Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Dlatego musi być ścisła ;) kontrola przez kontrolerów ZUS dot.zasadności takich wyjazdów .Sprawdzić , dlaczego ubezpieczony zaliczył kilka rehabilitacji i bez braku efektów poprawy zdrowia i jeszcze składa ponownie wniosek, jaki lekarz mu je wystawia i dlaczego ? To może takiego chorego skierować na Komisję d/s orzekań rentowych jeśli tak ciągle choruje i pracuje.Przecież ktoś może czeka na jego msce np; po operacji, po wypadku, matka z chorym dzieckiem na płuca czy silną alergię, osoba po zawale serca , po operacjach kardio, biodra , to rozumiem, takie osoby muszą odbyć rehabilitację ,ale że X czy Y musi 5ty raz jechać i jechać i wybierał sobie miejscowość jak tutaj odczytałem na tym forum.To co zobaczył mój znajomy na turnusie sanatoryjnym NFZ po przejściu na emeryturę ,pierwszy raz w życiu pojechał, zszedł po wodę mineralną do kawiarenki i bardzo się zirytował , o co tutaj chodzi ? pomyślał, ,co to za chorzy ,muzyka gra ,wszystkie stoliki zajęte przez tych młodych ludzi z ZUS, melodie taneczne :lol: ...
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Wiecie, tak czytam i jestem trochę zniesmaczona. Zostawmy te oceny bo to do niczego nie prowadzi , mamy tu pisać o turnusach ZUS-owskich 2018 .

Paluszek mi świerzbi żeby odnieść się do niektórych wypowiedzi ale gdybym napisała szczerze i otwarcie co niektórych bym dotknęła i wywołała zbędną dyskusję.

Ktoś napisał , że Nowy Zdrój w Polanicy rezygnuje z turnusów ZUS, szkoda miałam chęć tam pojechać .

Dobrych rehabilitacji życzę :)
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 94
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zuza-zuza »

sztani pisze: 14 lut 2018 10:25 Zuza jeśli byłaś na turnusie ZUS to pewnie sama wiesz jak to wszystko na miejscu wygląda .
Byłam raz i pewnie to zbyt mało by mieć tzw twarde dane, ale obserwacje swoje mam, opisałam je gdzieś powyżej.
Jeśli o mnie chodzi, to nawet rehabilitacja ambulatoryjna by mi pasowała, tyle, że 100 km w jedną stronę codziennie dojeżdżać - kosmiczny absurd.

Póki co czekam na wezwanie do ZUSu - pojadę nie licząc na nic, a jak będzie - zobaczymy.

PS przyjrzałam się liście ośrodków ZUS na 2018 i ... Lądek Zdrój zniknął? Szkoda.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1705
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: p-siak »

Witam, ambulatoryjnych ZUS ma zaledwie kilka/w dużych miastach wojewódzkich/ i dojeżdzanie
nawet te 30 km, to nie bardzo skórka za wyprawkę.Marny to byłby bonus Zakładu dla osoby,która
mieszka w takiej odległości od ambulatorium.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

witam,mam pytanie z innej beczki: jak ktoś jest nauczycielem i chce jechać tylko w wakacje,ZUS bierze to pod uwagę?
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: kuty »

Max pisze: 14 lut 2018 12:42 witam,mam pytanie z innej beczki: jak ktoś jest nauczycielem i chce jechać tylko w wakacje,ZUS bierze to pod uwagę?
Mam znajomych nauczycieli i pisali prośbę że mogą tylko w okresie wakacyjnym odbyć kurację, i im się udało. Ale było to jeszcze przed zmianami....!!!
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 94
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zuza-zuza »

kuty pisze: 14 lut 2018 12:54
Mam znajomych nauczycieli i pisali prośbę że mogą tylko w okresie wakacyjnym odbyć kurację, i im się udało. Ale było to jeszcze przed zmianami....!!!

.... i znowu - wszystko zależy od oddziału:)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zawiela »

Max pisze: 14 lut 2018 12:42 witam,mam pytanie z innej beczki: jak ktoś jest nauczycielem i chce jechać tylko w wakacje,ZUS bierze to pod uwagę?
Znajoma z Ełku jest nauczycielką,jeździła tego roku na ferie.Pisała podanie i rozpatrzyli pozytywnie.
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: ricolo666 »

sztani pisze: 14 lut 2018 10:25 Zuza jeśli byłaś na turnusie ZUS to pewnie sama wiesz jak to wszystko na miejscu wygląda . Większość jedzie się rehabilitować ,poprawić stan zdrowia ale jest ta nieliczna (mam nadzieję ) grupa która nie wie po co przyjechała . Jak poczytasz ich posty tu na forum to przyznasz rację . Z tym morzem i tańcami wcale nie było do Ciebie i źle to odebrałaś . Każdy chce fajne miejsce bo lepsze samopoczucie a przy okazji jest gdzie pochodzić i pozwiedzać to sprzyja rehabilitacji . Napisałem ,że ZUSowi nie ważne miejsce gdzie nas wysyła bo patrzy na rehabilitację i to co napisze lekarz w wypisie z turnusu. (chyba najbardziej ) Byłem kilka razy więc wiem jak to wygląda i Ty pewnie też . jeśli poczułaś się urażona moim wpisem to sorki Pierwsze zdanie było do Ciebie a pozostały tekst to polemika na temat wyjazdów i pobytów na turnusach . Świadomie piszę "" turnus "" gdyż nie jest to wyjazd do sanatorium
Dlatego moze zostal zaostrzony tryb przyznawania orzeczen na wyjazdy sanatoryjne w celach rehabilitacyjnych a nie wylacznie rozrywkowych i blokowanie miejsc naprawde potrzebujacym ,i to uwarzam na plus ,a inna sprawa to szukanie oszczednosc na 500 +,czy tez dla rezydetow.POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: ricolo666 »

Max pisze: 14 lut 2018 12:42 witam,mam pytanie z innej beczki: jak ktoś jest nauczycielem i chce jechać tylko w wakacje,ZUS bierze to pod uwagę?
Siostra jezdzi i jest nauczycielka ,raczej dostaje w wakacje ,raz miala pod koniec wrzesnia to ratowala sie L4.pOZDRAWIAM
ODPOWIEDZ