Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: andrzej590 »

Npiszcie opinie o strozach .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Andrzej wpisz w wyszukiwarkę Forumową miejscowość i nazwę ośrodka od tego zacznij jest tego sporo.
tu masz link i najpierw od tego zacznij . miłej lektury

https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/search.php?keywords=Str%C3%B3%C5%BCe

tu zaśmiecasz inny temat :)
iwiija
Posty: 1
Na forum od: 20 lut 2018 14:10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: iwiija »

Byłem na komisji. Sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS przyznane ale dopiero pocztą po uprawomocnieniu się decyzji otrzymam informację kiedy i gdzie jadę. Wiecie może czy można mieć wpływ na miejsce i termin wyjazdu? Ktoś próbował coś w tej kwestii? pozdrawiam
Kuracjuszka_08
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 09 lut 2018 19:22
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Kuracjuszka_08 »

Ja też czekam na pismo o terminie i miejscu i napewno będę musiala zmienić termin miejsce niekoniecznie. Więc zobaczymy jak to ugryźć. Trzeba będzie jechać do zusu i próbować . Od czegoś trzeba zacząć. ;) :)
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sylwia166 »

iwiija pisze: 20 lut 2018 14:15 Byłem na komisji. Sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS przyznane ale dopiero pocztą po uprawomocnieniu się decyzji otrzymam informację kiedy i gdzie jadę. Wiecie może czy można mieć wpływ na miejsce i termin wyjazdu? Ktoś próbował coś w tej kwestii? pozdrawiam
Witaj
Ja skladalam podanie o sanatorium w terminie wakacyjnym i pani z zusu w Warszawie zadzwoniła do mnie po uprawomocnieniu decyzji aby ustalić termin i wtedy udalo mi się też wynegocjować miejsce.
Maria2603
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 23 kwie 2017 21:33
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Maria2603 »

Mam pytanie, czy ktoś wie ile powinno być zabiegów przez cały turnus? Jestem akurat na rehabilitacji i dostałam w sumie 95 zabiegi. Chyba powinno być trochę więcej.
Eeewka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 11 lut 2018 22:17
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Eeewka »

Na początku lutego otrzymałam sanatorium z systemie stacjonarnym. Znając już decyzję lekarza orzecznika, poszłam do pokoju gdzie kiedyś były przyznawane miejsca i terminy wyjazdów. Zapytałam, czy jest możliwość otrzymania sanatorium chociaż mniej więcej w określonym terminie. Bardzo miła Pani zapytała mnie jaki termin mi odpowiada i czy mam określone oczekiwania co do miejsca. Po trzech tygodniach otrzymałam skierowanie z wybranym przez siebie miejscem i w terminie, który zaproponowałam.
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 94
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zuza-zuza »

Eeewka pisze: 20 lut 2018 19:37 Po trzech tygodniach otrzymałam skierowanie z wybranym przez siebie miejscem i w terminie, który zaproponowałam.
W jakim mieście taka przychylność?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5056
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zbigniew165 »

Maria 2603 ja miałem przez cały turnus w Równicy na pulmonologi teraz w styczniu 144 zabiegi. Wliczali w te zabiegi relaksacje i szkolenia ZUS
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tojka »

Maria2603, ale czy 95 to jest razem z formami oddzialywania psychologicznego i z edukacja zdrowotna - bo jesli tak to za mało, ale jesli to jest liczba "czystych" zabiegów to ok.
W ub. roku na narząd ruchu miałam kinezyterpia 37, fizykoterapia 52 = 99
natomiast 2 lata temu na OGP miałam kinezyterapia 72 fizykoterapia 33 = 105
o ile dobrze pamiętam, to na którymś z turnusów lekarz mi mówił, że 95 (lub 96) to minimum - mi niestety nie w każdym ośrodku (ze względu na choroby wspólistniejące) moga zagwarantowac różnorodonośc zabiegów - spójrz na powyższe zestawienie jak rożne sa ilości w kinezoterapii i fizykoterapii
Nie sięgam do wczesniejszych turnusów, bo musialam się zagrzebac w papierach (te dwa ostatnie miałam pod ręką)
ODPOWIEDZ