jak ja wytrzymam tam 24 dni. Niby jak sprawdzałam to i okolice są piękne, i jest gdzie pospacerować, i w zasadzie samo sanatorium jest duże, więc na pewno znajdzie się ktoś do kogo będzie można "giembę" otworzyć.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Marysia65 »

Peoniu Gratuluję :kwiat:
Teraz to tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, by choć telepatycznie przenieść się gdzieś nad Bałtyk :D
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Marysiu, mam takie malutkie marzenie co do miejscowości ale nie powiem bo nie chcę zapeszyć :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Grzegorz DG »

Odnośnie tego zarządzenia ZUS tutaj cytowanego dotyczącego ilośći wyjazdów.Zus centrala mówi że nie ma takiego zarządzenia czytałem post osoby która dzwoniła i się pytała.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Potwierdzam.Jeżeli coś piszemy to dobrze by było to sprawdzić.Departament odpowiada że nie ma takiego zarzadzenia.Tak samo jak i nie decyduję o miejscu i terminie rehabilitacji stacjonarnej.Faktycznie nikt nam nie da skierowania po komisji ,bo musi upłynąć termin odwoławczy,więc i dostępność obiektów może ulec zmianie..Jeżeli to centralnie by rozdzielano to musieli by zatrudnic cały sztab ludzi,a w oddzialach ,coby robili?
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Co centrala "mówi" i gdzie można odczytać ten post .Sąsiadka emerytka pracująca ,chciałaby raz jeszcze skorzystać z wyjazdu z prewencji rentowej ZUS, bo na prywatne wczasy z zabiegami nie stać ją, w NFZ trzeba płacić za pokój, klimatyczne,i za bilety a w ZUS to powiedziała mi wczoraj ,że wszystko gratis,nawet na bilety zwracają, dlatego tylu chętnych jest na takie wyjazdy rehabilitacyjne.
ODPOWIEDZ